804 Shares 7800 views

Cicha Afryka: opis i zdjęcia

Wśród psów jest jedna bardzo interesująca rasa zwana basenji, lub Ciche Afryki. Powstał on w sposób naturalny, bez ingerencji człowieka, kilka tysięcy lat temu. Charakterystyczną cechą Basenji to, że te psy szczekają zamiast emitować dudnienie brzmi podobnie do parsknąć lub chichot.


wygląd

Afrykańskiego cichy – psa z mięśni ciała z tkanki kostnej przy dużej nóg. Obudowa swój proporcjonalny, z szerokim prosto i głęboka klatka piersiowa. Głowica jest ustawiony na wysokim poziomie, co daje zwierzęciu dumne spojrzenie. Ogon szczelnie zwinięty pierścień, który pasuje ciasno do zadu. Uszy wyprostowany, lekko pochylony do przodu. Na czole zmarszczki charakterystyczne, szczególnie objawia się u szczeniąt. ciemne migdałowe oczy sprawiają, że pies wyglądać wyrazisty i inteligentny.

Krótkie włosy gładkie, jedwabiste w dotyku i jest bardzo gęsta. Ma wiele zalet – nie rzucić, nie powoduje alergii, co więcej, nawet przy wysokiej wilgotności to nie ma nieprzyjemny zapach. Kolor może być czarno-białe, czerwone i białe pręgowany lub tricolor, gdy czarnym i białym połączeniu z czerwonym i tan. Wszystkie znaki – z wyraźnymi granicami, dobrze uformowane. Co bym miał malować ani milczący Afryki, opis rasy wymaga łapy, końcówka ogona i klatki piersiowej są białe. Wysokość kłębu od 40-43 cm, wagowo: – od 9 do 11 kg.

historia

rasy śledzenia rozpoczął się około 5000 lat temu. Domem dla tych psów jest Afryka. Ich obrazy w formie płaskorzeźby, rzeźby znalezionych w grobowcach faraonów. Pies zabalsamowane ciało moczone w przyprawach, zostały znalezione podczas wykopalisk obok swoich panów. Mówi o tym, że milczący Afrykańskiej – rasy, która została bardzo zaszczycony. A dzisiaj na tym kontynencie Basenji uważany za talizman rodziny, zwierzęta, przynosząc szczęście i radość. Naukowcy, który przybył w Kongo pod koniec XIX wieku, zwrócił uwagę na psy z niesamowitymi zdolnościami łowieckimi, napęd w grze sieciowej. Z Afryki kilka osób zostały podjęte w 1885 roku w Anglii, ale, niestety, nie przeżył. Niemniej jednak, jest w tym kraju został następnie zatwierdzony przez rasy standardowej Cichej afrykańskiej działającej do dziś.

Następny starać się psy wydawały się być bardziej skuteczne. Wziął ją w 1937 roku, gdy psy po raz pierwszy pojawił się w Stanach Zjednoczonych, a później w Europie. Stopniowo ta rasa mogli spotkać ludzi z wielu krajów, którzy przyszli do miłości umiejętne i odważnego psa. W 1988 roku Światowa Organizacje psów oficjalnie zatwierdził go.

charakter

Przez cały okres hodowli ras psów zyskały doskonałą reputację. Basenji inny słodki temperament, ale nie pokazuje służalczość. Bezgranicznie lojalny wobec swego pana, że w tym samym czasie i szacunku do innych członków rodziny. Nieprocesowym, spróbuj nie dostać się do walki, nawet jeśli jest to ktoś inny sprowokowany. Sugeruje to wysoki stopień równowagi, który szczyci cichy afrykańskich. Recenzje właścicieli tej rasy w przeważającej części pozytywny. Właściciele są zwykle bardzo zadowoleni z zachowaniem psów i zwrócić uwagę na całkowity brak go w naturze agresji.

Wiele z nich przyciąga niezwykłą czystość i schludność w Basenji. Po każdym posiłku psa starannie wytrzeć jego twarz, a do ich pielęgnacji włosów za pomocą języka, ciągle liżąc je, podobnie jak zwykłe koty.

Pies rasy African Cicha dotyczy polowania, więc jej przedstawiciele mają bardzo wrażliwy węch i rozwijane instynkt ściganie. Jeśli masz ścigać zdobycz, konieczne jest, aby wyprzedzić. I ten pies jest tak ostry, że może zostać utracone.

stosunki rodzinne

African Cicha – idealny pies do domu, gdzie są małe dzieci. Są łatwe do znalezienia ze sobą wspólny język, uczestniczyć we wspólnych grach. Jednak przedstawiciel tej rasy nie jest jednym z tych, które pozwalają zrobić z niczego, więc zostawić ją samą z dzieckiem nie jest konieczne.

Na innych zwierząt domowych psów dogadać się tylko w przypadku, jeśli pozwolą mu dominować. Następnie, związek między nimi będzie przyjazny i nawet, które rozwijają się w czasie do silnego przywiązania. Wielkość drugiego to nie ma znaczenia – Cicha Afryki będzie przyjaźnić się z ogromnego psa, który jest znacznie większy niż samego siebie i chomika. można przechowywać wiele takich psów.

