379 Shares 4297 views

Gidrostrelka: zasada i obliczenia. Jak zrobić własnymi rękami gidrostrelku polipropylenu

Gidrostrelka, której zasada opiera się na ochronie wymiennikach ciepła kotła, chroni je przed udarem cieplnym. Kiedy system ten opiera się odlewa. Często taka sytuacja powstaje dla pierwszego uruchomienia urządzenia kotłowni lub podczas prac konserwacyjnych, gdy pompa obiegowa musi być odłączony od ciepłej wody. Ponadto, stosowanie gidrorazdelitelya pomaga zachować integralność systemu ogrzewania w przypadku gorącej wody wchodzi w tryb automatyczny.


Gidrostrelka przekroju

Gidrostrelka przekroju ma nic skomplikowanego. Oczywiście, nie są bardziej skomplikowane modyfikacje, wyposażone w filtry. Może nawet bardziej skomplikowany projekt zostanie wynaleziony w przyszłości, ale do tej pory gidrostrelka to ujednolicony urządzenie.

Przez zasady funkcjonowania okrągłych gidrorazdeliteli mieć różnice w stosunku do rdzenia, które są w kształcie prostokąta. Profil gidrostrelka, którego zasada jest zmniejszenie pojemności przestrzeni lokalizacja i wzrastać, ma bardziej atrakcyjny wygląd. Ze stanowiskiem hydraulika strzałką okrągły kształt jest bardziej odpowiednie.

Przypisywanie urządzeń

Gidrostrelka, zasada, która zostanie opisana w tym artykule, należy wyrównać poziom ciśnienia w układzie kotła przy różnych natężeniach przepływu w obwodzie głównym i wysokości średnich wskaźników układów termicznych. Urządzenie steruje pracą instalacji grzewczych z wielu obwodów (grzejnika do podgrzewania wody, ogrzewanie podłogowe). Zgodnie z odpowiednimi przepisami hydrodynamiki, urządzenie nie przewiduje żadnych negatywnych kontury interakcji i umożliwienia ciągłej pracy w stanie ustalonym.

Gidrorazdelitel odgrywa rolę osadnika i eliminuje mechaniczne wykształcenie chłodziwa (skala, korozja), z zastrzeżeniem norm wodnych. Funkcja ta jest bardzo pozytywny wpływ na czas trwania systemu ogrzewania dla części ruchomych.

Urządzenie usuwa powietrze z chłodziwem, który obniża procesu utleniania w elementach metalowych.

W standardowych systemach projektowych, gdzie oznacza obecność tylko jednego obwodu, wyłączając kilka oddziałów prowadzi do bardzo małych wydatków kotła. W rezultacie, znacznie schładza wzrost temperatury nośnika ciepła.

Gidrorazdelitel utrzymuje stabilną zużycia ciepła, która porównuje wskaźniki temperatury w rurach przepływowych i powrotnego.

