399 Shares 1062 views

Program do nagrywania Windows 7 na dysku flash USB. System operacyjny na dysku flash

Od momentu wprowadzenia na rynek produktów IT USB flash dysków nie trwało tak długo. Odrzucając „optycznych” zależność praktycznych użytkowników i masowo, przełącza się zwarty i wysokowydajne urządzenia pamięci – dyski flash. Jednak niewielu z was, drodzy czytelnicy, wiemy, że Flash dysk może być używany jako dysk wymienny z preinstalowanym na nim środowiska operacyjnego, na przykład, siódmą wersję z firmy Microsoft. Co trzeba zaimplementować przenośny projekt? Nie uwierzysz, ale tylko jeden program do nagrywania Windows 7 na dysku flash USB. Jaki rodzaj oprogramowania, o którym mowa, dowiesz się z materiału dostarczonego przez art. Jednocześnie będziesz wiedzieć, jak z niego korzystać. Tak przy okazji, czytelnicy zauważą podwójne znaczenie w tytule, miłą niespodziankę: jesteś pewny, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Szczegółowe instrukcje i praktyczne rady na to czeka na Ciebie!

Użyteczność-System „Compact USB Windows»

To jest ludzka natura, aby uprościć swoje życie. A w naszym wieku i osiągnięć technologicznych prędkości jest szczególnie zauważalne. Ze względu na zwartą karty flash proces przechowywania i udostępniania danych stało się o wiele bardziej komfortowe niż w przypadku, gdy CD / DVD-ROM. Niektóre nowoczesne dyski flash USB modyfikacje mogą być dość poważny potencjał pamięci pojemnościowy. W naszym przypadku, aby „położyć» Windows 7 na dysku flash USB, tyle dodatku 8-gigabajtowy. Po utworzeniu przenośną wersję systemu operacyjnego, można uruchomić na dowolnym komputerze w znanym środowiska dla ciebie. I trzeba ustawień i parametrów oprogramowania będą dostępne (w warunkach użytkowania) w ciągu kilku minut po włożeniu dysku flash do złącza USB w urządzeniu komputerowym.

System operacyjny na dysku flash: stopniowy plan działania

Przed przystąpieniem do natychmiastowego wykonania instrukcji konfigurowania i instalowania systemu operacyjnego na urządzeniu USB pamięci, sprawdź niektórych wymagań technicznych:

 • Zalecamy stosowanie specyfikacji Flash napędu 3.0. Ponieważ w tym przypadku prędkość wymiany danych – jest to bardzo ważny wskaźnik.
 • Szacowany miejsca na dysku wymagane – nie mniej niż 8 GB. Jeśli masz zamiar użyć dodatkowego oprogramowania, napęd musi być znacznie większa.

Krok numer 1: Pobierz i uruchom specjalnego oprogramowania

Tak więc, aby zainstalować system operacyjny na dysku USB, potrzebny jest odpowiedni program do nagrywania Windows 7 na dysku flash USB dystrybucji i systemu operacyjnego siebie. Idealny towarzysz dla takiej sytuacji byłby wolny PWBoot aplikacji. Pomimo faktu, że narzędzie posiada interfejs w języku angielskim, proces pracy z programem w żaden sposób trudne. To narzędzie oparte nie wymaga instalacji, a więc gotowe do użycia natychmiast po jego aktywacji.

Krok nr 2: Praca z dystrybucją i montażem

 • Okno Narzędzie podstawowa, sprawdzić pierwszy element zainstalować Windows – kliknij Dalej.
 • Po kliknięciu na przycisk Przeglądaj, należy podać ścieżkę do pliku Install.wim, który jest przechowywany w folderze źródeł. Jak wiecie, w początkowej fazie dystrybucji OS należy rozpakować lub przesłać do wirtualnego napędu (Daemon Tools).
 • Pole wyboru instrumentu bazowego, aby wybrać żądany system redakcyjny. Ponieważ opisany program dla systemu Windows zapisu pamięci flash USB 7 nie obsługuje cyrylicy, a następnie, gdy następny punkt jest prawdopodobnie błąd. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność!
 • Określ Flash przewoźnika jako odbiornik danych i ponownie kliknij przycisk Dalej.
 • Objętość bagażnika wyboru systemu ponownie wybrać USB-drive.
 • Gdy odłożył wszystkich pól aktywować przycisk Instaluj.

