856 Shares 6517 views

Stained drewno na meble lub parkiet własnymi rękami

Drewno jest wykorzystywane przez ludzi w zakresie budowy i wykończenia przez bardzo długi czas. Materiał ten ma szczególnego rodzaju. Ten barwionego drewna. Taki materiał mieszka dwa życia. Po pierwsze drzewo rośnie na słońcu, a potem odwrócił się w wodnym wnętrzu. Tutaj było przez długi czas.


Otrzymany materiał jest charakterystyczny ciemny odcień. Ponadto poprawia jakość konstrukcji. Drewno staje się bardzo silny. Następnie takie naturalne leczenie nie gnije, nie rozpocznie się robaki, owady.

Oprócz jego właściwości wytrzymałościowych, barwione drewno słynie z luksusowego wyglądu. Jest to doskonały materiał do dekoracji wnętrz, frontów meblowych. Koszt barwione drewno jest dość wysoki.

Aby nadać materiałowi wyrafinowany wygląd, stosuje się różne środki. Dlatego możliwe jest, aby traktować drewna z ich rąk.

Witraże z naturalnego drewna

Sposób traktowania drewna naturalny występuje w sposób naturalny. Drewno wpada do wody, gdzie znajduje się długi okres czasu. Im dłużej, tym lepiej jego jakość. Aby ustalić, jak stary materiał jest pod wodą, przeprowadzono analizę barwionego drewna. W niektórych przypadkach czas trwania tego okresu, ponad 1000 lat.

Koszt materiałów prezentowanych jest 300 tysięcy. Rub. za metr sześcienny. m. Jest to bardzo rzadko drewna dębowego. Inne składniki, które mogą być reprezentowane przez typu naturalnego przetwarzania. Najczęściej sprzedaż można znaleźć w brzozy, modrzewia, sosny, świerka, osiki lub procesu barwienia, która trwała 30 lat. Koszt materiału, w zależności od gatunku może zmieniać się od 2,5 do 25 tys. RUB. za metr sześcienny. m.

Nie każdy ma możliwość korzystania z takich materiałów. W związku z tym, drewno poddaje się obróbce w sposób sztuczny.

Kupić lub zrobić drewno morenowe?

We współczesnym świecie jest bardzo popularny tańszy. Ten sztucznie barwionego drewna. Materiał jest traktowany w specjalny skład, podkreślając piękno tekstury.

Sprzedaż barwionego drewna, który został potraktowany sztucznie utrzymywany przez cały czas. Materiał ten jest szeroko stosowany w przemyśle meblarskim, w wykończenia podłogę, ściany lub sufitu. Różne konstrukcje inżynieryjne i części wykonane z tego drewna.

Sztuczna koszt materiału jest znacznie mniejszy. Ale należy pamiętać, że nieuczciwe realizatorzy wykorzystujące plamy mogą sprzedawać tańsze gatunki drewna pod przykrywką drogich odmian. Określić, jaki rodzaj materiału jest przedstawiony konsumentowi, bez badania niekiedy dość trudne. Dlatego, chcąc zastosować sztucznie barwionego drewna, lepiej jest wykonywać przetwarzanie niezależnie.

właściwości plama

materiały syntetyczne mogą tworzyć produkt w postaci barwionego drewna. Z rękami do wykonywania impregnacja może praktycznie każdy. Konieczne jest zbadanie właściwości tych technologii barwienia i jego zastosowania.

Poszczególne związki chemiczne stosowane w przygotowanym podłożu. Są wchłaniane przez drewno, zachowując w ten sposób swoje unikalne struktury. Pierwszy przedstawiony przez impregnację przeznaczone są do podniesienia naturalnego drewna.

Z pomocą jednego lub więcej kolorów można stworzyć piękny wystrój. To sprawia, że podłogi, elewacje meble w dzieło sztuki. Niektóre odmiany plam przedłużyć żywotność materiału, chroniąc go przed owadami, grzybami. Te środki chemiczne hamują procesy rozpadu tworzenie drewna. Dlatego ich stosowanie jest korzystne pod każdym względem.

oparte na wodzie plamy

Stained drewna, wydobycie i przetwarzanie, które jest bardzo drogie, jest stosowany w luksusowym budynku. Najczęściej te materiały na rynku, przetworzone kompozycje woda, alkohol, olej, wosk lub akryl.

Pierwsza odmiana jest aktywnie wykorzystywana do samodzielnej obróbki drewna. plama wody jest suche i gotowe. W pierwszym przypadku proszek w pożądanych proporcjach mieszane z wodą.

Przedstawił kilka plamy są trudne do wykorzystania. Podnieśli włókna drzewnego. Aby osiągnąć jednolitą barwę, trzeba dużo czasu. Po pierwsze, materiał wyjściowy jest impregnowany wodą. Dalsze powierzchnia oshkurivayut. Sprawia to, że jest odporna na działanie negatywne skutki wilgoci drewna. Ten rodzaj plam pozwala nam podkreślić teksturę drewna.

alkohol plama

Różni się plam na bazie alkoholu z poprzednich gatunków szybkości schnięcia. Ona nie podnosi włókna drewna, co eliminuje opuchliznę bazy. Alkohol zaprawa ma dobre właściwości antyseptyczne. Jednak ze względu na wysokie prędkości suszenia na powierzchni mogą pojawić się niejednorodną odcień, a nawet plamy.

