632 Shares 2957 views

Wkłady sprzęt 12 kalibru. Prasa okrągła sprzętu

Gładkolufowa broń polowanie potwierdzony miłośników tego typu rozrywki na świecie. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo najbardziej sprzęt rundy 12 kalibru odpowiedni do niego. Tak więc, jeśli masz jeden przewód lb.av. (453,59 g), to można podzielić na dwanaście równych części. Z nich rzucić taką samą liczbę identycznej masie i średnicy okrągłych kul. Eureka! zwrócimy 12 pocisków kalibru! Należy zauważyć, że wewnętrzna średnica kanału pistoletu trzon podobny układ dopasowuje parametry ołowiu zgrubienia.

Uwaga: średnica nominalna lufa 12 mierniku wynosi 18,5 mm. Jednak jest oczywiste, że niniejsze wymiary kanałów od wspomnianej zasadniczo różne. Te różnice ze względu na różnicę w masie jednego funta w gramach występujących w różnych stanach. Na przykład, rosyjski funt odpowiada 409.512 g i austriackiego – 560.01 g

Niektóre wartości producentów broni średnica otworu w zakresie od 18,2 do 18,9 mm. Tuła fabryki broni produkuje broń kalibru 12 o średnicy kanału 18,5 mm. Iżewsk niezwykłe mechaniczny roboczego, który wytwarza strzelby beczek o średnicy wewnętrznej 18,4 mm (do 1990 beczek średnicy goda wytwarzanych w tym sposobie jest równa 18,2 mm).

Pistolety firm w Niemczech i we Włoszech dostarczenie strzelb 12-gauge z beczki, której wysokość jest równa średnicy 18,6 mm, amerykańskich producentów – 18,9 mm, Wielka Brytania – 18,7 mm.

Jak widzimy, pociski kalibru 12 Gear – bardzo subtelne zadanie, ponieważ wewnętrzne średnice kanałów macierzystych broni różnią się w zależności od modelu liniowej. W przypadku produktów wykonanych z metalu, ściana jest znacznie cieńsza niż tych samych opcji papieru lub z tworzyw sztucznych. Dlatego kanały bagażnik wykonane w tulei Papkova mają mniejszą średnicę w porównaniu z kanałów tworzonych przez metal. Ogólnie rzecz biorąc, większość wersje karabinów myśliwskich przeznaczone do stosowania wkładek papierowych.

12 kalibru amunicji

Z różnych długościach rękawów wykonane następujące naboje kaliber 12:

 • głowica do 65 mm długości tulei;
 • Głowica przeznaczona do tulei 70 mm;
 • Głowica Magnum (długość rękawa 76 mm);
 • Wkład Super Magnum (długość rękawa 89 mm).

12 kasety kalibru są klasyfikowane stosownie do rodzaju ładunku:

 • kartacze;
 • strzelba;
 • kula.

Głowice średnicę góry określone także zmieniać się w zależności od zastosowania. wyróżnia się:

 • polowanie;
 • urazy;
 • sport;
 • głowice sygnałowe.

MEC 600 maszyna

Spójrzmy na naciśnięcie sprzętu MEC 600 nabojów Jr. – najbardziej popularne urządzenie klasy średniej.

Ten produkt jest stworzony dla tych, którzy chcą mieć tanią maszynę, nie dążyć do pełnej automatyzacji procesu, ale jednocześnie ma tendencję, aby uzyskać doskonały rezultat. Tu średnia nie jest włączony caps automatycznego podajnika, ale to nie ma znaczenia. Można je nabyć oddzielnie i zainstalowany na prasie. Należy pamiętać, że jest to najtańsze spośród wszystkich obrabiarkach tego rodzaju.

amunicja sprzęt w domu dalej „zajęcie dla staranne.” Dlatego większość rzemieślników wolą tę maszynę – fundament podstawy w liczbie modelu MEC. MON 600, a także wszystkie inne artykuły, o których mowa spółki, utworzonej ze stali. Jest ona wyposażona w wydajne struktury dźwigni roboczej długości i wygodny chwyt, wysokiej jakości dyszami.

W rzeczywistości, należy nacisnąć MES 600 jest zaprojektowany tak, że każda operacja jest wykonywana na to samodzielnie, niezależnie od innych. Zwykły użytkownik wyposażyć, na przykład kalibru 12 kaset, to urządzenie jest bardzo potrzebne, ponieważ najwyższą wydajność urządzenia MON 600 wynosi około 250 głowice na godzinę. Ponadto, formy można zaopatrzyć je średnicę rękawa 76 i 70 mm. Urządzenie jest wyposażone w regulowanej wysokości biegnie pierścień przeznaczony do zaciskania podstawy metalowej zwolniony wkładu.