Jakie procesy zachodzą w gidrostrelke

 • Aby zrozumieć cel, dla którego urządzenie jest ustawione do instalacji grzewczej, trzeba wiedzieć, jakie występują procesy z wodą podczas przejścia przez gidrostrelki ustnej. Konieczne jest, aby zrozumieć podstawowe parametry dwa lub więcej systemów ogrzewania autonomicznego kontur przeznaczenia.
 • Po tym wszystkim prace instalacyjne będą wykonywane spawanie spoin w rurach. System grzewczy jest wypełniona zimną wodą. Zazwyczaj wskaźnik temperatury 5-15 Sº.
 • Kiedy sprzęt zawiera główny obwód pompy do cyrkulacji i pompy obiegu wtórnego wyprodukowany palnik podpałka nie są uruchomione, a porusza się tylko chłodziwo do pierwszego konturu. W ten sposób, strumień wpada do dołu.
 • Gdy medium grzewcze osiąga zadaną temperaturę, strumień wtórny obieg wody jest wykonana z takiego samego wyboru. W celu zapewnienia równego przepływu wody i obwodów wtórnych gidrorazdelitel działa jak syfon. Filtruje brud i olej. W ten sposób proces ogrzewania i podgrzewania wody. Należy zauważyć, że osiągnięcie absolutnie jednakowej wartości, woda płynie we wszystkich obwodach – niemożliwe.
 • Automatyzacja jest regulowany przepływ w obwodzie wtórnym przeznaczenia, gdy woda osiąga wymaganą temperaturę, a gorąca woda pompowanie. Jeżeli grzejnik Głowica termiczna pokrywa przepływu ze względu na przegrzanie pomieszczenia na słonecznej strony, obwód układu grzewczego wzrasta opór hydrauliczny. W tym przypadku, zautomatyzowany pompa jest podłączona, co zmniejsza wydajność i przepływ wody w obiegu wtórnym. Po przepływie przez obwodu głównego i wtórnego zacznie się poruszać w górę gidrostrelke. Jeśli system ogrzewania nie jest wyposażony w gidrostrelkoy, że w wyniku znacznego wygięcia w układzie hydraulicznym, przynajmniej przestają działać pompy odpowiedzialne za poruszanie.
 • Gdy Automat kotła zostaje zatrzymane główną pompę obiegu ogrzewania, przepływ płynu chłodzącego w gidrostrelke kieruje ku górze. Ale ta sytuacja jest bardzo rzadkie.

Jak zrobić własną gidrostrelku

Wiele osób zastanawia się, jak to zrobić gidrostrelku swoje ręce? Do wytwarzania urządzenia potrzebne w zakresie umiejętności spawania. Należy zauważyć, że instalacja self-made systemów również będzie kosztowne.

Do wytwarzania takiego urządzenia jak gidrostrelka z rękami wymagają rękawy, zawory, mierniki, rury prostokątne, młot bułgarscy i urządzenie do zgrzewania z elektrodami do 3 mm.

Otwory w kolektor powinien spalić na znacznikach. Na rękawach do spawania należy wykonać fazowanie 1 mm. Spawanie wykonywane okrągłodennej z ramieniem wskaźnik 3-4 mm. Następnie rury nagłówka są oznaczone. gidrostrelkoy system grzewczy w tym przypadku zakłada się, że trzech obwodów.

Obrys rury na „zimnej stronie” należy spalić dwa otwory wzdłuż krawędzi i pod trzema tulejami łączącymi (dwa w jednym kierunku, a w drugim). W „gorącej” stronie jednego otworu jest spalany w środku i trzy otwory do podłączenia rękawy. Przelotowe otwory powinny znajdować się na tej samej osi, z uwalnianiem otwory na „gorącym” rury. W tych dwóch króćce są zgrzewane, przy czym trzeci króciec wylotowy występ. W „zimnej” stronie dwóch otworów będą umieszczone pod tuleje łączące, a obliczona na rurę, która przechodzi przez środek gorącego zespołu rurowego. króćców pomiarowych wypalony po wstępnym montażu.

Końcowy etap wytwarzania wyrobów, takich jak gidrostrelka z ich własnych rąk jest test ciśnienia wody systemu.

To może być osiągnięte przez rozmazywanie szwy mydlane. Należy wywierania nacisku nie mniej niż 2 atmosfer. Można go stosować żadnych środków w dowolnym miejscu (na przykład łącznik kran). Szwy nie może pokrywać, jeśli możliwość sterowania spadek ciśnienia. Jeżeli spadnie, trzeba być pokryte mydlin.

Gidrostrelka z prolipropilena własnymi rękami

Obecnie instalacja urządzenia, takiego jak gidrostrelka, własnymi rękami wykonana z polipropylenu jest całkiem realne.

Z kotła pozostawia główną pętlę. System wtórny węzeł w systemie grzania. Bardzo rozrzutny, aby rozproszyć głównym obiegu kotła jest większa niż ta przewidziana przez producenta urządzenia. opory hydrauliczne wzrasta, co zwiększa obciążenie na chłodziwo i nie zapewnia pożądanej szybkości przepływu.

