591 Shares 3448 views

Homemade Stojak na lutownicę. Jak zrobić stojak na lutownicę z rękami?

Podstawka lutownicy żelazo jest nieodzownym atrybutem instalacji lutowania. Można je nabyć w każdym sklepie sprzętu lub na rynku. Jednak jej koszt jest dość wysoki. Aby zapisać własne fundusze, wykonane stanąć do lutownicy ręcznie. Oprócz kwestii finansowych to uznać jego funkcjonalność. Oznacza to, że może on być stosowany do różnych celów w gospodarstwie lub w warsztacie produkcyjnym. Opcje produkcji jest wiele. Różnią się one pod względem złożoności i ilości czasu spędzonego.

Przegląd

Jak wspomniano wcześniej, wsparcie dla lutownicy, własnymi rękami zrobić – wygodne narzędzie, które wykonuje różne funkcje. Przede wszystkim to jest powierzchnią ochronną, która zapobiega uszkodzeniu mienia. Przed rozpoczęciem pracy z urządzeniem do lutowania, to musi być ogrzewany. Gdy ten metalowy korpus ogrzewa się do wysokich temperatur.

Lutownica stojak metalowy – co to jest?

Części niezbędne dla tych ludzi, którzy wykonują dużo pracy przy lutowaniu jakości. Do produkcji takich urządzeń, jak stanowiska do lutownicy, nie wymagają specjalnych umiejętności i zdolności. W procesie wykorzystywane są proste i dostępne materiały i narzędzia. Urządzenie wykończone jest łatwy w obsłudze. Stojak domowe Lutowanie musi składać się z poszczególnych elementów. Przede wszystkim, to przewiduje specjalne pojemniki do strumienia kalafonii i dział dla ich mieszania. Niektóre modele wyposażone są w pudełku, w którym przechowywane są małe części. lutowania stojak żelaza nadaje się do dowolnego urządzenia, niezależnie od jego grubości i stopnia podgrzewania. W produkcji konstrukcji powinny uwzględniać lokalizację pojemności danych. Wszystko powinno pozostać tak, aby był wygodny dla lutu master.

Jak zrobić stojak na lutownicę?

Kupować gotowe stoisko jest niekorzystna, ponieważ mają wysoki koszt oraz niewielkich rozmiarów, które nie nadają się do wszystkich rodzajów urządzeń. Dlatego wielu użytkowników zadano pytanie: „Jak zrobić stojak na lutownicę z rękami?”. trzeba przygotować materiałów przed rozpoczęciem produkcji. Aby to zrobić, należy zakupić następujące elementy:

 • Arkusze duraluminium, których grubość wynosi 1,5-2 mm;
 • mały drewniany klocek (można użyć różnych rodzajów drewna);
 • Wydajność spod lakierów;
 • Dwa metalowe pudełka.

Gdy wszystkie te elementy zostaną zakupione, można zacząć tworzyć stoiska. Tak więc, w płycie należy zrobić kilka dziur. Będą one przyłączone do żywicy podstawowej i alkoholu. Montaż odbywa się łatwo puszki. Pojemniki muszą być łatwo włożona do takiej struktury, a ściśle dopasowane do siebie. Po wprowadzeniu danych należy dokonać procedury wsparcia. Jest wykonana przez zginanie bazę.

Jeśli to konieczne, każda osoba może mieć specjalne stojaki, które podnoszą projekt do pewnej odległości. Odbywa się to na wygodę podczas pracy. Wstępna obróbka końca prace nad arkusza duraluminium z pliku lub papierem ściernym. Kąty nie powinny mieć ostrych krawędzi.

zespół konstrukcja

Tak, przystępujemy do montażu stojak do lutownicy. Przygotowane Podłoże musi być przymocowana do drewnianej belki. Można to zrobić za pomocą śrub. Następnie należy przystępujące zbiera małe pojemniki. Są one przymocowane do podstawy za pomocą specjalnego kleju lub żywicy epoksydowej. Wielu artystów ustalić również między regały mały pojemnik. Jest to możliwe do przechowywania małych części, które będą potrzebne w tym procesie.

drut

Stojak do drutu lutowniczego otrzymał dużą popularnością wśród wielu artystów i amatorów. Może być wykonany ze zwykłej puszce. proste elementy są wykorzystywane podczas instalacji zbierania:

 • cyny;
 • Ołówek dużej średnicy;
 • podkładki i nakrętki;
 • drut.

