719 Shares 2295 views

Jak utworzyć aplikację VKontakte – od teorii do praktyki

Teoria


Zanim dowiesz się, jak utworzyć aplikację VKontakte, najpierw zrozum, co oznacza termin. Istnieją tylko dwa typy oprogramowania:

  1. Podstawowy. Do tego możliwe jest przenoszenie oprogramowania, które jest ustanowione na dowolnym urządzeniu pracującym na podstawie operacji logicznych i nie zmienia się w żadnym wypadku. Weź na przykład domowy komputer. Oprócz zwykłego systemu operacyjnego, na którym napotykasz się za każdym razem, w tym komputera osobistego (na przykład systemu Windows), istnieją takie oprogramowanie, jak BIOS (z angielskiego "Podstawowego Systemu Operacyjnego" – podstawowego systemu). Jest odpowiedzialny za prawidłowość i prawidłowe działanie wszystkich czynności związanych z komputerem osobistym: monitorem, myszą, klawiaturą, drukarką, RAM i innymi rzeczami. Jeśli coś nie zadziała, BIOS wyświetli komunikat o błędzie na ekranie.
  2. Oprogramowanie aplikacyjne – dowolne oprogramowanie zainstalowane na komputerze, na przykład może to być ulubiony system Windows, Unix lub Linux. Każdy program działający pod dowolnym systemem operacyjnym to aplikacja.

Jak utworzyć aplikację "VKontakte"

Aplikacja VKontakte jest oprogramowaniem aplikacyjnym, które musi spełniać funkcję. Jak utworzyć aplikację "VKontakte"? Aby to zrobić, musisz znać przynajmniej jeden z języków programowania, z którymi tworzysz programy.

Istnieje wiele języków programowania, na pewno już przeczytałeś wiele artykułów na ich temat, a teraz masz wątpliwości: jak utworzyć aplikację VKontakte, jeśli nie znasz żadnego z nich? Ale nie martw się. Przyspieszmy się, aby cię uspokoić, tworzenie aplikacji "VKontakte" – czasochłonny, ale uczynny proces.

Do programowania dowolnej aplikacji internetowej używane są tylko trzy główne języki:

  1. PHP (Preprocessor Hypertext), które rozgałęzione nie tak dawno temu z C ++ i rozwija się dość szybko. Aby dowiedzieć się, jak tworzyć aplikację VKontakte, potrzebujesz tutoriali i tutoriali dla języka z najnowszych i sprawdzonych źródeł. Na podstawie tego języka tworzone są nie tylko aplikacje, ale także najnowocześniejsze i wielofunkcyjne strony internetowe.
  2. JavaScript. Najczęściej ten język służy do tworzenia aplikacji dla telefonów komórkowych, smartfonów i gadżetów. Możesz wziąć ten język jako podstawę. Aby zrozumieć, jak tworzyć aplikację "VKontakte" w oparciu o Javę, musisz zrozumieć co najmniej html. Java nie jest tak skomplikowane, jak PHP, więc można ją opanować.
  3. Aplikacje Flash. Jednym z najciekawszych narzędzi programowania internetowego. Aby utworzyć aplikacje flash "VKontakte" potrzebujesz Adobe Flash 2.0 lub Flex Builder. Ale w każdym razie początkujący nie może zrobić bez uczenia się języka ActionScript, który jest językiem wysokiego poziomu (np. PHP), ale jest używany do innych celów. Jeśli jesteś amatorem w programowaniu, który jeszcze nie spotkał się z tym procesem i nie znał żadnego języka, to bardzo trudno będzie zrozumieć, czym jest język ActionScript.

Pomimo różnych języków programowania, JavaScript jest najbardziej wygodnym sposobem na tworzenie tego rodzaju aplikacji. Zauważ, że aby stworzyć atrakcyjny interfejs dla aplikacji VKontakte, potrzebny będzie interfejs API ("Application Programming Interface" – interfejs do tworzenia aplikacji).

Początkowo początkujący może wydawać się niemożliwą misją do opanowania języków programowania. Jeśli jednak zrozumiesz w najprostszym języku html, nie będziesz w stanie utworzyć aplikacji VKontakte.