450 Shares 9917 views

GeForce 8800 GT: przegląd, opinie i testy

Karta graficzna NVIDIA jest tradycyjnie uważane za jedne z najlepszych pod względem kombinacji jakości rynku, wydajności i ceny. Ten wzorzec powstał dawno temu. To może być śledzone, w szczególności na przykładzie karty graficznej NVIDIA GeForce 8800 GT, który został wprowadzony na rynek w 2007 roku markę. Jego imponujące funkcje i wydajność – Wśród głównych czynników ciągłego zapotrzebowania na tym urządzeniu dzisiaj w Rosji i za granicą. Co jest szczególnie godne uwagi dla odpowiedniej karty graficznej?

Przegląd produktów

NVIDIA, GeForce 8800 GT – urządzenie, które zastępuje kartę graficzną GTX 8800, który jest klasyfikowany jako bardziej wydajne i drogie. Urządzenia różnią się na wiele sposobów. Po pierwsze, jest to magistrala pamięci. GeForce 8800 GT odpowiedni element o szerokości 256 bitów poprzedni wzór – 384. ilość pamięci RAM nowe urządzenie – 512 MB (z wyjątkiem niektórych modelach – niuansów rozważymy później) w 8800 GTX – 768 Mb. Niektóre cechy GeForce 8800 GT wyprzedza swojego poprzednika. Tak, ta karta posiada 56 jednostek tekstur, natomiast model 8800 GTX – 32.

Jak już wspomniano powyżej, karta graficzna raportowania został wydany w 2007 roku przez firmę NVIDIA. Słusznie uważany za przestarzały model karty graficznej, jednak, ze względu na wysoką wydajność urządzenia jest nadal popularny w Rosji. Urządzenie dostępne jest w kilku marek NVIDIA licencji. Wśród najbardziej znanych producentów kart graficznych – Palit, Leadtek, Galaxy, XFX, ASUS.

Różnice między nimi są niewielkie – głównie odnoszą się one do projektowania urządzeń, co najmniej – w nominalnej częstotliwości podstawowych komponentów sprzętowych. W niektórych przypadkach – mogą być wydawane karty ze zwiększoną pamięcią – przykład, takie jak Asus EN8800GT. W tym urządzeniu – 1 GB pamięci RAM.

Trudno jest wyizolować w konkretnej linii próbek fabrycznych devaysa najlepszej karty graficznej i tych, które są znacznie gorsze od nich. Karty graficzne ceny emitowane przez różne firmy, są również porównywalne.

Wśród urządzeń bezpośredniej konkurencji z NVIDIA – Radeon HD 2900 XT z AMD. Nieco później będziemy patrzeć na wyniki testu urządzenia – w porównaniu ze wskaźnikami wydajności jako analogów vnutribrendovyh i rozwiązań AMD.

charakterystyka

Następny jesteśmy zainteresowani w aspekcie badawczego GeForce 8800 GT – charakterystyka. Kluczowymi względem wydajności graficznej części sprzętu – G92 procesora. Układ ten pracuje przy częstotliwości 600 MHz. Procesor wykonane zgodnie z technologią procesu 65 nm. Układ 16 jest obecne G92 bloki rasteryzacji.

Jeśli chodzi o RAM – na rynku, NVIDIA oferuje filmy w dwóch wersjach. W pierwszym przykładzie wykonania, GeForce 8800 GT – 512, w drugim – 256. Obydwie modyfikacje właściwości modułów DDR3 typu RAM. Częstotliwość shaderów bloki video – 1500 MHz.

Opakowanie i wygląd

Jak już wspomniano powyżej, pojawienie się kart w zależności od konkretnego producenta, może być nieco inna. Jeśli weźmiemy pod uwagę sposób jego działania XFX, dostarczone grafiki obecne są: faktycznie, adapter wideo, adapter, opcjonalny przewód zasilający, płyta CD ze sterownikami. Jest to również konieczne do prawidłowego zainstalowania sterownika GeForce GT 8800 można pobrać z Internetu. Jak wspomniano przez niektórych użytkowników, w zestawie karta graficzna od XFX to dysk, na którym jest nagrany grę Company of Heroes.

System chłodzenia karty wideo obejmuje wszystkie urządzenia kosmicznej. Jego struktura zawiera miedź i aluminium. Stosując elementy miedziane ciepło jest usuwane z procesora, a następnie wyprowadzany do wentylatora chłodnicy i rozprasza. Bezpośrednio pod nią znajduje się gniazdo dla dodatkowego zasilania. Obraz wyświetlany na ekranie poprzez złącza DVI.

