215 Shares 3046 views

Komputer stary: co można zrobić z nim?

Ból głowy staje pracy i wypoczynku dla każdego użytkownika, gdy jego komputer – stary – nie jest w stanie pracować z nowym systemem operacyjnym lub zaktualizowanego oprogramowania, w tym gier. W rzeczywistości nic złego, i istnieje wiele sposobów, aby poprawić sytuację. Jednak do tego trzeba będzie zrobić małą inwestycję. W tym artykule, użytkownik dowiaduje się o wiele sposobów, jak zrobić drugą nieaktualne pracę elektronicznego szybciej.


Tajemnic kryje procesor

Po pierwsze, mówimy o kryształach, które mają mnożnik odblokowany lub zwiększyć wydajność rdzenia jest mało prawdopodobne, ktoś będzie mógł. Każdy system operacyjny Windows dla starych komputerów, czy jest to 7, 8 lub 10. wersji, wymaga, aby częstotliwość procesora nie jest niższa niż 2 GHz dla pojedynczych systemów podstawowych i 1.2GHz dla wiórów z wielu rdzeni. W związku z tym, trzeba skupić się na tych wskaźników.

Overclocking jest lepiej zacząć z interfejsem BIOS-u, bo ma gotową i darmowe akcesoria. Przejdź do zakładki «Moc BIOS Features» i znalezienie «» CPU Configuration menu, można krok po kroku, aby zwiększyć częstotliwość CPU Clock «» CPU. Należy zacząć od małych – 33 MHz w jednym kroku jest znaczący wzrost dla każdego procesora. Można grać z czynnikiem (jeśli menu jest aktywne). Oczywiście, ta opcja jest konieczna zmiana krok po kroku (jedna jednostka).

Istnieje również szereg narzędzi do podkręcania. Można je znaleźć na stronie internetowej producenta płyty głównej. Jednak ich skuteczność jest często zredukowana do zera ze względu na niemożność określenia zainstalowanego procesora, ponieważ, według standardów producenta, kryształ jest przestarzała i nie jest obsługiwany przez oprogramowanie.

Wielkość pamięci

Wiele publikacji internetowych zauważyli, że aby zainstalować Windows 7 na starym komputerze wystarczy i dwa gigabajty pamięci RAM, ale niewiele mówi, że całe życie jest potrzebna tylko dla stabilnego funkcjonowania systemu. Użytkownik dla swoich programów, a nie ma nic o grach (nawet zwykły program antywirusowy nie może działać w pełni funkcjonalny). Nawigacja właściciel PC potrzeba minimum 3-4 GB.

Ustalić, czy ulepszenia mogą programowo bez demontażu jednostki systemowej. Będziesz potrzebował specjalistycznego programu (AIDA, SiSoft Sandra, itd.). Uruchom aplikację i przejść do „Informacji Podsumowanie”, użytkownik może sprawdzić, ile ma sloty na pamięci RAM, liczbę zainstalowanych modułów, ich zdolności i możliwości płyty głównej na maksymalnej kwoty wsparcia pamięci. Na podstawie danych właściciela będzie zrozumieć, jeśli ma on możliwość zwiększenia zasobów pamięci RAM.

Słabym ogniwem każdego systemu produkcyjnego

Dla wielu może się to wydawać dziwne, ale to jest dysk twardy jest w stanie hamować działanie dowolnego komputera, szczególnie wtedy, gdy komputer jest stary. Rozwiązaniem tego problemu jest jedno: Wymień dysk do jednostki produkcyjnej. W większości przypadków, sądząc po licznych opiniach użytkowników, problem jest rozwiązany przez zainstalowanie dysku SSD.

Jednak dla instalacji SSD trzeba się martwić o połączenia, gdy urządzenie działa na interfejsie SATA II / III. Jeśli masz tylko złącze IDE, to można zapomnieć o modernizacji starego komputera. Wielu ekspertów twierdzi, że na płytach staromodny gniazdo PCIEx1 obecnych, ale napęd z tego interfejsu jest porównywalna do wartości, które od nowego komputera. Nawiasem mówiąc, z demontażu obudowy musi być bardzo ostrożnym i pamiętać, co i gdzie jest podłączony, w przeciwnym razie właściciel będzie mieć nowy problem – w jaki sposób ponownie podłączyć swój stary komputer, aby pracować. O tym samym czasie, wielu niedoświadczonych użytkowników zapomnieć.

Część oprogramowania

Oprócz sprzętu, problem z układem hamulcowym można rozwiązać bez konieczności wymiany części komputerowych. Bardzo często użytkownicy skarżą się na powolne programu prac do surfowania po Internecie lub przy komunikacji w sieciach społecznych. Takie skargi są rzeczywiście dużo, i rozwiązać problem może przeglądarka tylko dla starych komputerów. Sprawdzone aplikacje QtWeb, BrowZar i K-Meleon.

Jedynym minusem, który często pojawia się w opinie użytkowników jest brak form do przechowywania haseł. W rezultacie, za każdym razem logować się na stronie Social Networking osoba musi stale wpisać login i hasło. Ale lepiej jest pracować komfortowo niż oczekiwane aktualizacje co kilka minut na stronie.

Problemy buforowania

Czasami, w celu uczynienia z przeglądarki na starszych komputerach działają bardziej efektywnie, konieczne jest ponadto, aby wyłączyć indeksowanie dysków twardych. Zrób to proste:

  • otwórz „Mój komputer”;
  • umieścić kursor na dysku systemu (domyślny „C”);
  • Alternatywą nacisnąć przycisk myszy (w prawo na praworęcznych);
  • wybierz „Właściwości”;
  • w dolnej części okna, które zostanie otwarte, usuń zaznaczenie pola oznaczone „Zezwalaj na indeksowanie”;
  • kliknij "OK".