Opis rasy

Główną rzeczą, która odróżnia Basenji wśród wszystkich innych psów – jest brak szczekania. O wyjaśnienie ich cech takich istnieją dwie wersje. Na jednym z nich uważa się, że polowanie w prawie bez roślinności, gra nie musiał wabić z lasu, i trzeba było podkraść się do niej. Dlatego psy szczekać stopniowo zapomniał, jak niepotrzebna. Inna wersja wyjaśnia brak szczeka że afrykańskiej cichy – bardzo stara rasa, która powstała z dawnych psów, które nie umieją szczekać.

Zwierzęta te są bardzo zwinne i bardzo aktywny, jak przystało na prawdziwy łowca. Są one stale stara się iść nigdzie uciekać. Jest to dla nich koniecznością. W mieszkaniu pies zachowuje się dość spokojnie i cicho. Ale warto wyjść z domu, jak ujawniono cały jej potencjał życia.

RPA Cicha bardzo negatywne nastawienie do kąpieli. Być może wynika to z pamięci genetycznej, przypominający krokodyle wodnych. Więc nie zmuszać zmusić zwierzę do pływania.

Basenji jest czasami nazywany pies-kot. I nie bez powodu. Oprócz niesamowitej czystości, ich zachowanie w domu jest bardzo podobny: taka sama jak kot, małomówny afrykańskie porusza się płynnie i cicho, mrucząc emituje dźwięki, obmywa stopy, a nawet może przejść do podajnika.

Konserwacja i pielęgnacja

Niewielki rozmiar psa, niezdolność do kory i skrajny schludność czyni go jednym z najbardziej odpowiednich gatunków do życia w mieszkaniu. Opieka nad nim praktycznie nie różni się od opieki nad jakimkolwiek innym zwierzęciem. Podstawowe procedury higieniczne są zredukowane do wycierania oczu, obcinania pazurów i czyszczenie uszu. Krótkie włosy nie potrzebują grzebienia, trzeba tylko sporadycznie wycierając ją mocny rękawiczkę, aby pozbyć się martwych włosów.

Umyć je tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne – chyba nikt nie boi się wody jako małomówny Afryki. opis psa powyżej wyjaśnia prawdopodobne przyczyny tego lęku. Aby zwierzę zamarł na spacer w siarczystym mrozie, można kupić mu specjalną odzież. Są obowiązkowe regularne procedura przenoszenia pasożytów i terminowe szczepienia.

Warto zauważyć, że te psy są bardzo aktywne, easy-going i potrzebują długich codziennych spacerów. Opona ich jest prawie niemożliwe. basenji dom jest cichy i spokojny pies, ale gdyby nawet chodzić. W przeciwnym razie, może wylać swoje mieszkanie bezobraznichaya energii.

karmienie

Pomimo niesamowitej sprawności ruchowej, to ma tendencję do otyłości cichy afrykańskich. Recenzje właścicieli tych psów rasy powiedzieć zapotrzebowanie na żywność z ich zwierzętami. Wielu powie, że poczucie proporcji nie. Psy mogą jeść tyle, bez względu na to, ile oferowano. Musimy przestrzegać umiarkowane porcje. Dieta powinna być obecna chude gatunki mięsa. Oprócz niego, to menu trochę ryby, podroby, płatki owsiane. Od czasu do czasu, nie częściej niż raz w tygodniu, może kość. Dla szczeniąt potrzebne produkty mleczne i sery.

Użyj gotowej suchej karmy w diecie psów nie jest zalecane. Nie nadaje się do jedzenia te psy ze stołem pana. Są one przeciwwskazane w solonego, wędzonego pikantne, tłuste i słodkie pokarmy.

Edukacja i szkolenia

Prawdziwy przyjaciel i towarzysz człowieka może stać małomówny Afryki. Opis tego psa mówi jej wysoką inteligencję i pomysłowość. Jednak sprytny Niezależnie od psa, konieczne jest, aby kształcić i pociąg. Basenji jest dość łatwe do nauczenia się i rozumie poleceń. Dla nich jest to bardzo ważne poparcie właściciela, a więc rodzaj słowo pochwały – główne metody szkolenia. Ponadto przyzwyczaić psa do reagowania na ich nazwę i zbliżyć się do właściciela, ważne jest, że zwierzę nauczył wszystkich, że nie można podnieść coś z ziemi. Cicha Afryki należy do rasy psa, który kocha „poshakalit” t. E. Gdy sprawa nie przegap okazji zdobędą padliny lub stare kości.

Podczas szkolenia niedopuszczalnie faulu psa, podnosząc głos. Dla każdego wykonania polecenia muszą być przestrzegane przez pochwały. Pamięć o tych wspaniałych psów. Wszystkie zespoły są w stanie uczyć się po raz pierwszy.

zdrowie

Ze względu na fakt, że rockowy założony w naturalnym środowisku naturalnym, jego przedstawiciele mają doskonałe zdrowie. Jednak skłonność do pewnych chorób tam. Najczęściej te psy stwierdzono zanik siatkówki, zaćma, entropię do utraty białka, kamicy moczowej.

Co około sześć miesięcy zaleca się odwiedzić weterynarza, tak, że w przypadku wykrycia problemów zdrowotnych w czasie, aby rozpocząć leczenie.

Dziś jest nadal uważane za dość rzadkie rasy afrykańskiej Milczy. Kennel zaangażowany w hodowli, nie można znaleźć w każdym mieście. Koszt tych psów nie można nazwać niska. Dlatego decydując się na zakup Basenji szczeniaka, najlepiej skontaktować się z mono-żłobek, gdzie doświadczeni hodowcy pomogą w wyborze przyszłego przyjaciela i jego uprawy.