Jeśli mówimy o modyfikacji kart graficznych, wydany przez Palit – odpowiednia karta graficzna zawiera 16 żetonów. Właściwie to samo – na markowych urządzeń z NVIDIA. moduły RAM znajdują się po przeciwnych stronach Karta graficzna – 8 sztuk, są one umieszczone w półkole. Odwrotna strona devaysa Palit pokryta płytą ochronną, która jest zawarta w strukturze chłodzenia. Ma zakładki dla modułów pamięci RAM. Na przedniej stronie urządzenia – z drugiej płyty, jest podobny w kształcie do bumerangu. Można zauważyć, że grzejniki RAM nie oddziałują z wentylatorem do procesora. Z kolei chłodnica dla układu graficznego jest wykonany w kształcie gwiazdy, a wentylator jest zainstalowany w środku konstrukcji.

konkurencja Vnutribrendovaya

Najbliższy konkurent vnutribrendovym uważane devaysa uważane karta graficzna GeForce 8800 GTS, również zaprojektowanych przez inżynierów firmy NVIDIA. Jakie są główne różnice między nimi?

Tak więc, w konkurencyjnej decyzji na procesorach ogólnego przeznaczenia – 128. GeForce 8800 GT – 112. Według konkurenta jednostek tekstury przesuwa również karty wideo. Ma siedzibę w ilości 64 sztuk. Devaysa Obie mają jednak ten sam autobusowy – 256 bitów. W obu przypadkach zainstalowano ten sam procesor – G92. Niektóre korzyści ekonomiczne – w okresie aktywnej sprzedaży, miał GeForce 8800 GT. Cena tego urządzenia jest niższy niż przewidziany dla konkurencyjnych rozwiązań. Teraz oba urządzenia jest dość trudno znaleźć na półkach w oficjalnych salonach – zazwyczaj danych graficznych sprzedawanych przez prywatnych reklam i koszt mniej więcej taki sam – około 1500 rubli.

przetaktowywania

grafika fabularne 8800 GT to, że może być z powodzeniem podkręcania. W ten sposób marka wierny do odpowiedniej procedury producent, nawet jeśli niesie roślinę, która karta jest wydawana. Podkręcony na karcie graficznej fabryczne mogą być jeszcze bardziej wydajne i ręcznie. Nominalnej częstotliwości procesora zainstalowanego na karcie wideo może być zwiększona o około 40-50 MHz, odpowiadającego figurze dla modułów pamięci – 100 MHz.

Wartości graniczne dla częstotliwości układ graficzny, który został osiągnięty w tej dziedzinie, przetestować kartę graficzną – rzędu 730 MHz. Należy zauważyć, że zespół modułu są czynne po częstotliwości, które są ustawiane niezależnie od tych, które są regulowane przez użytkownika w czasie przyspieszania. Tak więc, eksperci byli w stanie wprowadzić odpowiednią stawkę do poziomu około 1800 MHz. Jeśli chodzi o częstotliwość pamięci – to naprawdę zapewnić jej wzrost podczas rozpędzania około 1 GHz.

Eksperci zalecają, aby użytkownicy prowadzący postępowanie w danej sprawie, ze szczególną starannością, aby pracować z procesorem. Tak więc, gdy istnieje nadmierny wzrost jego cenniku mogą zacząć pracować z widocznych uszkodzeń, uniemożliwiając wygodnie pracować na komputerze.

układ chłodzenia

Uważany karta graficzna wyposażona jest w jednym z najbardziej skuteczne – przynajmniej w chwili jego wprowadzenia na rynek systemów chłodzących. Składnik ten sprzęt ma wielkie znaczenie: urządzenie może pracować stabilnie przy wysokiej częstotliwości – osiągnąć, na przykład, z powodu przyspieszenia, chyba że system chłodzący będzie wyposażony w niezbędną moc i efektywność.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez specjalistów IT, karta GeForce GT wideo NVIDIA 8800 jest dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem. Tak więc, na początku gry – wymagających możliwe w stosunku do ogrzewania parametrów pracy około 10 ° C. W niektórych przypadkach – na przykład podczas uruchamiania wymagających gier mogą być rejestrowane temperatury GPU o 85 temperaturze gradusov.Izmeryat podczas różnych doświadczeń z ekspertami graficznych zalecamy korzystanie z programu RivaTuner.

