163 Shares 7070 views

Jak usunąć historię Opery i zapewnić niezbędną prywatność?

W chwili obecnej trudno jest sobie wyobrazić właściciela komputera, który nie odwiedził różnych stron w Internecie. Wiele osób woli, aby przejść na wysokim planu taryfowego oferowanej przez dostawcę, zamiast uaktualnienia komponentów.

W świetle powyższego, słowo „prywatność” stał się globalny sens, bo czasami, aby ukryć ślady swoich działań w sieci jest konieczne nie tylko w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa danych, ale także po prostu z „wścibskich oczu”. Jako przykład, jasny i blisko do użytkowników domowych, może prowadzić nastolatków potajemnie wizytujących zasobów z treściami dla dorosłych odbiorców, lub żon (mężów), szukając „na boku” nowych doświadczeń.

Jeśli nie wiesz jak wyczyścić przeglądarkę, a nie do wykonywania niektórych czynności, aby usunąć ślady jego pobytu w rozległej sieci, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pewnego dnia będzie musiał wyjaśnić, w jakim celu odwiedził konkretnego zasobu.

Log działań użytkownika są zwykle prowadzone w trzech miejscach: w miejscu docelowym serwerze usługodawcy, przeglądarce. Jeśli masz informacje z pierwszej nimi jest trudne, a potem, patrząc na historię przeglądarki, wszystko może być łatwo „oblicz”. Więc dzisiaj przyjrzymy się, jak usunąć historię w operze. Ta przeglądarka od norweskiej firmy jest jednym z najbardziej popularnych w rosyjskim segmencie Internetu. To pośrednio świadczy częstotliwość zapytania „jak usunąć historię w operze”.

Na szczęście, deweloper dostarczył okazji, a ponadto istnieją inne metody nieformalne.

Pierwszym sposobem jest, aby oczyścić adres rzędu od narażania nazw witryn (ciasteczka są zachowywane, czasem jest przydatne). Zrozumieć , jak usunąć historię w operze w podobny sposób, łatwiej o konkretny przykład. Na przykład, jest to konieczne z rzędu, aby usunąć wszelkie wzmianki na stronie. Aby to zrobić, wystarczy zacząć wpisywać w pasku adresu w tytule, jak w operze w tym samym ekranie całą listę wykorzystanych utworów z albumu. Pozostają naciśnij X przed każdym linku po prawej stronie (postępowania w sprawie kursorem tam). Dwie funkcje: nie wszystko może być wyświetlona po raz pierwszy, więc sprawdź ponownie ustawić się; W niektórych wersjach przeglądarki, funkcja ta nie działa (wszystkie usunięte, ale tam na następnym rozruchu).

Kolejny sposób, jak usunąć historię w operze – z wykorzystaniem mechanizmu przeglądarki dostarczone. Trzeba go uruchomić, należy nacisnąć kombinację Ctrl + klawisz F12, aby dostać się do ekranu ustawień, a następnie przejdź do artykułu „Historia” w zakładce „Zaawansowane” i obok „Zapamiętaj adres” Naciśnij przycisk Wyczyść. Wszystkie adresy zostaną usunięte, co nie zawsze jest do zaakceptowania, więc możemy polecić inny, bardziej elastyczne narzędzie.

Usuń historię w Operze można kliknąć poprzez „Historia” w menu głównym. Kliknij na ikonę przeglądarki w lewym górnym rogu i wybierz link „Historia”. Tutaj można wybrać żądany dzień i miejsce. Wskazując kursorem na nazwę, naciśnij prawy przycisk myszy i usunąć link. Wpisując w polu wyszukiwania (tutaj) imię, będzie w stanie usunąć wszelkie odniesienia do niego.

Aby skorzystać z następującej procedury jest konieczne, aby otworzyć menu Opera (ikonę w prawym górnym rogu) w sekcji „Ustawienia”, aby wskazać „Wyczyść dane prywatne”. Użyj „Szczegółowe Ustawienia”, można raz na zawsze wymazać wszelkie dane na temat wizyty.

Ponadto, wszystkie ślady można usunąć edytując odpowiednią przeglądarkę plików. Miejsce składowania zależy od ustawień, więc użyć wyszukiwarki przewód (lub File Manager). Szukamy «typed_history.xml» – to historia poszukiwania, a także «global_history.dat» – historia otwartych stron. Otwórz swój zwykły notatnik notes i usunąć obciążające linię.