482 Shares 4016 views

Nie można usunąć programów z panelu sterowania. Jak usunąć programy w systemie Windows XP, 7 i 8?

Czy trudno wyobrazić sobie system operacyjny, który nie jest w stanie zainstalować dodatkowego oprogramowania? Czasami jednak istnieją precedensy o przeciwnym charakterze – programy nie są usuwane za pośrednictwem panelu sterowania. W takich sytuacjach użytkownik może przyjść w prosty sposób: mówią, jak to? Faktem jest, że przyczyny, które powodowały takie niezrozumiałe "zachowanie" systemu operacyjnego, może istnieć wiele, począwszy od banalnej nieuwagi użytkownika do destrukcyjnego wpływu złośliwego kodu (wirusa). Mamy odwagę zapewnić cię, drogi czytelniku, że wszystko jest po prostu rozwiązane. W tym widzisz siebie, po poświęceniu kilku minut bezcennego czasu na głowy naszego narracji. Więc …


I może, dobrze, to .., lub jak to zrobić?

Często zdarza się, że gdy użytkownik napotka sytuację, gdy programy nie są usuwane za pośrednictwem panelu sterowania, odnosi się do serwisu ratunkowego "System Restore". Należy jednak zauważyć, że nie zawsze taki łatwy sposób na uniknięcie problemu jest w 100 procent skuteczny. Czasami wirus pozostaje na dysku twardym, a nawet reinstalacja systemu operacyjnego może stać się bezużytecznym projektem. Jednak w większości przypadków wyzwolenie systemu do punktu "praca" jest wyzwalane, a problem, który może być opisany jako "żaden program nie został usunięty za pośrednictwem panelu sterowania" sam zniknął.

Być może skorzystasz z naszych zaleceń:

 • Aby uruchomić usługę odzyskiwania systemu, musisz przejść do menu startowego systemu operacyjnego i wpisać w wierszu wyszukiwania: "przywróć".
 • Po znalezieniu się w specjalnym oknie kliknij link o tej samej nazwie, co "… system".
 • W jednym z następujących elementów wybierz punkt odzyskiwania i uaktywnij proces przy użyciu odpowiedniego klucza.

W zależności od konfiguracji Twojego komputera proces "reinkarnacji" może zająć trochę czasu. Nie przerywaj operacji odzyskiwania – poczekaj.

Jeśli programy nie są usuwane za pośrednictwem panelu sterowania: Windows XP

Prawdopodobnie nie będzie zbyt szczegółowych instrukcji, jak wejść do okna serwisowego "Instalacja i usuwanie …". Pamiętamy jednak, że nie zawsze lista programów zainstalowanych na komputerze jest właściwa i prawdziwa. Niektóre oprogramowanie dziwnie ukrywa się w głębi systemu operacyjnego. Jednak trochę później na pewno wrócimy do tej ważnej chwili. Cóż, na razie wróćmy do prawidłowego algorytmu dezinstalacji. W jaki sposób odinstalować program za pośrednictwem panelu sterowania?

 • Podczas uruchamiania system operacyjny może i nie pójść. Naciśnij "Win + R" i wpisz "appwiz.cpl".
 • Po naciśnięciu przycisku "Enter" otworzy się okno serwisowe "Installing and … programs".
 • Z wyświetlonej listy wybierz "wnioskodawca", który ma zostać usunięty i kliknij przycisk "Usuń".

Oczywiście, aby zakończyć i potwierdzić swoje działania, musisz kliknąć przycisk "OK". Jeśli wszystko jest zrobione bez zarzutu, a miękkie nadal zajmują dodatkowe miejsce na dysku, spróbuj ponownie uruchomić proces instalacji tej aplikacji. Może się okazać, że program dezinstalacyjny programu jest uszkodzony. W związku z tym można spróbować przywrócić go przez banalne nakładanie plików z dystrybucji.

Siódma wersja systemu Windows: odinstaluj żetony

Teraz na pewno nie ma sensu mówić o tym, jak usunąć programy za pośrednictwem panelu sterowania w systemie Windows 7. Ponieważ wejście do odpowiedniego menu jest takie samo jak w przypadku wersji XP. Proces dezinstalacji nie różni się od procesu opisanego powyżej. Jest jednak inny standardowy sposób usuwania procesu odinstalowywania oprogramowania – oparty na "odrzuceniu" – aby przejść do systemu za pośrednictwem bezpiecznego trybu.