Dlatego, tworząc na przykład parkiet barwionego drewna, należy dać pierwszeństwo do innych odmian chemicznych. Alkohol plama jest stosowana do małych kawałków drewna. W tym przypadku, impregnacja określa dokładnie, nie pojawiają się plamy.

Zawarte w organicznych barwników, pigmentów na małych powierzchniach wyglądają bardzo dobre. Drewno ze względu na takie leczenie będzie długotrwałe działanie. Stosować wyłącznie alkohol sprayu plamę. Pędzel w tym przypadku jest nie do przyjęcia.

plama oleju

Innym popularnym odmiany chemicznego impregnacji plam jest olej. Ma wiele zalet. Oleju schnącego lub olej rozpuszczono barwników. Ten gatunek impregnacja szeroką gamę odcieni.

Meble z barwionego drewna impregnowanego takimi środkami, to bardzo piękne i trwałe. Włókna w impregnacji powinno być traktowane jako środek opiera się dość równomiernie, nawet na dużych powierzchniach.

Tego rodzaju plamy mniej wymagający od metody aplikacji. Użyj może nawet osoby z minimalnym doświadczeniem w reprezentacji praca typu. Po przetworzeniu, produkt jest bardzo prosta dokrashivayutsya, przywrócone. Gdy rozpuszczalnik można stosować powszechnie dostępne na duchu mineralnych.

Wosk, akryl plama

We współczesnym świecie barwione obróbki drewna odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami i wymaganiami. Przyjazny dla środowiska i najbardziej ognioodporny materiał na środki tonizujące są akrylowe i wosk plama. Oni nie wydzielają zapachu, łatwy do zastosowania do podłoża. Są one wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu.

Impregnacja akrylowy można mieszać w celu otrzymania drobniejszych kopiowania kolor. Jakość ta jest szeroko stosowana do tworzenia podłogi lub meble. Nawet środka powodując w 2 warstwach, stworzy monotonny dźwięk bez plam i linii.

Wosk barwnik nanosi się na powierzchnię z miękkiego materiału. Środki wcierać w powierzchnię. Stosując ten rodzaj tonizujące, należy pamiętać, że nie jest zgodny z kwasem lub lakierów utwardzanych powłok poliuretanowych. Plamy z wosku są bardzo dobrze wyglądało po polerowaniu. Dlatego są one aktywnie wykorzystywane w przemyśle drzewnym.

Sposoby stosowania barwnika

Barwione drewna uzyskuje się z wykorzystaniem jednej z czterech technik podanych poniżej. Środki mogą być stosowane za pomocą szlifowania, napylanie i wałkiem lub pędzlem.

Pierwsza metoda jest odpowiednia do porowatego drewna. Środki wcierać w powierzchnię. W tym przypadku należy użyć powolnego suszenia plamę. Rozpylanie przeprowadza się przez natryskiwanie. Fundusze są rozprowadzane równomiernie na wyciągnięcie ręki.

Nanoszenie pędzlem barwienia nie ma zastosowania do wszystkich rodzajów drewna. Kolor ten sposób okazuje bogatsze. Aby zastosować powłokę o małym wałkiem części plam. Takie podejście pozwala na uzyskanie jednolitego koloru. Ale ta metoda jest jeszcze lepiej używać do małych powierzchni strefy. stosując proces wybrany jest wymagany w zależności od rodzaju środka.

Zalecenia dotyczące postępowania

Stained drewna muszą przestrzegać przy tworzeniu specjalnej technologii. To sprawia, że możliwe, nawet w domu, aby stworzyć wysokiej jakości materiał do wykorzystania w przyszłości. Eksperci zalecają, aby stosować plam 2-3 warstwy używając najbardziej odpowiednią metodę.

Pierwsza warstwa może być cienki. Gdy jest całkowicie suchy, fundacja oshkurivayut. Środki stosuje się wyłącznie w kierunku włókien drewna. Gdy wszystkie warstwy są tworzone i pozostawić do wyschnięcia, pocierać powierzchnię gąbką, polski miękką ściereczką. Ruch wzdłuż włókien wytwarzanych lub po przekątnej.

Jeśli chcesz przetworzyć dużą powierzchnię, jest podzielony na sekcje, z których każda jest przetwarzane oddzielnie. Warstwy powinny wyschnąć całkowicie, jeden po drugim. W zależności od rodzaju baz oznacza proces, może wynosić od kilku godzin do kilku dni.

Jeśli oznacza bardzo gruba, to może być rozcieńczony. Bejce na bazie wodzie wymaga w tym przypadku, odpowiednio, wodą i olejem – rozpuszczalnikiem.

eliminacja wad

Odpowiednio spreparowane barwionego drewna wygląda elegancko. Ale początkujący mistrzami w procesie pomocą stosujących mogą wystąpić pewne problemy. Wyeliminować wady po wysuszeniu oznacza dość trudne. W tym przypadku, górna warstwa jest mechanicznie materiał usunięto.

Jeżeli przetwarzanie smugi, oznacza to, że zbyt dużo materiału został zastosowany. Powinna ona zostać usunięta. Na to znaczy nakłada się drugą warstwę, a tkaniną Nadmiar środka usuwa się.

Że w trakcie prac nad bejce nie powstały, konieczne jest, aby sprawdzić środki stosowania niepotrzebnego kawałka materiału. Jeśli warstwa spadnie nierównomiernie, należy wybrać inną plamę. Jest grubszy i wolniej wysycha.

Prawidłowo wybierając bejca do drewna, podane w trakcie porad ekspertów, można uzyskać wysoką jakość materiału.