478 Shares 1972 views

Carling Cup – wznieść się do Olympus

Puchar Ligi Angielskiej, którego przydatność jest regularnie narażone na wątpliwości w Foggy Albion, ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla wielu klubów w niższych ligach, tak zwane „bagno” piramidy piłkarskiego angielskiej. Ci, których muzeum klub nie jest zbyt obciążony łupów i regalia, Anglicy League Cup stanowi wyjątkową okazję spotkać czołowych zespołów w Anglii, gigantów europejskiej piłki nożnej, aby grać w największych stadionach kraju zadeklarować się w pełnym głosem i trochę gotówki, aby wypełnić klub. To wyjątkowość tego turnieju.


Puchar Ligi Angielskiej, założona w 1960 roku, od początku wywołał burzę krytyki i ochłodzić do jego postawy ze strony grandees. Pierwsze losowanie turnieju został zignorowany, „Arsenał”, „Tottenham”, „West Bromwich Albion” i „wilki”. A „Liverpool” odmówić udziału w tym turnieju w okresie od 1962 do 1968-tego roku.

Carling Cup rozgrywa się wśród 92 najlepszych klubów w zawodowej lidze. 20 z nich to Premier League, a drugi 72 – trzy niższe stopnie hierarchii piłkarskiego angielskiej. Zwycięzca otrzyma prawo startu w następnym losowaniu Ligi Europejskiej. O ile, oczywiście, nie dostać bilet do Pucharu UEFA dzięki. W tym przypadku, prawo do udziału w LE idzie do finalisty.

League Cup – to naprawdę wyjątkowa okazja, aby jednego dnia wznieść małych klubów w ich futbolu Olympus. Wielu w Albion wierzyć, że tylko w niższych ligach zaczyna prawdziwy angielski futbol. Anglia, gdzie mistrzostwa zawsze była jednym z najsilniejszych na kontynencie w 1991 roku i powstała superuspeshny niezwykle zyskowny projekt – Premier League.

Zatory z czołowych klubów angielskich i nasyceniu ich kalendarzu osiągnął swój punkt kulminacyjny. Czasem trzeba wydać 60-70 pasuje do najwyższego poziomu, a ogrzewanie w sezonie. Niemal równocześnie z Premier League tutaj nie dodano jeszcze mniej udane, prestiżową i lukratywny pomysł – UEFA Champions League. Tutaj grandees angielskiego futbolu i używane Puchar Ligi dla rotacji pracowników i jako poligon doświadczalny dla „włamanie” młodzieży. Plus brak motywacji ze strony grandees. W tym tkwi sekret rzadkie sukcesy klubów niższych piętrach budynku angielskiego futbolu.

Tak więc, w rysunku CL 2012/2013 sezonu „Bradford”, reprezentujący League 2, czwarty poziom piramidy piłkarskiego angielskiej, udało mu się dotrzeć do finału, gdzie przegrał z „Swansea”, reprezentujący Premier League. To było po raz pierwszy od 1962 roku, kiedy zespół z samego dołu angielskiej zawodowej piłki nożnej udało się dotrzeć do finału. Następnie również wyróżnia nieistotne „Rochdale” skutkować utratą „Norwich”.

Ale osiągnięcie „Bradford” wciąż wyjątkowy. On jest jedynym w historii, który podczas swego triumfalnego marszu do momentu chwały był w stanie pokonać trzech przedstawicieli Premier League – „Wigan”, „Aston Villa” i „Arsenał”. Autor decydującego gola w bramie „Wilanów” Dzheyms Hanson przed wysłaniem birmingemtsev za turnieju, nie mógł zdobyć 843 minut jakby gromadząc cały swój potencjał dla bombardirsky osobistej sławy …

Procesja „Bradford” rozpoczął turniej – bajkę o smutnym końcu (0: 5 w finale „Swansea”). Ten zespół udowodnił całego kraju (i ewentualnie Europa – CL końcowy był transmitowany do wielu krajów na kontynencie), że nie tylko w Premier League mogą grać w piłkę nożną. FA Cup, najstarsza konkurencja klub na świecie, w przeciwieństwie do CR, daje wyjątkową okazję nie tylko do profesjonalistów, ale także do kilkuset amatorskich i półprofesjonalnych klubów w wielu działach Konferencji. Na przykład, w sezonie na rysunku KN 2007/2008 wzięło udział 731 drużyny. W tym bardzo prestiżowym turnieju króluje prawdziwego ducha bezkompromisowy angielskiego futbolu.