W obecności gładkiej stożka prostego walcowania może być przeprowadzone. Maszyna do sprzętu naboje kalibru, usuwa zwolniony podkładu i naciska nowe środki wystrzału i proch, tuleja obejmuje sześć lub osiem promieni.

Maszyna Lee Załaduj Wszystkie 2

Urządzenie to odprowadzane do głowic 12 i 20 przyrządu. Są one przeprowadzane w domu sprzętu amunicji do strzelb. Urządzenie wykonuje następujące operacje:

 • wytłacza się wypalony naciska zaślepki;
 • kalibruje się głowicę metalowej tulei;
 • przeładować kasety w zużytym i nowej tulei;
 • Wkłady pyzhuet;
 • dociska tuleję gwiazdką;
 • 60-100 głowic można naładować na godzinę.

Urządzenie ma dozownik frakcji proszku i zbiór wtyków (24 części).

Skręty on-stół

Teraz rozważmy płytę wirowania, wyposażyć amunicji kaliber 12. stawia on strzał Wad, walcówka wolna krawędź Dultsev plastikowe lub papierowe rękawy.

Urządzenie jest przymocowane do stołu zamka. Ponadto głowica krawężnik jest umieszczony pomiędzy dyszą i podkładką (dulcytol matrycy i do głowicy czyszczącej). Następnie zaciskając uchwytu hunter uchwyt obraca krawędzi tulei. Warto zauważyć, że w tym samym czasie jego lewa ręka naciska głowica ruchome ramię. I myśliwy nie może być zbyt duży nacisk na niego, gdyż może to zepsuć krawędź tulei.

Co ciekawe, płyta Twist mają lepszą wydajność niż w instrukcji, ponieważ są one bardziej wygodne w użyciu. Urządzenia te są skręcane krawędź Dultsev gładsza i mocniejsze.

głowice sprzęt w domu

Wyposażenie 12 naboje kaliber w warunkach domowych nie można nazwać bardzo skomplikowana sprawa, o ile, oczywiście, przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Tak, w zasadzie każdy nabój jest łatwo wyposażyć dom: Ważne jest, aby być uważny i ostrożny. Proces oszczędza pieniądze i pomaga rzemieślników starannie zbadać balistyczne zadania podczas strzelania z shotguna. Należy zauważyć, że strzelec dostaje więcej przyjemności podczas polowania na zwierzyny łownej z głowicami własnej produkcji.

Ci, którzy są zainteresowani w domowych urządzeń 12 pocisków kalibru, którzy chcą nauczyć się tego niezwykłego rzemiosła potrzebne nabyć (albo self made) następujące urządzenia:

 • gramaturze od 0,01 do 20 g, a waga do ważenia proszku i strzał muszli;
 • Stożek do prostowania krawędzie zużytych kaset, urządzenie do głowic typu HIPS urządzeń lub „Barkalay”;
 • zmierzono partii proszku i strzał;
 • lejka do napełniania obudowy, a frakcję proszku, tampony do cięcia;
 • Twist zavaltsovyvayuschaya tulei;
 • głowice krawężnika kalibracji lub zużyte kasety może mieć pierścień manometr;
 • potrzebne do wykładzin stoją: każdy na pięćdziesiąt tysięcy.

Wiele urządzeń wymienionych powyżej mogą być zakupić w sklepach oferujących produkty dla polowania, a niektóre – tworzyć własne ręce.

Na sprzedaż można znaleźć wagę pomiarów dla czarnego prochu i strzał. Ale wielu myśliwych dla dawki prochu „Falcon” (bezdymny) kilkakrotnie oparty na wytycznych ręcznie. Robią je z butelek plastikowych nakrętek: zewnętrzne krawędzie są cięte i przymocowany do uchwytu poprzez płycie fundamentowej.

Następnie otkalibrovyvayut pomiary poniżej próbki „Falcon” prochu. Aby to zrobić, należy jego pożądanej masy i przelewa się przez lejek do korcem. Następnie wyrównać substancję i zauważył jej poziom. Po tych pomiarach krawędzi cięcia, wykonując 1 mm powyżej oznaczenia, jak nabierania proszku z pojemnika, pewnie umieścić nie jest możliwe, a więc jest wypełniona tylko przez lejek.

Krok po kroku

Więc nadal studiować dalej jak wyposażyć amunicji kaliber 12. check Merck ważenia proszku miarka. Gdy pomiar zbliżony do zamierzonej wagi ładunku, ciężar ten jest wyznaczony w uchwyt.

Nawiasem mówiąc, lejek do napełniania osłonek połączonych papieru, tworzywa sztucznego lub z wykonanych z metalowej cienkiej blachy. Stożek, który prostowania Dultsev spędzony kasety lub obrabiane z litego drewna lub metalu.

