105 Shares 9765 views

Czerwona linia Wcięcie w HTML

Podczas projektowania niektórych tekstów, a nawet tabel, webmasterzy muszą sobie radzić z tak problemem, jak projekt czerwonych linii, wcięcia w tekście. Wydaje się, że wszystko jest całkiem proste – skopiuj tekst do pożądanego pola, a wcięcia będą automatycznie tworzone. Niestety, nie wszystko jest tak proste. Dowiedzmy się, jak prawidłowo sformatować tekst tak, aby wyglądał on pięknie i skutecznie i dowiedz się, jak możesz wcięcia HTML.


Metoda jeden

Zacznijmy od najprostszych, ale jednocześnie pracochłonnych wcięć. Aby rozwiązać ten problem, używamy kodu miejsca – & nbsp ;. Używając go na początku akapitu kilka razy, otrzymasz wcięcie, którego potrzebujesz.

Zaletą tej metody jest to, że ten kod jest czytany przez dowolną przeglądarkę. Wadą jest to, że w wybranym tek będziesz musiał wstawić długie i żmudne spacje. Ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy właśnie zaczynają poznawać HTML. Wcięcia w tabeli można również wykonać w ten sposób.

Metoda drugiej

Drugim sposobem jest wcięcie przy użyciu sparowanego tagu <blockquote. Aby to zrobić, musisz otoczyć tekst, który ma zostać sformatowany, między znacznikiem otwierania i zamykania.

Jest to łatwiejsze niż w pierwszym przypadku. Ale problem polega na tym, że ta znacznik wciska się tylko 40 pikseli, a dodatkowo podczas korzystania z niego wcięcie jest ustawione nie tylko na lewą stronę, ale również na prawo, na górze, a nawet na dole. Dla tekstu nie zawsze jest miło, ponieważ tabela taka jak wcięcie HTML będzie dużo skuteczniejsza.

Jeśli chcesz ładnie wybrać blok informacji – ten tag będzie działał, jeśli nie – zalecamy użycie pierwszej metody lub spojrzenie na pozostałe dwa.

Droga trzecia

Zastępujemy słowo, którego litery mają taki sam kolor jak tło, to znaczy na początku każdego akapitu wstawiamy niewidzialne słowo. Tak więc łatwo jest wcięcie. HTML umożliwia pisanie specjalnego kodu raz i wklej go na początku każdego akapitu.

Tak, rozwiązanie nie jest złe, ale co zrobić, jeśli witryna ma obraz tła lub obraz? Ta metoda nie jest tutaj odpowiednia. A poza tym, kiedy wybierzesz to słowo zobaczysz. Pamiętaj, że ten kod będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Internetu. W tym przypadku przeglądanie kodu źródłowego strony może utrudnić użytkownikom. Dlatego zalecamy stosowanie specjalnych znaczników do wcięcia. Należy również pamiętać, że taka opcja nie jest całkowicie odpowiednia do tabel, chociaż może być użyta do formatowania tekstu.

Metoda czwarta

I wreszcie ostatnie sposoby na wcięcie tekstu. W HTML można to zrobić dwoma prostymi tagami. Najprostszym sposobem na zrobienie akapitu jest użycie dwóch znaczników –

.

Pierwszy tag przenosi tekst do nowej linii tworząc akapit. Druga służy jako tabulator, czyli czerwona linia. Jak widać, wszystko jest całkiem proste i zrozumiałe. Ponadto taki zapis będzie rozumiany przez większość użytkowników, którzy zajrzli do Twojej witryny i są zainteresowani jej kodem.

Użyj tej kombinacji jest łatwa, chociaż trzeba ją wstawić na początku każdego akapitu ręcznie. Ale co zrobić, nie wszyscy redaktorzy mają możliwość pięknie i prawidłowo sformatować tekst.

Czy potrzebuję znacznika akapitu?

Wreszcie porozmawiamy trochę o tagu

. Zazwyczaj jest używany do definiowania początku nowego akapitu w tekście. Jednak przy używaniu tego znacznika czerwona linia w akapicie nie pozostaje , ale pomiędzy akapitami znajduje się wcięcie.

W większości krajów europejskich projekt ten jest powszechnie akceptowany, ale czy nam to odpowiada? Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do obecności czerwonych linii i często zadajemy sobie pytanie, jak posortować indent w HTML, poza tym nie zawsze jest to wygodne do odczytania sformatowanego w ten sposób tekstu.

Jeśli chcesz, aby tekst był bardziej znany i czytelny, zalecamy zrezygnowanie z tagu

i zastąpienie go pakietem

. Uwierz mi, będzie dużo piękniejsze i eleganckie niż puste wiersze między akapitami. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce na ekranie.

Wnioski

Tak więc nauczyliśmy się robić wcięcia. Jak się okazało, to nie jest takie trudne. Najważniejsze jest poznanie kilku użytecznych tagów i kodów, a także cierpliwość i wolny czas na ich zorganizowanie.

Można wcięcia HTML na kilka sposobów. Analizowaliśmy każdy z nich, podkreślając ich zalety i wady. Mówiliśmy również o tym, że tag

nie zawsze jest tak użyteczny, jak nam się podobało.