Po krótki proces rejestracji i stanowisk administracyjnych Zakończ zdejmowany Flash dysk jest gotowy do użycia.

Jako suplement

Z wszystkich tych samych narzędzi PWBoot można zainstalować system Windows na dysku flash i inne środki – aby utworzyć wirtualny dysk w formacie VHD. Metoda ta jest, bez wątpienia, będzie wymagał od użytkowników, które zawierają ponadto stosowanie dużej liczby programów lub chcą „put” trójwymiarowy montaż systemu operacyjnego, a następnie możliwość pracy z danymi, który znajduje się na fizycznym dysku komputera. Trudno się na pierwszy rzut oka, tak jak jest w rzeczywistości realizowana jest dość prosta. Ze zintegrowanym systemem operacyjnym oznacza, że trzeba stworzyć wirtualny dysk twardy. Następnie, przy użyciu wszystkich ten sam PWBoot zainstalować dystrybucję Windows na patyku. Jedyne „ale”: ta metoda jest odpowiednia tylko dla Ultimate- lub OC Enterprise Edition.

Optymalizacja „przenośny system”

Nawet jeśli używasz Flash dysk, który obsługuje specyfikację USB 3.0, jest mało prawdopodobne, że będziecie Państwo zadowoleni z osiągów prędkości „Super System”. Dlatego konieczne jest, aby maksymalnie ułatwić OS: wyłącz niekrytyczny windows-usługi, usunąć nieużywane składniki systemu i tak dalej. Problem z pliku stronicowania , aby rozwiązać w następujący sposób:

 • Podświetlić wymaganą przestrzeń dyskową na fizycznym dysku twardym komputera.
 • Zastosować specjalną DiskMode oprogramowanie.

Na ogół, gdy uda Ci się zainstalować Windows 7 na dysku flash USB, wykonać pełny proces optymalizacji.

Multiboot USB Flash dysk: obiecany insynuacje

Jeśli w dowolnym momencie system operacyjny uruchomiony lub zatrzymany mieć innego rodzaju wyjątkowego, bez „oszczędności” z narzędzi programowych, jest mało prawdopodobne, aby zrobić. Jednocześnie nie należy zapominać, że z pomocą tego samego napędu USB można zrealizować wygodny proces odzyskiwania zawalił-systemów Windows lub produkować to, co nazywa się czystą instalację systemu operacyjnego wymagane zmiany. Cóż, wszystko po kolei.

Jak zrobić Live USB

Zgodnie z powyższym tytule należy rozumieć, że jest to nie tylko pełnoprawnym systemem operacyjnym na mini-dysku flash, ale również szereg różnych diagnostyki i odzyskiwania oprogramowania, które jest zintegrowane w środowisku startowym. Aby utworzyć multibooting USB-drive, potrzebne będą: MultiBoot USB, niezbędnych windows-dystrybucje i ewentualnie pliki instalacji dodatkowego oprogramowania.

Uruchomienie i praca z programem

 • Kliknij na instalację plików EXE.
 • Gdy ekran wyświetla menu MultiBoot USB, wybierz pierwszy element HP USB Disk Storage Format Tool.
 • Po sformatować miejsca na dysku flash dysku, zamknij okno eksploatacji narzędzia.
 • Teraz kliknij na link Grub4dos instalatora.
 • W ładowarce zaznacz pole wyboru dysku, w Refresh powinien być wyświetlony dysk wymienny – kliknij Install.
 • Po pomyślnym dowodzić stanowisk w edytorze … – uczynić klawisz Enter.
 • Wyjście ładowarki – Quit.
 • Aktywuj element WinsetupFriomUsb.
 • Teraz trzeba „wypełnić” dystrybucji systemu Windows 7 na dysku flash USB.
 • Zaznaczone pole wyboru Win / 7 / Server 2008, należy określić instalację systemu operacyjnego pliku ISO.
 • Ostatnim krokiem jest naciśnięcie przycisku START.

Jeśli chcesz zainstalować dodatkowe oprogramowanie i przywracania kopii zapasowych, a następnie użyć rzeczywisty montaż Alkid.live.cd.

