491 Shares 2644 views

Dom w stylu wiejskim: projekty, szczególnie wnętrz, na zewnątrz dekoracja

Jeśli chcesz być jak najbliżej natury, zbudować dom dla siebie w stylu country. Ten styl łączy cechy kultury, życia, narodowych tradycji kraju. W konsekwencji, wszystko to znajduje odzwierciedlenie w projekcie – zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.

idiosyncrasy

Kraj – kierunek w architekturze i wystroju wnętrz, który ma niepowtarzalny efekt dekoracyjny. On jest tak blisko do stylu rustykalnym, w zależności od kraju, to ma swoje osobliwości. Więc dom w stylu country może być podobny do amerykańskiego ranczo, szwajcarskiej górski domek rosyjskim lub angielskim domków. Najważniejsze – koncentrują się na gospodarstwie uogólnionego bez przywiązany do określonej narodowości. Pomimo pozornej prostoty i tamtejsze chropowatości te domki wyglądają wyrafinowany, elegancki i nowoczesny. W tym przypadku, wszystkie takie same, istnieją pewne cechy wspólne w domach wybudowanych w tym stylu:

 • Konstrukcja z materiałów naturalnych – drewna, kamienia, które mogą być połączone, tworząc piękny wygląd architektoniczną budynku;
 • Naturalne i stonowane kolory;
 • tarasy, balkony, lofty – z których wszystkie mogą ozdobić domek w wiejskim stylu.

planowanie przestrzeni

Dom w stylu rustykalnym architektury jest podyktowane tradycją. Wewnętrzna przestrzeń jakby zapożyczona z samej natury, bo tu też jest zdominowany przez tradycyjne i najbardziej bezpiecznych materiałów. Decyzja planowanie polega uwagę na wolnej przestrzeni bez nadmiaru mebli, zwłaszcza stałej. Nie długie korytarze, wysokie światła, ścianki działowe lekkie zamiast murów – to wszystko jest odpowiedzialny za komfortu i przytulności w domu.

Dom w stylu wiejskim jest tworzony z właściwego zagospodarowania przestrzennego i racjonalnego aranżacji przestrzeni i proporcji pomieszczeń. W głównym budynku w celu spełnienia wymagań funkcjonalnych. W takiej przestrzeni, jadalnia i salon są często połączone w jedno miejsce. