807 Shares 9912 views

Rak w Koty: objawy i leczenie

Dzisiaj mówimy o tym, co to jest rak u kotów, jakie są jej objawy. Będzie to również dotyczyć leczenia i zapobiegania tej chorobie.


Czym jest ta choroba?

Rak u kotów jest patologiczny proces, w którym niektóre komórki ciała bardzo szybko rośnie. Mogą zaatakować pobliskich tkanek i narządów. Raka u zwierząt, jak i ludzi, mają różne kształty. Może to mieć wpływ tylko jednego obszaru, a może kilka naraz. Rak płaskonabłonkowy u kotów jest również nie należą do rzadkości.

Jakie gatunki występują u kotów?

Zwierzęta cierpią z powodu tych samych rodzajów raka i ludzi. Okresowe przeglądy i właściwa diagnoza może wykryć raka u kotów w odpowiednim czasie.

Najczęstsze rodzaje zwierząt:

1. Rak skóry. Zwykle u starszych psów, ale koty nie uciekać. Większość nowotworów skóry są własnością ozlokachestvlyatsya. Wszelkie podejrzane objawy powinny być postrzegane przez lekarza weterynarii.

2. chłoniaki. Hit i koty i psy. U kotów, zazwyczaj w 26% przypadków powoduje wirus białaczki. Zasadniczo, ten rodzaj raka wpływa na przewód pokarmowy zwierzęcia. Podejrzewam, może to być na źrenicy słabości i niestrawność.

3. Rak piersi. Z reguły tego typu dotyka starszych zwierząt. Guz jest na trzecim miejscu występowania różnych typów raka. Około 86% samych nowotworów złośliwych. Nowotwór ten jest zlokalizowany w tkance piersi. Rak piersi występuje zwykle u zwierząt innych niż sterylizowane, ale są też przypadki porażki one sterylizowane przedstawicieli rodziny kotów.

4. Obrzęk brzucha (brzucha). Ten typ jest bardzo trudne do wykrycia we wczesnym stadium rozwoju. Konieczne jest, aby w takiej sytuacji zapłacić swoją uwagę na gwałtowny spadek masy ciała zwierzęcia, nawracające wymioty, biegunka lub wzdęcia. Warto odwiedzić lekarza weterynarii, jeśli objawy te pojawiają się okresowo.

Zauważając któregokolwiek z powyższych objawów, po prostu pójść na konsultację z lekarzem weterynarii.

Wykrywania raka we wczesnym stadium, to staje się możliwe, w celu uzyskania pełnego utwardzenia za pomocą metody kombinowanej terapii:

 • chemioterapia;
 • radioterapia;
 • chirurgia.

Czym jest ta choroba? Rak u kotów jest niebezpieczne dla ludzi?

Zdjęcie z chorym zwierzęciem, nikt nie wywołuje pozytywne emocje. I dlaczego nie jest rak? Choroba może spowodować wiele czynników. Nie ma jednej przyczyny. Wiadomo, które mają wpływ na wewnętrzne czynniki ciała, jak dziedziczność, a zewnętrzne, takie jak od słońca na kota może rozwoju raka płaskonabłonkowego.

Choroba, której wspomnieliśmy, wpływa na uszy, powieki, nos.

Limfatyczny – jest najbardziej niebezpieczne i często rodzaj nowotworu u kotów. Gdy układu limfatycznego zwierzęcia, powodując chorobę kociego wirusa białaczki. – FeLV. Ten rak u kotów jest niebezpieczny dla ludzi. Ponieważ retrowirusy są transmitowane za pośrednictwem śliny zwierzęcia, a bezpośredni kontakt z nimi. Bezobjawowy. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, należy regularnie kontrolowane, i badane przez lekarza weterynarii. Takie nowotwory u kotów są niebezpieczne dla innych kotów, a także dla ludzi. Teraz nie była szczepionka dla niego.

nowotwory u kotów

Nie można powiedzieć, co konkretnie układy narządów i tkanek zadziwi raka. Nowotwory złośliwe mogą rozwijać się w dowolnym miejscu, zwykle uderzenie pochodzi od narządu lub układu, które są najbardziej narażone, osłabionej przez cokolwiek. Oczywiście, istnieje również guzy łagodne. Ale, niestety, są znacznie mniej powszechne.

proces łagodny, oczywiście, łatwiej tolerowane przez zwierzęta i zniszczenie jej odzyskania pociąga za sobą koty.

Więc jaka jest różnica między łagodnego guza?

W przeciwieństwie do raka, to jest:

 1. Koncentruje się w kapsule, która nie daje raka wydostać się i rosną do sąsiedniego ciała.
 2. Rozwijanie Taki proces jest bardzo powolny, co daje więcej czasu dla firmy każdej działań naprawczych patologii.
 3. Nie powoduje bólu.

nowotworów złośliwych można scharakteryzować w następujący sposób:

  • Szybki wzrost;
  • kiełkowanie w sąsiadujących narządów;
  • częste krwawienie;
  • bardzo silny ból;
  • w późniejszych etapach jest to praktycznie niemożliwe do wyeliminowania.

  Są bardziej prawdopodobne:

  • mięsaki;
  • rak skóry;
  • raka układu płciowego i gruczoły sutkowe.

  rak inscenizacja

  Patologiczny guza ma własną inscenizację.

  Istnieją cztery:

  1. Po pierwsze, początkowe. Na tym etapie nie jest mała guza przerzuty guza nie obserwuje.
  2. Drugi etap. Guz guzek rośnie w rozmiarze, najprawdopodobniej wielkość węzła jest już 5-6 cm. Edukacja zaczyna rosnąć do sąsiednich narządów. W rezultacie daje przerzuty do okolicznych węzłów chłonnych.
  3. Trzeci etap. Guz staje się ruchliwy, przerzuty dodany.
  4. Czwarty etap. Najtrudniejszym i pozostawia trochę nadziei dla kotów odzysku. masa guz rośnie wszystkie narządy nawet silniejsze, bardziej dotknięte. Zazwyczaj na tym etapie zwierzę czeka rychły zgon.

  Jak raka u kotów?

  Manifestacje następujących nowotworów:

  1. „Nierówności” na ciele zwierzęcia. Oczywiście, to niekoniecznie na raka, ale warto sprawdzić. Bo to właśnie dlatego nie pojawiają się one w każdej uszczelki na ciele kota musi być wyjaśnienie.
  2. Nowotworów. Przez długi czas nie gojące się rany, czasem z ropnym wypisie z nich.
  3. Niewyjaśnione ropa wydzielina z dowolnej części ciała zwierzęcia.
  4. Cuchnący oddech.
  5. Zmienić zachowanie zwierząt w kierunku słabości, senność.
  6. Nagła utrata wagi.
  7. Chromanie przestankowe.
  8. Niestrawność.
  9. Czerwone plamy na skórze lub suchych łusek.
  10. Odmowa jeść lub jeść, ale bardzo niewiele.
  11. Problemy z układu oddechowego, układu moczowego, układu pokarmowego.

  rozpoznanie raka

  1. Kiedy jest uszczelka na skórę zwierzęcia, pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić biopsję. Zgodnie z tą metodą polega na pobraniu małego kawałka tkaniny, które mają na mikroskopem komórek.

  2. rentgenowskiej.

  3. USG.

  4. krwi i moczu, w celu analizy.

  Te testy diagnostyczne są kluczowe. Ale mogą być uzupełnione o kilka więcej, jeśli to konieczne.

  Wszystkie badania są potrzebne, a następnie w celu ustalenia, czy istnieje rak w zwierzęciu. Jeśli tak, to jaka forma jest, a co etap.

  W niektórych kotów częściej rak?

  Zdiagnozowano raka dla wielu kotów. Ale jeszcze częściej występuje u starszych zwierząt.

  Rodowód wystawiony mu więcej niż inni. Na przykład, koty z lżejszych kagańce i uszu często wpływa na płaskonabłonkowego raka skóry.

  Czy to możliwe, aby zapobiec rakowi?

  Tak, zapobiec niektóre postacie są bardzo zdolne. Jeśli trzymać tylko w pomieszczeniu dla zwierząt, a następnie będzie go chronić przed rakiem skóry.

  Rak piersi jest 3 miejsce wśród innych formach. I to może być również unikać, jeśli twój kot wysterylizowana, zanim dojrzeje.

  leczenie

  rodzaje leczenia różnią się w zależności od rodzaju i stadium raka.

  Należą do nich:

  1. Techniki chirurgiczne;
  2. Himiolechenie;
  3. Leczenie wiązki;
  4. Immunoterapia.

  Czasami konieczne jest, aby połączyć kilka opcji. Skuteczność terapii zależy również od rodzaju i stadium choroby oraz odporności zwierząt. Dlatego im wcześniej choroba zostanie zdiagnozowana, tym większe szanse, aby sobie z tym poradzić.

  Rak u kotów. Ostatnim etapem

  Zdjęcia zwierząt na tym etapie nie powoduje choroby, ale żal i wielkie pragnienie, aby mu pomóc. Jednak w tym okresie jest mało prawdopodobne, aby się czegoś można coś naprawić.

  Tutaj wszystko zależy od zwierzęcia gospodarza. Większość ludzi nie traktuje ich i kołysze gdy ta postać raka. Choć często ta decyzja przedwczesna. Po tym wszystkim, można spróbować szczęścia w inny sposób, tylko trzeba mówić o nim do weterynarza, aby skonsultować się z nim. A potem, być może, że ma coś do zrobienia.

  Jak byś nie odważył się zrobić, spróbuj do ostatnich dni życia zwierzęcia, aby z nim być, kochać go tak samo, jak wcześniej. Po tym wszystkim, zwierzęta, ludzie i mamy tę samą chorobę.

  Po tym wszystkim, nie, na przykład, aby uśpić swoją starszego krewnego? Więc kot jest pełnoprawnym członkiem rodziny. Więc spróbuj dać jej całą miłość w ostatnich dniach jej życia.

  Niektóre gatunki są całkowicie wyleczony z raka, a inne – nie, ale możemy spróbować pomóc zwierzęciu (w celu złagodzenia cierpienia, etc …). Więc nie bój się próbować nowych sposobów. Pet gorzej od niego nie będzie, ale najlepiej potrafi.

  Gdy jest to konieczne, aby przejść do weterynarza?

  Natychmiast po wykrytą w co najmniej jednym z wyżej wymienionych cech. Zwłoka grozi śmierć zwierzęcia.

  Ile żywo kot z rakiem? Aby odpowiedzieć na to pytanie jest bardzo trudna. Ponieważ wszystko zależy od wielu czynników. Ale przeciętny kot może żyć z rakiem przez około 4 lata.

  profilaktyka

  Zapobiec występowaniu raka jest bardzo trudne, ale nadal niewielka szansa na to. Jest to w zgodzie ze wszystkimi zasadami normalnego życia zwierzęcia, jak również aktualnych szczepień.

  Ważne jest również, aby zdać egzamin z pełną zwierzęcia okresowo. Wtedy będziesz w stanie terminowo rozpoznać początek procesu patologicznego i podjąć niezbędne kroki, wraz z lekarzem, aby wyleczyć kota. Jeśli pitomitsy być sterylizowane przed rozpoczęciem dojrzewania, to pomoże uniknąć w przyszłości raka piersi i macicy. Oczywiście, jeśli jesteś właścicielem rzadkie zwierzęta rasy, sterylizacja jest mało prawdopodobne, aby to zrobić, ponieważ większość z tych typów zachować go do hodowli.

  Innym rozwiązaniem, aby chronić zwierzę przed rakiem narządów rozrodczych – nie angażować się w recepcji hormonów do antykoncepcji. Ponieważ często dają podstawę do rozwoju procesu patologicznego.

  wniosek

  Teraz już wiemy, że rak jest kot, który podpisuje. Miej oko na swoich ulubieńców i jakichkolwiek oznak choroby. I wtedy wszystko będzie w porządku.