Ogólnie rzecz biorąc, urządzeń z nabojów kaliber śrutu 12 składa się z następujących etapów.

 1. Hunter wydobywa wypalonej starterów dla wkładów ponownego wykorzystania.
 2. Skanuje, sortuje i przygotowuje wkładki do sprzętu.
 3. Dalsze wciśnięty w kapsułkach.
 4. Hunter zważono i opłaty licznikowe z prochem i spać w rękawach.
 5. Potem wypełnia się tampony w proszku.
 6. Ważone lub odmierzane strzał muszle. Śpi w rękawach.
 7. Potem wypełnia tampony strzelbę.
 8. Są wtedy właściwie zabezpieczone.
 9. Znakowane naboje.

łusek nabojów

Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy chętnie badanie urządzeń 12 Kaliber: maszyny i inne elementy niezbędne do tak poważnego procesu. Czy wiesz, że zużyte wkłady rzemieślnicy płacą dużo uwagi? Co to polega? Jeżeli tuleja ma podłużne pęknięcia lub przerwy, to zostaje odrzucone. Jeżeli Hunter znajdzie produkt rozdzieranie dulcytol lub gniazdo osłabione pod pokrywą, poprzeczne szczeliny utworzone wzdłuż górnej krawędzi dna metalu, to nie używać. Również rozważyć produkt małżeństwo posiadające burnouts, rozwarstwienia i lokalną gazetę obrzęk ściany.

Jeśli wyłożenie łzawienie dulcitol, a inne wady występują, może on być stosowany do lekkich ładunków. Ale to musi być skrócony o 7 mm.

Jeśli wilgotny tulei, są one suszone w piecu lub w jakikolwiek inny sposób. Proces ten zmniejsza swoją średnicę to produkt wchodzi swobodnie do komory broni. A wkłady suchego proszku może być dość długi czas, aby utrzymać swoje właściwości bojowe.

W zużytym lub papierowej rurki urządzenia do myśliwych stożkowy pravilkoy prostowania dulcyt. Jeśli produkt papier jest osłabione siły, można ją przywrócić, moczenie parafinę produktów topiony lub wosku. W istocie, przekładniowe Stub wymaga organizacji pracy, zapewniając możliwość wykonywania tych wszystkich czynności.

napełniania proszkiem

Zgadzam się ze sprzętem amunicji Buckshot (12 kaliber broni, jak również) jest bardzo zabawny romans. Nadal zrozumieć ten skomplikowany proces i rozważyć sekwencję działań poprzez wypełnienie proszku w kasecie. Przeznaczone do wyposażenia tulei jest zainstalowany w uchwycie po lewej stronie kreatora. W każdym z nich wciśnięte w kapsułkach. Ważne jest, że kapsuła weszła do gniazda bez zakłóceń, mocno. Jeśli jest tam umieszczony swobodnie, tuleja trzeba wyrzucić.

Następny przygotowany produkt jest umieszczony w pustym stoisku po prawej stronie w miejscu pracy. Ale jeśli pole pozostanie pewną liczbę kapsułek, to jest wysyłany do trwałego przechowywania. Następnie stabilny zasadowej i komplet obciążników i uzbrajanie kryterium do dozowania proszku, filiżankę. Najpierw sprawdź surowców do spełnienia standardu ważenia. Substancja miarka kubek, tak aby był wypełniony ze zjeżdżalnią.

Kolejnym przedmiotem tulei lub w inny sposób usunąć nadmiar proszku. surowy pozostały materiał w środku jest ważona. Jeśli jego ciężar właściwy dla wybranego biegu rozpoczyna napełnianie materiał wykładziny. Po myśliwego napełniony kaset 10-12, zawsze trzyma proch wyboru ważenia.

Ważne jest, aby pamiętać, że proszek jest wypełniona ruchów jednostajnych.

zalecenia

Jak widać, sprzęt polowania wkładów wymaga ogromnej cierpliwości i zajmuje sporo czasu. A jeśli jesteś gotowy, aby uzyskać więcej długiego procesu, dozowane ładunki prochu w bilansie, ponieważ rozbieżności nawet w 0,02 g wpływa na parametry gruzu strzału. Nawiasem mówiąc, dla głowic, które są wykorzystywane do długich ujęć odległość lub specjalnego, proszkiem o wadze koniecznością.

Tak, saldo umieścić na lewo od kubka z proszkiem, blisko myśliwego. Ich kubka wsypać przez lejek do tulei. Dalsze wypełnione kopie przedstawionych do pustego stojaka.

Pamiętaj, że na lato polowania nie trzeba używać potężny ładunek prochu, ponieważ są one w tym czasie pogorszy jakość zastrzelił tylko gruz i zapewnienia wysokiego zwrotu. Ale takie polowanie staje się męczarnią – zabawy nie dostać.