Na wolnych komputerach, jak zrezygnować z indeksowania może zająć więcej niż godzinę, ale wynik po wyłączeniu funkcji będą widoczne natychmiast. Oraz do poprawy wydajności dysku twardego zaleca się regularne czyszczenie systemu ze zbędnych plików – dysk „C” musi mieć dużo miejsca (jedną piątą całkowitej pojemności na pewno). Nie koliduje z użytkownikiem i defragmentacji, które mogą być produkowane przy użyciu tego samego menu, które wyłączyć indeksowanie nośnej. Zakładka „Serwis” jest po prostu mnóstwo przydatnych funkcji.

Problemy z zasilaniem systemu

Często podczas uaktualniania systemu, zwłaszcza przy dodawaniu nowych komponentów, stare zasilacze komputerowe nie są w stanie zastosować odpowiednie napięcie. Najlepszym rozwiązaniem dla właściciela do zakupu mocniejszego zasilacza, ale czasami problem jest rozwiązany przez nieco inny sposób. Podwozie komputer może być podłączony do zasilania nieużywanych komponentów: wentylator układu chłodzenia, napęd magnetyczny dysk FDD, CD-ROM niepracująca, karta dźwiękowa, TV-Tuner – cokolwiek.

Oczywiście użytkownik będzie musiał zdecydować, w którym komponent musi pozbyć. napęd FDD w ostatniej dekadzie, stracił uwagę, konieczne jest odłączenie pierwszą rzeczą. Z dodatkowych wentylatorów w przypadku, jeśli nie chcą, aby wyłączyć, można to zrobić inaczej: aby przełączyć chłodnicy spożycie z 12 do 5 woltów. Ułatwiają: Czerwony kabel wentylatora musi być ustawiony w terminalu przed czerwonymi przewodami złącze z zasilaniem (domyślnie kontakt jest wykonany z żółtego kabla).

Absolutnie wszystko jest złe?

Wielu właścicieli w myślach o tym, gdzie przekazać stary komputer, pomijane ciekawą funkcję – koszt elementów operacyjnych dla starszych komputerów, aczkolwiek drugiej strony, na rynku wtórnym jest dość wysoka (na przykład, pamięć operacyjna starym stylu, wielu sprzedawców z prośbą o taką samą kwotę , ile modern). Jest to główna cecha rynku wtórnym, ponieważ wielu właścicieli jest łatwiejszy do zakupu części zamiennych, zamiast wydawać pieniądze na zakup jednostki systemowej.

Ci więc przed podać swoje przestarzałe komputery za darmo, wielu specjalistów zaleca, aby sprawdzić reklamy w mediach (sekcja „Kup”). To może być w stanie z zyskiem sprzedać jego „przyjaciel żelaza” w części. Wielkiej wartości jest płyta główna z ustalonymi procesorów, pamięci, dyskretnej karty graficznej AGP i dysk twardy z interfejsem IDE. Oczywiście, wszystkie te elementy muszą być sprawne.

Firmy wyspecjalizowane

Jeśli użytkownik jest zainteresowany, który dostarczy stary komputer, zgodnie z zaleceniem spada specjalistycznego warsztatu lub podobnego sklepu, z których każde miasto w naszym kraju, istnieją niezliczone. Jednak przed pójściem do właściciela firmy trzeba znać niektóre z cech tych organizacji.

  1. Jeśli jest tylko do sprzedaży starego komputera, że duża ilość nie liczą. W rzeczywistości, taka decyzja byłaby bardzo niekorzystna dla użytkownika.
  2. W warsztatach zajmujących się poprawą słabego komputera, rzeczy są lepsze. Użytkownik zainstalował mocniejszy kawałek minus koszt starego. Czasami w warsztatach oferują te same części wieży wiertniczej. Nie jest konieczne, aby odmówić jeżeli sprzedawca daje gwarancję na co najmniej 1 miesiąc.
  3. Nadal istnieją organizacje, które biorą części na przesyłki (sklepach oszczędności). Nieświadomie (lub niechęć do czytania umowy), wielu właścicieli po prostu dać swój stary firmę komputerową. Po tym wszystkim, wynajem półki w tych sklepach trzeba zapłacić do użytkownika, a wartość jest pobierana z cenami części zamiennych.

Desperate sytuacje nie zdarzają

Wyślij do składowiska PC, który nie jest interesujący nawet dla wyspecjalizowanych organizacji, nie jest konieczne, ponieważ istnieje wiele ciekawych rozwiązań, co skłoniło co zrobić ze starego komputera. Pierwsza jednostka systemu Obudowa ze stali (bez części) jest powszechnie stosowany jako właściciele domów kosza (można nawet naprawić garnek). Materiały przydatne w bloku trochę, ale 200-300 g aluminium lub miedzi może się podnosić. Znajduje zastosowanie w codziennym życiu i wentylatora. Można myśleć o niczym: akwarium, terrarium, klatki dla gryzoni, stolik nocny – dużo opcji.

Konkludując

Jeśli komputer jest stary – nie jest to zdanie, ale pojawienie się nowego i ciekawego hobby, że wielu właścicieli po prostu nie mają wystarczająco dużo w moim życiu. Nie byłoby to fantasy, ale zastosowano ukochanego komputera, każdy może i bez pomocy. Lepiej, oczywiście, że komputer nie złamać i był zawsze w stanie roboczym. Najważniejsze jest to, że czytelnik zrozumie, że rozpaczliwe sytuacje nie zdarzają.