459 Shares 7362 views

Mardi Gras jest obchodzony kiedy? Mardi Gras: tradycja, historia festiwalu

Gdy jest to święto, Mardi Gras, zawsze towarzyszą zabawy, festyny i pyszne naleśniki. Dlatego Carnival jest tak kochany przez Rosjan.

ulubione święto

Ostatki w Rosji i w Rosji zawsze towarzyszy a następnie jeszcze pogodnym nastroju i radości, obchodzone na wielką skalę i obfitości różnych przysmaków, w tym naleśniki, placki i serniki. Mardi Gras jest obchodzony na całym świecie, we wsiach i miasteczkach. Wierzono, że nieuczestniczenie w nim ryzyko, że dana osoba może ponieść trud. The Pancake postanowił jeść dużo tłustych i fast foodów może oddawać się napojów odurzających i chodzić w gości. Być może dlatego, że był i pozostaje ulubionym rosyjskie święto.

Historia karnawału

historia święto wykracza daleko z powrotem do starożytności. Maslenitsa – starożytne słowiańskie święto, które jest mocno zakorzenione w codziennym życiu ludzi, a po przyjęciu chrześcijaństwa. Co dziwne, ale Carnival Słowianie świętowali Nowy Rok po roku aż do 16 wieku nie rozpocznie się w styczniu i marcu. Naleśniki były związane ze słońcem wśród Słowian: okrągłe, Rumiany i gorące. W życiu narodu rosyjskiego Pancake Week był najbardziej kolorowy, zabawy i beztroski. Cały naród rosyjski rozbawiony taniec, jazda na sankach, różne targi, podziwiane teatr Mobile, uchuvstvoval w pięści bójek i uhonorował nowożeńców. Z czasem zaczęły pojawiać się nowe święta, ale nadal świętować Pancake Day w wielkim stylu, nie skąpić na żywność.

Podczas panowania Aleksego Michajłowicza, wiele środków wzięto do pacyfikacji przedmiotów śmiałe, ale wszystkie próby były daremne.

Wielki miłośnik zabawy Piotra Próbowałem połączyć to święto z tradycji europejskich: włoskiej karnawałowej procesji clownish spektakli, hałaśliwych uczt. Tylko w jednym roku (1724-m) Pancake powiodło się z powodu silnych mrozów i śnieżyc: nie udało się zorganizować pochód karnawałowy jako goście w kostiumach i maskach było zbyt zimno na ulicach Petersburga.

Podczas panowania Katarzyny II podczas zapusty maskarady odbyła, gdzie uczestnicy maszerowali przez wsie i wyśmiewał ludzi wady.

dzień karnawału

Pancake Day każdy dzień tygodnia towarzyszy jego własny obrządek.

Tak więc, w poniedziałek postanowił spełnić Day Pancake: ubrać mężczyznę słomy i sukienkę w damskie ubrania.

We wtorek, Pancake Day – obchody, sankach z górek lodowych. Tłumy ludzi udał się do targów, śmiejąc się w produkcjach teatru lalek i wędrował gości.

Środa – gourmand. W każdym domu położyć na stole ze wszystkimi rodzajami zagrożeń: naleśniki, ciasta, piwo. Na targach można traktować z orzechami, ciasta, miód.

Czwartek to w środku zabawy. W tym dniu były najbardziej spektakularne pojedynki, z jego ścisłych zasad i ograniczeń. Nawiasem mówiąc, Iwan Groźny bardzo lubił takiej rozrywki i ten dzień był szczególnie uroczysty i radosny.

W piątek, staramy się przyspieszyć ślub i znaleźć wolną parę. Również w tym dniu matka-teściowa został zaproszony do naleśników i placków.

W sobotę, wolą zbierać teściowa i córki i ułożonych spotkań przy stole.

W niedzielę w tym tygodniu, kiedy obchodzony jest karnawał, przyjęte jest , aby poprosić o przebaczenie za wszystkie czyny popełnione lub przypadkowego uszkodzenia. Dlatego ostatni dzień tygodnia jest nazywany „Przebaczenie niedziela”.

Mardi Gras jest obchodzony kiedy?

