336 Shares 3299 views

Teleskop (ryby akwariowe): pielęgnacja i konserwacja

Teleskop – akwarium ryby. Najbardziej niezwykłą częścią jest moje oczy. Są one dość duże, widoczne na bokach wypukłych. Czasami, słysząc imię rasy te ryby, ludzie pytają znowu: „Co jest ryba w akwarium? Teleskop? „Tak, takie niezwykłe imię. Jego ryba jest odbierany ze względu na kształt oka. Zaskakujące jest to, że przy tak dużej ciała ryb jest bardzo złe widzenie. To prowadzi do pewnych ograniczeń dotyczących treści teleskopów.


siedlisko

Każdy wie, że teleskop – akwarium ryby. Ale w naturze takich istot nie zostały znalezione. Dawno, dawno temu wszystkie rybki zostały uzyskane przez usunięcie z dzikiego karpia. Jest to bardzo dobrze znane gatunki zasiedlające wody stojącej lub rzek, kanałów, stawy bardzo powolny prąd. Zjada smażyć, owady, rośliny, detrytusu.

Domu do teleskopów i czarnej rybki są Chiny. Jednak w 1500 roku znaleźli się w Japonii, w 1600 roku, – w Europie, aw 1800 – w Ameryce. Większość znanych obecnie gatunków wyprowadzona raz na Wschodzie iw tym samym czasie nie będzie już zmienić.

Uważa się, że teleskop ryb akwariowych, jak złota rybka, został wyhodowany po raz pierwszy w XVII wieku w Chinach. Została nazwana rybo-smoka, albo oko smoka. Nieco później zostały przewiezione do Japonii, gdzie uzyskał nową nazwę „demekin”, które są znane do dziś.

Opis ryb

Teleskop – akwarium ryby z niezwykle dużymi oczami. Jej ciało jest jajowaty lub okrągły kształt, jak veiltail. Faktycznie, te dwa gatunki różnią się tylko oczy. Pod wszystkimi innymi względami są one dość podobne. Ich ciała są szerokie i krótkie, a duża głowa z dużymi oczami i dużymi płetwami.

Obecnie rurki znajdują się w różnych kolorach i postaciach, z żebrami veiltail. Najbardziej popularne ryby akwariowe – czarny teleskop. Jest to najczęściej sprzedawane we wszystkich sklepach zoologicznych, a także na rynkach, ale z czasem może również zmienić kolor.

Teleskopy rosną wystarczająco duże. Czasami nawet do dwudziestu centymetrów. Żywotność ryb jest od dziesięciu do piętnastu lat. Zdarzały się przypadki, gdzie żyją w stawach od ponad dwudziestu lat. Wymiary ryb są bardzo różne, zależnie od gatunku i warunków środowiskowych. Ale mniej niż dziesięć centymetrów, nie są.

Akwarium teleskopy ryb: Pielęgnacja

Wszystko rybka, w tym teleskopów, mogą żyć w niskich temperaturach. Jednak dla początkujących akwarystów Telescope – nie najlepszy rodzaj treści. Powodem tego są ryby oczy. Teleskopy mają bardzo słaby wzrok, więc trudniej jest znaleźć pożywienie. Oni często są ranne i wprowadzenie zakażenia w oku.

Ale wraz ze wszystkimi tego teleskopu jest bardzo wymagająca i mało wymagające warunków mieszkaniowych. Są one równie dobrze czują się w stawie i akwarium. Teleskop – akwarium ryby, który jest kompatybilny z innymi mieszkańcami koniecznie musi być brane pod uwagę. Ponieważ są one bardzo źle postrzegane, i bardzo powolny, tym bardziej aktywne osoby mogą wybrać swój posiłek i głodny. Dlatego należy rozsądnie wybrać swoich sąsiadów.

Wielu ludzi trzymać rybki i teleskopy w akwarium jednego bez roślin. Oczywiście, są w stanie się tam mieszkać, ale idealnie okrągłe pojemniki nie nadają się one spowolnić ich wzrost i zakłócenia wizji.

rurki zasilające

Jeśli chodzi o karmienie, w tym bezpretensjonalnym teleskopów. Jedzą wszystkie rodzaje żywych, sztucznych, mrożonek. Danie główne, można zrobić sztuczną żywność w ich menu. I jako Artemia podawania można podawać, korba i Daphnia Tubifex. Należy wziąć pod uwagę fakt, że teleskopy absolutnie słaby wzrok. A ponieważ potrzebują czasu, aby znaleźć pożywienie. Często nory w ziemi, podnieś Mazura i brud. Dlatego sztuczna pasza optymalnie nadają one nie znikają i powoli rozpadać.

Teleskopy czasami chętnie regale glonów. Dla nich odpowiednie są następujące: trawa cytrynowa, Anubias, Potbelly, krypty, saggitarya, Elodea, Vallisneria. Przy wyborze roślin, należy pamiętać, że powinny one być miękkie.

warunki przetrzymywania

Akwarium ryba teleskop (podane w artykule zdjęcie) jest wystarczająco duża. Charakteryzuje się występowaniem dużych ilości zanieczyszczeń i odpadów. Dla utrzymania ryb jest bardzo ważne, nie tylko duża ilość akwarium, ale również jej kształt. Warunkiem jest dostępność dobrze filtr.