Proces integracji pakietu wspomnianego oprogramowania

Po pobraniu obrazu Alkid.live.cd na dysku twardym komputera, zainstalować go za pomocą DaemonTool jednego z dysków wirtualnych.

 • Skopiuj rozpakowane pliki w katalogu głównym dysku USB.
 • Folder z nazwą, którą chcesz zmienić nazwę na MinInt A386.
 • Po tym, z jego katalogu do katalogu głównego Flash mediów należy skopiować NTDETECT pliku.
 • Kolejnym etapem, by tak rzec, kreatywność. Za pomocą standardowego notebooka z systemem Windows, otwórz plik znajdujący się w katalogu głównym dysku menu.lst.
 • Dokonać następującego wpisu: Tytuł Alkid Live (bez SCSI / RAID)
  znaleźć –set root /minint/setuplns.bin
  chainloader /minint/setuplns.bin
  Tytuł Alkid żywo
  znaleźć –set root /minint/setupldr.bin
  chainloader /minint/setupldr.bin.
 • Zapisać zmiany i wyjść z edytora tekstu.

Tak więc, nie tylko masz zainstalowany system Windows 7 na pamięci USB, ale także stworzył pełnoprawnym odzyskiwania dysku Flash.

Najwygodniejsze narzędzie do resetowania siódmy OS

Jeśli użytkownik jest niezbędna, aby bootowalnego USB-drive z Windows 7, a nie mają ochoty „przeszkadza” z wieloaspektowy multimedialnego oprogramowania scenariusz MultiBoot USB, można użyć niezwykle prosty sposób, który zostanie omówiony dalej.

Rufus – narzędzie najbardziej dobrze działa.

 • Pobierz i uruchom program, o którym mowa powyżej.
 • Program automatycznie wykrywa włożona wtyczka USB pamięci wymiennych.
 • Jeśli nie – podać ścieżkę do pamięci Flash urządzenia.
 • Pole obok przycisku «obraz ISO”, aby uaktywnić dysk.
 • Określa katalog, w którym dystrybucji systemu operacyjnego.
 • Po tym, prosimy kliknąć na przycisk „Start”.

Ten program jest dla nagrywania Windows 7 na dysku flash USB radzi sobie z powierzonych mu zadań. Jednak funkcjonalność aplikacji mogą być również wykorzystywane do innych wersji maykrosoftovskih OS, w tym nowy „ósemka”.

Przed zawarciem: WTG nową technologię w akcji

Może ktoś z was, drodzy czytelnicy, rozważa, jak „siedzenia” na nowym Windows 8. Ale system operacyjny, ponieważ jest w systemie operacyjnym mają nową możliwość tworzenia obrazu poniekąd specjalnie dla napędów USB. Innymi słowy, teraz właściciele „osiem” są przy użyciu standardowych windows-środki, aby utworzyć bootowalną Flash przewoźnikowi niezbędną oprogramowania. Jednak zdolność USB-drive powinien wynosić co najmniej 32 GB.

Jak to działa

 • Naciśnij kombinację klawiszy Win + W i w polu wyszukiwania wpisz Windows To Go.
 • Po aktywacji usługi znaleźli kreatora do skonfigurowania zostanie uruchomiona.
 • Na ekranie podstawowym trzeba wybrać USB-drive, który zostanie zainstalowany i obraz systemu.
 • Następnie należy określić katalog obrazu, który musi mieć rozszerzenie WIM.

Kolejne kroki w kreatorze do prymitywizm prostych, więc nie potrzebują opisu. Każdy użytkownik może łatwo poradzić sobie z tym zadaniem.

Konkludując

Mamy nadzieję, że jesteś zainteresowany na pytanie: „Jak nagrywać obraz Windows 7 na dysku flash USB” wyczerpane. Oczywiście, artykuł zawiera tylko najbardziej popularne, a jednocześnie i najbardziej niezawodnych metod, których wdrożenie praktycznie dowolny napęd USB może być używany jako podstawowy uruchomić system operacyjny. Jednak internetowej na pewno spotkać ani jednego tuzina takich decyzji. Jest to wskazane, aby z nich korzystać, ty decydujesz. Po tym wszystkim, wybór należy do Ciebie. Cóż, mamy nadzieję, że będzie sukces. Wszystko, co dobre, i pamiętaj: nie przeciążać dysk flash USB!