820 Shares 8967 views

Odpowietrzenie rurki dla noworodków – instrukcje użytkowania

Czy zabrać dziecko ze szpitala do domu i pełne najradośniejszych nadzieje i pragnienia – długo oczekiwane dziecko jest już w domu, w Twoich rękach! Co może być lepiej? Ale wkrótce młodzi rodzice „na ziemię”. Dziecko płacze. Płacze często, i nie zawsze jest jasne, z jakiegokolwiek powodu mogą chcieć jeść ani spać? Jeden rodzaj płaczu, dowiesz się, jak dokładnie rozróżnić – jest głośny, piskliwy płacz z kolką. Ma to wpływ w 90% noworodków. Jak pomóc dziecku i złagodzić jego dyskomfort? Aby pomóc rodzicom – odprowadzającej rurki dla noworodków, pouczenie o zastosowanie których leży w tym artykule.

Kolki u niemowląt może trwać do sześciu miesięcy, ale większość z nich jest prawie trzy miesiące. Tak szybko, jak dziecko uczy się przewrócić i leżeć na brzuchu, kolki przejdzie natychmiast. Ich powodem – niestrawność, wzdęcia. Ze względu na stały pobyt w pozycji poziomej, gdy powietrze nie może się wydostać. Sam kolka – to pęcherzyki gazu, naciskając na ścianie jelita i dziecka żołądka, powodując dyskomfort. Aby usunąć je z jelit dziecka i trzeba rurę odpowietrzającą dla noworodków. Instrukcje dotyczące jego stosowania jest dość prosta, a urządzenie master jest w stanie każdego kochającego rodzica.

Zanim zaczniemy mówić o tym, jak umieścić noworodka rury gazowej, zatrzymać uwagę na objawy kolki:

  1. Dziecko płacze przez długi czas, twarz czerwone ze szczepu.
  2. dzieci często zaczynają namawiać nóg do żołądka.
  3. Odrzucenie piersi, sutki – krótko mówiąc, wszystko, aby uspokoić dziecko jest niemożliwe.
  4. Brzucha obrzęk lub napięcie.

Jeśli większość objawów opisanych powyżej jest obecny, nie pomyłka – to kolka, i nie tylko rury odpowietrzające dla noworodków. Instrukcje do zastosowania jest opisany w dalszej części.

Myj ręce, zalać wrzącą wodę rurkę i pozostawić do ostygnięcia. Przykryj stół i innej płaskiej powierzchni lub ceratą arkusza (na dziecko ceraty mogą być zimno, będzie płakać, a nawet więcej). Rozbierz dziecko od pasa w dół i umieścić go przed sobą na przygotowanej powierzchni. W pobliżu musi być suche i mokre chusteczki (niektóre dzieci w stosowaniu rury może ulec pokusie, aby pójść do toalety, to chwilowa). Dziecko do 3-4 miesięcy, położyć na plecach, starsze dzieci – na bok wciśnięty. Dalsze bezpośrednio umieścić rurkę pary dla noworodków. następujące oświadczenie:

  1. Smarować zaokrągloną końcówkę oleju roślinnego lub dla dziecka, krem może być stosowany.
  2. Łagodnie wprowadzić końcówkę rury w odbycie 1,5-2 cm dla niemowląt i 4-5 cm dla małych dzieci.
  3. Jeśli rura nie jest włożona, a napięte mięśnie odbytu, nie należy wkładać rurkę, czekaj, w przeciwnym razie można uszkodzić delikatną skórę.
  4. Gazy mogą wydostać się jak najszybciej i na 5-10 minut.
  5. Gdy gazy jelitowe i kał (nie zawsze), delikatnie wyjąć rurę przemyć i gotować do następnego użycia.

Robić wszystko powoli i bardzo ostrożnie, szczególnie jeśli dziecko – noworodka. Podczas przeprowadzania dzieciaka błędne procedury mogą dostać kontuzji jelit. Odpowietrzenie rurki dla noworodków, których cena waha się od 10 do 50 rubli, – skuteczne narzędzie coraz dzieci z kolką, ale to nadal nie jest bezpieczna i radykalnie. Przed użyciem rury, próbować innych sposobów – masaż, ćwiczenia „rower”, ciepłą pieluszkę na brzuszku i środki na podstawie simetikonu. Jeśli pożądanego efektu, środki te nie miały żadnego wpływu, należy użyć słomy.

Pożądane jest, że młodzi rodzice nauczyli od pielęgniarki lub pediatra jak umieścić rurkę odpowietrzającą dla noworodków. Przewodnik daje ogólne pojęcie, i to lepiej raz zobaczyć tej manipulacji „na żywo”.