To jest absolutnie nie do przyjęcia dla tej rundzie akwarium. Ale zwykły prostokątny doskonały. Do najważniejszych powierzchni wody ryby, a procesów wymiany gazowej przez niego występuje.

Jeśli mówimy o objętości akwarium, jest to niezbędne dla jednej pary 80-100 litrów, a dla każdego dodatkowego ryb tego samego gatunku, aby dodać kolejne 50 litrów.

Teleskopy powodowałyby dużo odpadów. Z tego powodu konieczne jest dobra filtracja. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem – jest użycie silnego filtra zewnętrznego. Tylko dla niego konieczne jest przejście przez flet, ponieważ teleskopy nie są najlepszymi pływakami.

Cotygodniowe muszą być zastąpienie wody (musi być zastąpione co najmniej 20% wody). Czy parametry wody nie są bardzo ważne.

Jako podkład najlepiej użyć gruboziarnistego żwiru lub piasku. Rurki w niej zawsze kopania oprócz połykania często duże cząstki, powodując kością.

W akwarium można dodać roślin i wystrój. Ale należy pamiętać, zły widok z teleskopu i podatność oczach. Wszystkie elementy akwarium powinny być gładkie, bez ostrych krawędzi.

Temperatura na teleskopach nie jest ważne, ale dogodnie może to być temperatura 20-23 ° C.

Kompatybilność z innymi mieszkańcami

Teleskop – akwarium ryby z aktywnego charakteru, który lubi komunikować się z ich własnego gatunku. Ale dla zawartości w ogólnym akwarium nie jest bardzo odpowiednia. Teleskopy nie lubią wysokich temperatur, a ponadto ich widziano i powolny, a ich płetwy są bardzo delikatne, inne osoby mogą je wybrać. Ponadto, są one dużo śmieci.

Z którymi można dostać się na teleskopach

Najlepszym rozwiązaniem – jest to, aby utrzymać je oddzielnie. Można rozliczyć z pokrewnych gatunków: Goldfish, veiltail, szubunkin. Ale nie należy łączyć je z tetragonopteriusami, chorągiewki Denison, czarnoskóry tetra, zadziorów tygrysa.

Dla dobrego teleskopu uspokoić wyważonych sąsiadów, którzy nie będą szkodzić ryby.

Zewnętrzna różnica seksualna

niemożliwe do rozróżnienia pomiędzy podłogą przed okresem tarła ryb. Ale w sezonie lęgowym mężczyźni na skrzela i głowie tworzą białe pagórki i zaokrąglone samicę z kawioru.

teleskopy reprodukcji

Do reprodukcji są najbardziej odpowiednie trzyletni indywidualne. Są to najprawdopodobniej, aby uzyskać dobre zdrowe potomstwo. Jeśli zauważysz pojawienie się charakterystycznych cech płciowych ryb, które już wspomnieliśmy wcześniej, oznacza to, że nieletni mogą pojawić się wkrótce. Dzieje się tak zwykle na wiosnę.

Przez sam proces powinien być przygotowany wcześniej. Bardzo często rodzice jedzą ich samą łydkę. Dlatego należy zachować powiadomienie oddzielnego pojemnika. Na jego dnie, można umieścić Mech Java. Temperatura powinna wynosić około 24 °.

Dwa tygodnie przed tarłem samiec i samica powinna być umieszczona w różnych akwariach. Samica jest konieczne do przeszczepu gdzie jajka rozwinie. Dla jednej tarło teleskop produkuje dwa tysiące jaj. Ładne jasne światło i silne napowietrzanie stać się impulsem do rozpoczęcia procesu. Bezpośrednio po tarle żeńską potrzebę przeszczepu.

Jaj nie dotknął grzyb w akwarium dodać „Mikopur” lub bardzo mało fa. Należy jednak pamiętać, że absolutnie nie można zrobić, aż woda jest indywidualne dla dorosłych, w przeciwnym razie nie ma nawożenie.

Jaja stają się larwy w piątym dniu po rzeczywistej tarła. W żywieniu jeszcze nie potrzebują. Dopóki mają podaży składników odżywczych. Ale gdy stają się smażyć, powinny być karmione kurz na żywo. Narybek są bardzo nierównomiernie rozwinięty. Będzie mieć mały i duży fotel okazów w różnych miejscach. Wynika to z faktu, że duże jednostki po prostu nie pozwól dzieciom jeść.

Dlatego, aby uzyskać potomstwo od teleskop nie jest takie proste. Jeśli zastosujemy wszystkie rady, to jest możliwe, aby osiągnąć sukces. Ale jest to bardzo ciężka praca.

Zamiast epilogu

Jeśli zdecydujesz się mieć teleskop, należy pamiętać, że nie są tylko czarne osoby. Kiedy mieszka w cieplejszej wodzie, oni nabyć odcień miedzi. Ale ciemne odmiany mają duże brązowe oczy. Jednak wraz z wiekiem, mają czarny kolor i charakterystyczny oczy wybrzuszenie. Teleskopy – wspaniałe piękne ryby, które wymagają ostrożnego traktowania. Dzięki dość dużych rozmiarów, są bardzo wrażliwe.