Najpierw musimy produkować sprężyny. Pierwszą rzeczą do zrobienia – aby uzyskać drut w sklepie. Niektórzy ludzie biorą go do innych urządzeń pokoju. Powinien on być na tyle gruba, aby rozgrzać do wysokiej temperatury lutownicy go nie zniszczyć. Co więcej, to będzie działać tylko w wysokiej wytrzymałości materiału. Gotowy produkt powinien odbijać.

Cięcia wymaganej długości drutu i dokładnie ustawione. Aby utworzyć sprężyny stosowane ołówka dużą średnicę. Trzymaj przewód, delikatnie oszukać na jej ołówek. W rezultacie, gęsta spirala powinien dostać. Na jej końcu znajduje się specjalny załącznik w postaci Abalone. Dla tych celów, należy użyć kombinerek.

Następnym etapem jest opracowanie puszki. W dnie jeden otwór o małych wymiarach. Można to zrobić za pomocą gwoździa lub wiertarką. Następny będzie stanąć do lutownicy. Przygotowane sprężyna jest umieszczona w puszce i poprzez strukturę śruby i nakrętki w załączeniu. Aby zapewnić bardziej solidne mocowanie, użyj podkładki. Ta metoda jest bardzo prosta. Lutowania stoisko żelaza może dokonać każda osoba. Do jego produkcji nie wymaga dużo czasu, a także specjalnych narzędzi.

Lutownica Podstawka żelazko z regulatorem mocy

Coraz więcej osób woli używać tylko tego rodzaju stoiska. Jej istota polega na tym, że jest wyposażona w specjalne urządzenie, które reguluje stopień samodzielnego ogrzewania lutownicę. Dlatego urządzenie nie przegrzać i nie zawiedzie. Stojak różni się od innych rodzajów, że dla jego działania muszą być podłączone do sieci elektrycznej. Aby produkować warianty z kontrolą mocy niezbędnej do podjęcia następujących elementów:

 • miedzi;
 • kawałek sklejki;
 • transformator;
 • diody LED;
 • części do zmontowania;
 • opornik;
 • drut;
 • Gniazdo do podłączenia do sieci.

Gdy wszystkie potrzebne części były zakupione przejść bezpośrednio do podstawy montażowej. Aby rozpocząć instalację jest wybrana rozdzielczość. Na podstawie informacji o danych z okleiną bazowej jest cięty. Następnie zostanie on dołączony transformator i inne szczegóły.

Wyróżniać się bezpiecznik

Wykonywanie tej opcji nie zajmuje dużo czasu, wysiłku i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Podstawa służy jako płyty drewniane, na której zamontowane są osłony gąbki. Mogą być różnych rozmiarów. Wszystko zależy od osobistych preferencji mistrzów.

korzyści stoisk

Przede wszystkim, główną zaletą jest mobilność. Prowizoryczne stoiska używane przez ludzi, którzy są często zaangażowane w lutowaniu, pracując w ciągu kilku warsztatach. To nie zawsze jest w zasięgu ręki jest taka struktura. Jednak to właśnie produkowane. Ponadto, nie trzeba nosić osobno kalafonii i cyny w różnych pojemnikach, jak są teraz przechowywane w specjalnych słojach na ruszcie. Dlatego instalacje self-made są popularne nie tylko wśród fanów, ale również dla profesjonalistów.

Jak zrobić prosty model?

Zdarza się, że pilna potrzeba używać lutownicy, i stoją tam dla niego. W tym przypadku, nie ma czasu, aby szukać części trzeba, i iść na zakupy. Dlatego lepiej jest zrobić prosty, ale solidna konstrukcja. Istnieje wiele opcji, ale nie najszybszy. Stojak może być wykonana w ciągu kilku minut. Podstawa będzie służyć jako zwykły bloku drewna, oraz podstawy – wkrętów lub gwoździ. Są one prowadzone w pasku krzyż. Tworząc poduszkę, który dobrze pasuje do lutowania i znajdujących się napięty.

wniosek

Podczas lutowania elementów muszą być obecne w ramach urządzenia ustalającego. Ten sprzęt pomocniczy jest drogie, więc najlepiej jest zrobić to sam. Proces ten nie zajmuje dużo czasu, energii i zaoszczędzić pieniądze.