Niektórzy eksperci uważają, że system chłodzenia na kartach bezpośrednio od NVIDIA i tych marek, które wykorzystują ten sam komponent sprzętowy – w szczególności, XFX, mniej skuteczny niż ten, który jest zainstalowany na przykład w 8800 adaptery GT, wyprodukowany przez Palit. Tak, karty graficzne testy tej marki wykazały, że nawet w trybie aktywnym, odpowiednie urządzenie obciążenie nie nagrzewa się o więcej niż 65 stopni. Prawda jest taka – taki wynik towarzyszy dość zauważalny szum wentylatora.

Warto zauważyć, że przy minimalnym obciążeniu – na przykład podczas normalnych aplikacji Windows, które tworzą obraz 2D, a gra – sugerują intensyfikujący 3D-mode, kart graficznych firmy NVIDIA pracować ze zmniejszoną częstotliwością. W tym przypadku wentylator jest znacznie obniża pary, przy czym poziom hałasu odpowiedniej części sprzętu się zmniejsza. W ten sposób, sprawność układu chłodniczego devaysa bardzo wysokie. Jednak jego głównym składnikiem sprzętu – wentylator, jak wspomniano wyżej, czasem zauważalnie hałaśliwe.

produktywność

Będziemy uczyć się w jakim stopniu wydajność karty graficznej GeForce 8800 GT. Porównanie kluczowych wskaźników prędkości urządzenie może być przeprowadzona, aby rozpocząć z działaniami jego najbliższego konkurenta w składzie – karta graficzna 8800 GTS, jak i jego poprzednik – 8800 GTX.

W grze Call of Duty dwa bezpośrednie vnutribrendovyh konkurent pokazują niemal identyczne wyniki, jednak przed ich karty graficznej 8800GTX. Jak znaleźć specjalistów IT, to ze względu na szerszą magistralę pamięci.

Z kolei, gra Call of Juarez wszystkich trzech devaysa wykazują takie same wyniki. Kiedy gra zaczyna się na 1024 x 768 pikseli staje się liderem GeForce 8800 GT.

Crysis na czołową pozycję zajmuje 8800GTS kartę graficzną. Jak można zwiększyć rozdzielczość ekranu do lidera zbliża poprzednią linię modelową, graficzną adapter 8800 GTX. Z kolei ta karta pokazuje najlepsze wyniki w grze Need For Speed Pro Street Racing. Podczas pracy z rozdzielczością 1024 x 768 pikseli, to prowadzi do znacznego marginesu. GeForce 8800 GT – ostatni testowania wydajności w grze nagród.

Jednak w Need for Speed Carbon kart graficznych 8800 GTX jest gorszej wydajności 8800 GTS. Z kolei w Oblivionie, 8800 GT – jest bardziej wydajne niż jego bezpośredni konkurent na linii. Zdaniem specjalistów, jest to związane z urządzeniem wyższe częstotliwości raportowania shader.

Warto zauważyć, że w Prey osiągi karty graficznej odpowiadają z grubsza ich taktowaniu. Tak więc, nie możemy powiedzieć, który z tych linii od NVIDIA 8800 – najlepsza karta graficzna, a co – jest zdecydowanie w tyle pod względem szybkości. W zależności od liderów gier w wynikach mogą być różne urządzenia.

Zalety i wady devaysa

Większość mocne GeForce 8800 GT (opinii wielu użytkowników, aby to potwierdzić), mówią eksperci:

– wysoka częstotliwość zegara – jako nominalne lub zainstalowane w fabryce lub dla przyspieszania;

– wydajne chłodzenie;

– funkcjonalność (w zakresie wspierania różnych urządzeń wideo podłączonych do standardów karta graficzna i oprogramowanie do przetwarzania wideo).

Wśród najważniejszych wad wideo – stosunkowo wysoki poziom hałasu wentylatorów w silnym obciążeniu GPU.

Porównanie z konkurencją na rynku

Tak, my nauczyliśmy się podstawowe informacje odzwierciedlające wydajność grafiki w porównaniu z vnutribrendovymi konkurentów. Jednak karty graficzne mające na celu przede wszystkim być konkurencyjne wobec produktów pochodzących z innych marek. Przede wszystkim – z AMD. Jeśli porównamy dane z markowych produktów wytwarzanych z GeForce 8800 GT, analog tej karty – Radeon HD 2900 XT urządzenie. Która z dwóch konkurencyjnych modeli kart graficznych z dwóch głównych marek wydajności?

Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie, testując prędkość wynikach poszczególnych kart w grach – tak jak w przypadku modeli dopasowania mocy, konkurujących w ramach marki.

Tak, gra Call of Duty 2 8800 GT konkurenta w trybie znacznie wyprzedzając w której wygładzanie jest aktywowany, a także filtrowanie anizotropowe. W grach Prey i strach jest również wiodącym kartę graficzną firmy NVIDIA. Stosunkowo blisko Wyniki pokazują kart graficznych ProStreet. Jednak, gdy aktywna filtrowanie anizotropowe i antyaliasing staje się niekwestionowanym liderem na GeForce 8800 GT.

Gry, które są oparte na DirectX 10, NVIDIA także od urządzenia przed konkurencją. Można zauważyć, że karty graficzne vnutribrendovye konkurentów – 8800 GTS, jak i 8800 GTX to nie zawsze wyprzedza rozwiązania z AMD. Zatem, pierwsze urządzenie jest gorsza od wydajności karty graficznej Radeon HD 2900 XT, drugim, po kolei – na rynku przed konkurencją. Tak więc, przy porównywaniu wyników testu – zarówno wśród vnutribrendovymi konkurentów w linii 8800, a między devaysa od różnych producentów urządzeń GT 8800 – jednym z wiodących modeli. Jego wydajność odpowiada devaysu 8800 GTX. W tym przypadku, w momencie wprowadzenia na rynek dla GeForce 8800 GT cenie urządzenia jest wyższa niż karta graficzna 8800 GTX.

zgodność

Oglądane karta graficzna, jak już wspomniano powyżej, została uruchomiona w 2007 roku. Potem były najczęstszymi systemy operacyjne takie jak Windows XP i Vista. czy urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi? Czy GeForce 8800 GT dla Windows 7 jest odpowiednia, na przykład?

Można zauważyć, że Internet jest dostępne sterowniki dla GT 8800, przeznaczone do zainstalowania nie tylko w Windows 7, ale również w nowszym systemie Windows 8. producenta Brand wydane odpowiednie oprogramowanie dla komputerów 32 i 64-bitowych. Ponadto można znaleźć sterowniki do 8800 GT to nie tylko dla Microsoft Windows, ale także, na przykład, dla Linuksa. Tak więc, karty graficzne firmy NVIDIA – wystarczająco uniwersalne pod względem zaangażowania w danym systemie operacyjnym.

Wymagania dotyczące wydajności komputera

Optymalne działanie karty graficznej wymaga jego instalacji w komputerze, który powinien odpowiadać ich poziom wydajności karty graficznej komponent. Co może być pożądane parametry konfiguracji komputera, aby był kompatybilny z urządzeniem 8800 GT? Eksperci zalecają, aby umieścić kartę w komputerze, w którym:

– zestaw procesor porównywalne z wynikami chip Core 2 Duo E6300;

– zamontowane moduły pamięci RAM 2 GB lub większą;

– przedstawiają płytę, blisko charakterystyki devaysu ASUS P5B;

– nie jest wystarczająco szybki dysk twardy – na przykład WD Caviar SE.

PC oznaczony sprzęt będzie również mieć optymalną kompatybilność z podkręcony 8800 GT.

streszczenie

Zatem karta graficzna GeForce 8800 GT – w chwili jego wydania był jednym z najlepszych produktów w poszczególnych segmentach rynku. Przede wszystkim – w aspekcie połączenie ceny i prędkości. Mamy uznać wyniki badań wskazują, że rozwiązanie NVIDII jest bardziej wydajny niż analogu bazy z najbliższej firm konkurencyjnych na światowym rynku kart graficznych – AMD.

Korzyści 8800 GT w dużej mierze określają jego ciągłą popularnością w Rosji. 8800 GT jest całkowicie zdolny do dostarczania obciążenia wielu współczesnych gier. sterowniki urządzeń, jak wspomniano powyżej, jest dla najbardziej popularnych systemów operacyjnych – Windows 7, Windows 8, Linux. Teraz urządzenie jest dostępne w najniższych cenach – chociaż nie u autoryzowanych dealerów i sprzedawców prywatnych.