Dokładne terminy obchodów tam: oni są ruchome, a każdy rok jest inny. Dlatego mówiąc o tym, kiedy jest obchodzony Mardi Gras, ilość danego połączenia nie możemy, ale wytyczne dać: jest to ósmy tydzień przed Wielkim Postem. Cały tydzień towarzyszy pysznym jedzeniem i piciem, a tym samym przygotowanie wiernych do słupka.

gody

Mardi Gras zawsze towarzyszy zabawy i relaksujące spacery. W Rosji, uznano, rozbrykany, rujnujący tygodni. Wieśniacy młodzi i starsi wolą odpoczywać w tym tygodniu, sankach, ze zjeżdżalniami, ubiera kobietę w słomy ubrania, zabrać ją na sanki. Także gospodarzem targów, gdzie każdy czuł się zobowiązany, aby kupić niezbędne i zbędne bibeloty. Na obszarach sprzedaży żywności – naleśniki z różnymi nadzieniami: śmietany, miodu i jaj. To może być traktowane z piwem lub gorącej herbaty. Rozmieszczone słynne pojedynki, maskarady, poszedł Mummers. Mardi Gras jest obchodzony kiedy, za wszelkie dobro i pogodnym nastroju.

Znaki i zwyczaje

Mardi Gras (gdy jest obchodzony, już widzieliśmy) – czas, kiedy wszystkie zwyczaje i znaki związane z naleśników.

  • Uważa się, że jeśli naleśniki nie otrzymuje się wtedy spodziewać się kłopotów i nieszczęść, ale jeśli danie gorące i rumiany, powodzenia i szczęścia będzie towarzyszyła rodzina.
  • Wiele naleśniki – do wzbogacenia i pomyślności, trochę – rok jest zły żniwa i ciężkie.
  • Przez cały rok nie będzie kłótni między matką-in-law, a jeżeli ona będzie karmić go z pysznych naleśników. W przeciwnym razie kłótnie nie można uniknąć. Ale o test jest często zapomniane, w rzeczywistości, musi zwrócić się do zięcia w niedzielę, „jeść owce”, czyli mięso obiad.
  • Naleśniki traktować wszystkich przyjaciół i znajomych, a także pamiętać o zmarłych poprzez spożywanie pierwszy naleśnik na ich cześć.
  • Jednym z najbardziej popularnych rozrywki Pancake uważane swing. Powszechnie uważa się, że im wyższy huśtawka wznoszenia, bogatszych zbiorów będzie. Nie uciec znaki i slajdy: im dłużej będzie przechodzić, tym dłużej len rośnie na polach.
  • Stwierdzono również, że jeśli, kiedy obchodzone uroczystości zapusty towarzyszy deszcz, możemy spodziewać się bogate zbiory grzybów w lesie. A jeśli Pancake mroźny i zimno, latem będzie ciepły.
  • Dni Carnival postanowiono świętować w wielkim stylu, nie skąpić na żywność. Jeśli spełniasz tydzień Pancake niestety, nie ma zabawy z całego serca, a reszta roku będzie nudny i ponury.

atrybut

Stała atrybutem Maslenitsa – Kostroma. To fikcyjna postać, która stała się ucieleśnieniem wiosny i płodności. Utworzono go za pomocą słomy, często miał nadziewane twarz dziewczyny. „Pogrzebowy” były nadziewane w postaci parodystycznego. Został on umieszczony na pokładzie lub noszach. Noszone wokół wsi zostały przeniesione do kościoła, a następnie do rzeki i do lasu. Dziewczyny głowa pokryta białymi chusteczkami i „opłakiwał zmarłego.” Na czele procesji były facetów ubranych kapłanów w sandałach i kadzielnicę. Często te „pogrzeb” zakończony przez utopienie lub spalenie kukły w ogniu. Wszystko to obrzęd związany jest z ideą wiosennego przebudzenia przyrody. Sądzono, że bez rytuału natura źle rozmieszczone na wsi, latem będzie na mokro lub na sucho, co pociąga za sobą nieurodzaju i, w konsekwencji, ubóstwo i zniszczyć.

Dni Maslenitsa Rosjanie zostały uznane za dni urlopu, wesołość, gulyanok. Mardi Gras jest ulubionym wakacji dla wielu mieszkańców, była związana z nadejściem wiosny, odrodzenia siłami natury. Mieszkańcy się doczekać tego tygodnia jeść mnóstwo pysznych i tłustych przed ścisłego postu. Pancake powstał również zabawy, jazda na sankach, na cześć starsze i młode pary, oraz, oczywiście, zakładka do gorących i rumiane naleśniki. Dziś Carnival nieznacznie stracił swoje znaczenie, ale mimo to pozostaje zabawa, rozbrykany i „smaczne” wakacje w duszy narodu rosyjskiego.