Dla karabinów normalna waga z rozkładane beczek naboje są ładowane z następującymi zasadami.

 1. Amunicja przeznaczona do pistoletów autoloading wyposażyć małą ilość proszku wymaganego do automatyzacji.
 2. Jeżeli temperatura jest niższa, opłaty proszku wzrasta.
 3. atramentowych urządzeń 12 kalibru pocisku lub pochłaniacz zapewnia zwiększenie 0,5 g próbki czarnego proszku i 0,1 g proszku „Falcon” przez kaliber broni instalowane powyżej zalecanych sezonowych badanych części. Dla innych kalibrów broni zwiększa się proporcjonalnie do masy głównego ładunku.

Jeśli sprzęt 12 naboje kalibru pocisk za prawdziwe, zaleca się koszty zapewnienia wystarczających prędkości początkowej pocisków i strzał śrutem dla każdego polowania.

zwitki proszkowe

Po wszystkich pocisków wypełnionych prochem, myśliwi angażować zwitki dosypki. Tuleja jest włożona kolejno obtyuriruyuschy tampon wykonany z tektury o grubości około 2 mm, filcowane – osalenny i neosalenny tamponów.

Po zakończeniu, niektórzy rzemieślnicy umieścić cienki karton wad, przy czym walka pistolet staje się bardziej nogi. Chodzi o to, że wzmacnia frakcję deformacji kilka razy.

Tektura wad w tulei wkłada się ukośnie. Jego align navoynikom i zajmuje pozycję poziomą, a następnie dodać więcej proszku. Filc zwitki perforowane ramiona wejściem do rękawa, nie marszczy go dulcytol. Następnie ruch obrotowy , są umieszczone wewnątrz obudowy i przeniesione do navoynikom pyzhu tektury.

bezpieczeństwo

Jakie inne niespodzianki możemy przedstawić 12-skrajni wkładów strój? Lee Load All 2 i innych podobnych urządzeń w pracy wymagane jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Podczas urządzenia nie jest dozwolone w pobliżu otwartego płomienia, dym, osadzić nasadki po napełnieniu pojemnika na proszek, muszle młot do wbijania, a w celu przeprowadzenia prac na nierówne i brudnej powierzchni.

Nawet najmniejsze ziarnko piasku, stało się pod kapsułki, naciskając jest w stanie go zapalić.

Na ogół przy uzbrajaniu głowice muszą być czyste i uporządkowane. A jeśli wszystkie zasady, nawet początkujący użytkownik może wyposażyć myśliwy na wieczór do pięćdziesięciu rund.

Uchwyty „Magnum”

Czy wiesz, że „Magnum” naboje kalibru 12 urządzeń uznaje się za bardzo odpowiedzialna rzecz? Te głowice niedawno zyskał ogromną popularność wśród lokalnych myśliwych. Na Zachodzie i ich docenić.

Co one oznaczają? Frakcje rozmiary prosty rękaw kaseta 70 mm zawierają 32-36 g. Mocniejsze głowice o dużych tulejach 76 i 89 mm, zaklasyfikowanych jako „Magnum” (strzał waga 40-52 g). Na rynku można znaleźć głowice produkowane przez wielkości prób 12/70, o której mowa wśród „Polumagnumom” populacji (ułamek masowy w nich – 38-42 g).

Tak, badamy „Magnum” naboje sprzętu 12 kalibru jak najdokładniej. Nasze strzały są zwykle używane w tym modelu głowic broni formacie 12/76. Po 12/89 Format wymaga specjalnych broni i tworzy bardzo silny wpływ.

Odręcznie głowice przekładni „Magnum” 12/76 frakcją 52 gram wymaga rzemieślników jasne wykonywać wszystkie techniczne niuanse procesu. Na pewno trzeba sprawdzić, czy pistolet jest przeznaczony dla ładunków o ten model odpowiada komorze 76-milimetrową.

Dla ładunków wyposażenie "Magnum" stosowane tulei z tworzywa sztucznego (o długości 76 mm) 12-gauge. Podkład należy wybrać wysokiej jakości. Z proszków krajowych doskonale sprawdziły się w „Sokoła” i „polowanie Sunar, 42 Magnum”. Ponieważ opłata jest więc należy stosować wskazany znak.

W pojemnik na proszek zamontowany zwitek o określonych parametrach przepustnicy. Frakcja pochodzi №4 do №0000. Wkłady zszywające przeprowadzona albo metodą toczenia, lub „gwiazda”.

Należy zauważyć, że sprzęt broni „Magnum” to bardzo odpowiedzialne zadanie. A jeśli wiedza nie wystarczy, z rund treningowych domu model ten powinien być opuszczony.

Ale są one sprzedawane w każdym sklepie towarów myśliwskich!