325 Shares 6534 views

Jak wyrzeźbić zwierząt z gliny: niektóre instrukcje krok po kroku

Zdolność do rzeźbienia z gliny jest bardzo ważne. Po tym wszystkim można się z tego konwencjonalnego materiału, aby stworzyć dzieło sztuki: miniaturową figurkę lub nawet kompozycję. To arcydzieło będzie zadowolony otrzymać prezent. I stoi na półce fashioned zabawnych myszki lub kilka zabawnych kotów bardzo udekorować pokój. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak rzeźbić gliny zwierzęta ze wszystkich ludzi i dorosłych, jak i dzieci.

figurki sztukaterie jako bliski prezent

Oczywiście, glina ma wadę rzeźbione kompozycje niestety krótkotrwałe, mogą łatwo zmienić ich wygląd. Dlatego wiedząc, jak modelować zwierzęta z gliny i że stworzył doskonałą kompozycję lub figurka może być najpiękniejsze figury odlewane z wytrzymałego materiału, takich jak gips, glina, słony badania lub polimeru gliny. W tym przypadku, liczba ta jest wypełniona szczeliwa, pozwolić mu wyschnąć, przecięty na pół, aby usunąć glinę i inne formy silikonowy do odlewania. Następnie wlewa się do formy z gipsu, nadziewane jej słony ciasta lub gliny i pozostawiono do wyschnięcia. Po usunięciu tego sprzyja postać zabiegowi (kalcynowanego, suszonego lub gotowane) i farby.

Profesjonalne rzeźba i modelowanie dzieci szkoleniowe

Rzeźbiarze-specjalistów w kwestii jak rzeźbić zwierząt z gliny, odpowiadają, że cała kwota powinna być przygotowana w jednym kawałku. nie powinien być sam rzeźbić głowę, łapy, ogony, a następnie dołącza je do ciała.

Jednak początkujący byłoby to trudne do zrobienia. Najbardziej skłonni są myśleć, że mimo wszystko eksplodowało stworzyć postać o wiele łatwiejszy sposób niż do jej profesjonalnego jednym kawałku. Zwłaszcza ta metoda jest użyteczna, jeśli zwierzęta możemy rzeźbić z plasteliny z dziećmi.

Figury stylizowanych zwierząt

Ponieważ zwierzęta rzeźbienie z gliny może być stylizowany, należy wziąć pod uwagę ten proces w sposób bardziej szczegółowy. W tej technice, nacisk kładzie się na modelowaniu głowę, a ciało samo wszystkim dane te same mody w jednym wybranym formacie. Na przykład, mistrz decyduje ciało zwierzęcia do stylu pod odwróconego kubka.

Wtedy głowa zwierzęcia pokazuje piłkę, do której przymocowane są uszy, rogi, oczy i nosy: obcasy, twarze.

modelowanie zwierząt na podstawie

Interesującym sposobem stosowania w Animal Modeling gliny lub innego materiału (solone plastyczne ciasto ciasta) zasad wybranych z dostępnych materiałów. Jak to może być skorupki jajka, plastikowy kubek lub papieru, pustą plastikową butelkę. W takim przypadku powlekane podłoże z masy do formowania, a następnie części górnych naleplyayutsya: stóp i nóg, uszy, oczy, rogi i ogonów.

Na przykład, można zrobić z jaj zabawne świni, żaba lub królika i kubki – jagnięcina, źrebię, cielęcia lub świni. Twórczy wygląda świnię, która jest wykonana na podstawie butelki.

Jeśli tylko nauczyć się rzeźbić w glinianych zwierząt, można użyć następujących świń algorytm tworzenia z gliny i plastikowych butelek.

 1. Toczyła się cienką warstwę plasteliny, obejmujący butelkę całkowicie. Ważne jest, aby powłoki nawet ostrożnie przetrzeć szwy.
 2. Kiełbasy dokonać zapinany pod nogi i ciała.
 3. Do miejsca, gdzie ukrył korek butelki, lub dołączyć kaganiec pysk.
 4. Powyżej pyska tuż powyżej i nieco dalej uszu.
 5. Od cienkich kiełbas wykonana ogon i dołączyć go do przeciwległych powierzchniach czołowych figur.
 6. Oczy wykonane z lekkiej gliny małe kulki, umieścić na właściwym miejscu i przycisnął palec, zwężający się.
 7. W środku bardzo okiem spłaszczyć maleńką czarną lub niebieską piłkę – źrenicę.

Instrukcje krok po kroku formowania robaka lub węża

Jeśli nadal nie posiadają niezbędne umiejętności i rzeźbić z plasteliny zwierząt w etapach nauki tej sztuki, konieczne jest, aby rozpocząć z wężem lub robaka.

 1. Nóż plastikowy odcięty kawałek masy, trzeba rozwałkować jego kiełbasy.
 2. Następnie należy nadać mu kształt wydłużonego stożka. Aby to zrobić, jeden koniec jest walcowana cieńsza do tego stopnia, że staje się ostry.
 3. Drugi koniec dopełniają – będzie kaganiec.
 4. Na pierwszy rzut oka są stałe okrągłe oczy, wykonane z gliny w innym kolorze, z uczniami. Poniżej załączony kiełbasą, imitując uśmiech. Wąż może dodać rozdwojony język.
 5. robak lub snake ciało układa się gładko zginać taśmy przyłożonej do stosu i rysunku.

Krok po kroku formowania krokodyla

 1. odlewnictwo korzeń następuje w taki sam sposób jak w przypadku robaka – kiełbaski z stożka.
 2. Pysk krokodyla tworzą nie okrągły, lecz podłużny, podobny do ogona, po czym konieczne jest spłaszczenie.
 3. Oczy są wykonane z kulkami dla wszystkich zwierząt.
 4. Krótkie nogi fashioned kiełbasy, zginać i dołączyć je do ciała po obu stronach. Krokodyl ma leżeć na brzuchu, nie opierając się na nogach.

Krok po kroku formowania żyrafę

 1. Kiełbasa tułowia formowane z szyjką. Należy lekko zwężone z boku głowy. Zaokrąglić grubej krawędzi i lekko wygięty.
 2. Od dołu grubości krawędzi zamocować cztery kiełbasy nogi.
 3. Górny koniec przymocowany do cienkiego kształcie gruszki głowy. Oczy sprawiają, że zwykły sposób.
 4. Ważne elementy charakterystyczne żyrafy są małe rogi na głowie, uszy.
 5. W tylnej części korpusu jest przymocowany odpowiednio cienki, ogon. Całego ciała musi dokonać ciemne plamy.