827 Shares 5094 views

Ciepło przewodzącego kleju: produkcja właściwości i zastosowanie

Fakt, że taki klej, wiedzą wszystko. Ta lepka substancja potrzebne do szczelnego połączenia dwóch lub więcej elementów między sobą. Jednakże, w zależności od rodzaju materiału wiążącego stosowanego potrzebuje postaci kleju PVA nadaje się do tektury, skóry, szkła, i tkaniny; „Moment” skleja metalu, plastiku, gumy, drewna, i tak dalej. D. Ale co materiał do wykorzystania na montaż elementów do usuwania ciepła, takich jak grzejniki, na przykład?

Aby pracować z nimi wymaga specjalnie zaprojektowane rozwiązania, które mogą wytrzymać wysokie temperatury i posiadającą inne ważne cechy. To był taki przewodzący cieplnie kleju.

Dlaczego musisz?

W celu uzyskania silnego wiązania i wysoką jakość, nie została zakłócona lub przegrzewanie elementów podczas montażu, to jest konieczne, aby zapewnić odbiór ciepła od elementów, które nagrzewają się podczas pracy. Z tego zadania doskonale sprostać przewodzący cieplnie kleju. Do grzejników, diod i innych urządzeń elektronicznych wymagających instalacji, to rozwiązanie jest po prostu niezastąpiony. Działa w szerokim zakresie temperatur. W tym przypadku ważną cechą jest nietoksyczny roztwór kleju, więc nie można bać się używać go w mieszkaniu.

Termicznie przewodzący klej „Radial”

Klej ten jest najbardziej popularnym z funkcją kleju przewodzącego ciepło. Wynika to z wielu zalet tego rozwiązania. Po pierwsze klej jest odporny na działanie takich czynników, jak na działanie promieni słonecznych, zmian w warunkach środowiska zewnętrznego, wysokiej wilgotności (wilgotność i wodę). Po drugie, roztwór wiążący ma wysoką lepkość i zapewnia wysoką przyczepność materiałów, takich jak szkło, tworzywo sztuczne, ceramika lub nawet metalu. Po trzecie, klej „Radial” jest bardzo silny (skórki 2,3 MPa lub więcej). Ponadto, za pomocą tego kleju, nie można się martwić o możliwości wystąpienia rdzy na aluminiowych, stalowych i srebrne detale.

Klej ma dużą przewodność cieplną i są odporne na bardzo wielkie wahania temperatury. Jego miejsce pracy jest w zakresie od -60 do 300 stopni Celsjusza!

Jak korzystać?

Pierwszym etapem jest do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni, która będzie stosowana do przewodzących cieplnie kleju. Można to zrobić z acetonu, benzyny lub alkoholu. Następnie przygotowaną powierzchnię roztworu klejącej na 1 centymetr kwadratowy, co najwyżej 1 ml. Szczegóły są stałe i zaciśnięta przez około 20-25 minut. Następnie trzeba trochę czasu, czyli 24 godzin, aby zapewnić solidne elementy uchwytu. Po jednym dniu, potraktowano pozycji klejowej może być używany.

On jest po prostu niezbędna w przypadkach, gdy nie jest możliwe zastosowanie pasty żaroodpornej i podłoża. Można ją kupić w każdym sklepie pravkticheski grzejników, ale gdy nie ma takiego, możliwe jest izgtovit przewodzącego ciepło kleju ręcznie. To, oczywiście, nie jest tak proste, ale całkiem realne.

Jak zrobić klej?

Aby to zrobić, należy przygotować cement glicerol. Jest to bardzo silne i odporne na różne rodzaje stresu, temperatura pracy dochodzi do 250 stopni. Musimy odwodniony glicerolu wody w celu usunięcia gliceryny należy ogrzać do 200 ° C. Te same musi być wykonane z proszku tlenku ołowiu (szara do 300 stopni). Zarówno masa chłodzi i traktuje – musisz pasty, konsystencja przypomina niezbyt twarde ciasto.

Teraz najważniejsze – działać szybko. Dla zastosowania domowe kleju będzie około 15-20 minut, po czym masa klejowa stwardnieje. Stosunek gliceryny i tlenku ołowiu w następujący sposób: 25 ml i 100 gramów.

wniosek

Jak widać, przewodzącym ciepło klej jest niezbędnym narzędziem przy pracy z grzejnikami, przy ustalaniu procesor tranzystor, do montażu diod LED i innych urządzeń elektronicznych. Według właściwości jest lepsza od termicznie przewodzącej pasty, nietoksycznego i o wysokiej odporności. W tym przypadku nie jest taki klej jest dość tani – jedna rurka będzie kosztować w rejonie 100 $. Włączone do nich służy strzykawki (2 ml). Jeśli masz nadmiar kleju po zakończeniu prac, a potem po prostu zamknąć strzykawkę i pozostawić go do przyszłych potrzeb. Ten roztwór kleju przez długi czas nie wysycha, co jest kolejnym jego niewątpliwą zaletą.