Gidrostrelka własnych rąk z polipropylenu z minimum nakładów jakiegokolwiek płynu chłodzącego może tworzyć większe natężenie przepływu przez drugi sztucznego konturu.

Jeśli w domu zainstalowane chłodnicy instalacji grzewczej i ciepłej wody użytkowej, kocioł zaleca się dzielić na oddzielne obwody, wykonane z polipropylenu. Więc nie wpływają na siebie wzajemnie.

Gidrostrelka własne ręce wykonane z polipropylenu ma wielką funkcjonalność. Służy jako łącznik dwóch oddzielnych obwodów, które transportu ciepła. W przypadku braku układów hydraulicznych i dynamicznego oddziaływania na siebie, i szybkości przepływu chłodziwa i separatora nie przechodzą z układu do obiegu.

Dlaczego temperatura płynu chłodzącego po gidrorazdelitelya mniej niż produkcja

Zjawisko to może być wyjaśnione przez różne poziomy ścieżek przepływu. W gidrostrelku dostaje gorączki, który miesza się z zimnym płynem chłodzącym. stopę ostatniej powyżej gorącego strumienia przepływu.

Dlaczego potrzebne gidrostrelke prędkość pionowa

W urządzeniu takim jak gidrostrelka, zasada działania zbudowany w kierunku pionowym. Jest to wyjaśnienie.

 • Głównym powodem, że pionowa prędkość jest niewielka – jest obecność rdzy i piasku w rurach. Te wzrosty są osadzone na separator. Powinny one być dopuszczone do rozliczenia.
 • Mała prędkość umożliwia utworzenie naturalnej konwekcji nośnika ciepła w gidrorazdelitele. Przepływ zimno spada, a gorąca wznosi się do góry. Wynikiem tego jest pożądana temperatura głowicy.
 • Niska prędkość umożliwia zmniejszenie oporu hydraulicznego w gidrostrelke. Posiada wskaźnik zerowy, ale jeśli pominiemy pierwsze dwa powodów gidrorazdelitel może być używany jako urządzenie do mieszania. Innymi słowy, nie jest zmniejszenie średnicy strzałką i jej pionowych wzrostem prędkości. Pozwala to zaoszczędzić materiał. Gidrostrelka można stosować w przypadku, gdy nie ma potrzeby gradientu temperatury i jest wymagany układ do ogrzewania.
 • Mała prędkość odwraca chłodziwa z małych pęcherzyków powietrza.

Można rozdzielacz hydrauliczny zainstalowane pod kątem 90 ° względem horyzontu

Urządzenie ustawione pod takim kątem, jak to możliwe. Gidrostrelku może być umieszczony w dowolnym położeniu. W razie potrzeby rozłącznie odpadów do mechanicznego przepływu powietrza wylotowego w trybie automatycznym lub obwodu podziału w zależności od temperatury oznaczenie powinno być ustawione jako urządzenie początkowo przewidziane.

Czy roli wysokości strzałki

Oczywiście, jest on odtwarzany. Optymalna ilość wyrównać wskaźnik różnicy temperatur wynosi 100-300 litrów. Wskaźnik taki wolumen szczególnie istotne, gdy kocioł pracuje w ciepłym paliwa.

Jak wybrać gidrostrelku

Strzałka ma dwie podstawowe cechy:

 • moc (pojemność cieplna potrzebna do podsumowania wszystkich wskaźników i kontury);
 • całkowita ilość pompowanej cieczy.

Dane te określają parametry takiego urządzenia jak gidrostrelka, mocy obliczeniowej, która jest w porównaniu z danymi z paszportu technicznego w chwili zakupu.

Jak gidrostrelka

Zazwyczaj gidrorazdelitel umieścić w pozycji pionowej. Jednak urządzenie to może być w dowolnym położeniu poziomym wskaźnikiem kąta. Należy wziąć pod uwagę kierunek końców rury, jak to jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania powietrza i akumulacji Osadnik zostać usunięte z układu.