 • Po ponownym uruchomieniu komputera naciśnij i przytrzymaj klawisz F8.
 • Po wybraniu wyskakującego menu z sugerowanymi metodami pobierania – wybierz element "Tryb awaryjny".
 • Raz w środowisku operacyjnym Windows przejdź do menu "Panel sterowania".
 • Ponownie wprowadź "Programy i funkcje" i spróbuj odinstalować oprogramowanie.

Jeśli wszystkie powyższe problemy nie pomogą, a system nadal nie może przeprowadzić pełnego procesu deinstalacji, skorzystaj z zaleceń zawartych w następnych sekcjach artykułu.

Program nie może zostać usunięty za pośrednictwem panelu sterowania: Windows 8

Pomimo niespotykanej prędkości i zwiększonej funkcjonalności, w ósmej wersji może być rodzajem artefaktu podczas dezinstalacji. W tym samym czasie środowisko operacyjne, "mówiąc", "porośnięte" wszystkimi rodzajami aplikacji usługowych, które z oczywistych powodów nie są wyświetlane w głównym oknie "Programy i komponenty", a zatem nie można ich usunąć tradycyjną metodą. Jednak nadal istnieje standardowa metoda odinstalowywania ich.

 • Pobierz skrypt "RemoveWindowsStoreApp".
 • Umieść znacznik w pliku i kliknij prawym przyciskiem myszy menu kontekstowe, wybierz "Uruchom z PowerShell".
 • W oknie usługi zostanie wyświetlona lista zainstalowanych aplikacji – wprowadź numer sekwencji obiektu do usunięcia i naciśnij "Enter".

Istnieją jednak również niestandardowe sposoby rozwiązywania problemu: "Programy nie są usuwane za pośrednictwem panelu sterowania", co z kolei odnosi się do praktycznie wszystkich systemów operacyjnych Windows (po XP).

Uniwersalne oprogramowanie "Gumki"

Twoja uwaga zostanie przekazana do kilku specjalistycznych programów, które mają olbrzymią funkcjonalność. Cóż, rozpoczynamy nasz przegląd najprostszym z nich.

 • Unlocker jest małym, ale bardzo skutecznym narzędziem. Po instalacji jest zintegrowany z menu kontekstowym Eksploratora. W przypadku, gdy programy nie są usuwane za pośrednictwem panelu sterowania i ręcznie z napędu C, oprogramowanie to jest po prostu niezbędne. Jak go używać? Wszystkie elementarne: przenieś znacznik do folderu lub pliku wykonywalnego i kliknij prawym przyciskiem myszy menu kontekstowe. Kliknij na wyświetloną ikonę w postaci magicznej różdżki, a w lewej części pola wyboru ustaw wartość "delete". Uaktywnij przycisk "OK", a program zniknie!
 • Dezinstalator to mała aplikacja umożliwiająca szybkie i prawidłowe przeprowadzenie procesu dezinstalacji niemal każdego oprogramowania. Warto zauważyć, że ten program nie tylko usuwa, ale także usuwa wszystkie wpisy dotyczące usuniętego obiektu z rejestru systemowego (rejestru). Zrozumienie ustawień Your Uninstaller nie jest trudne, ponieważ interfejs jest zrymatyzowany i będzie zrozumiały pod względem zarządzania, nawet dla niedoświadczonego użytkownika.

Oprócz powyższych

Cóż, miejmy nadzieję, stało się jasne, jak usunąć programy, które nie są usuwane za pośrednictwem panelu sterowania. I nadal w przypadku jakichkolwiek trudności w procesie odinstalowywania przy użyciu standardowej metody, nie lękaj się do okna serwisowego "Monitor zasobów". Najprawdopodobniej program, który nie chce wchodzić w "cyfrowe nieistnienie", jest zaangażowany w jakiś ważny proces. W takich okolicznościach konieczne jest dezaktywowanie oprogramowania, a dopiero potem usunięcie takiego oprogramowania.

Podsumowując

Możesz być pogratulowany! Teraz znasz odpowiedź na pytanie: "Nie usuwaj programów za pośrednictwem panelu sterowania, co należy zrobić?" Jednak nie jest pewne, że powyższe metody będą działać, jeśli komputer użytkownika zostanie zarażony złośliwą aplikacją. Znowu jest rozwiązanie takiego problemu: zeskanuj system z kilkoma narzędziami antywirusowymi – i "nieprzyjaciel nieuchronnie zostanie pokonany". Mniej problemów dla Ciebie i skuteczniejszych programów!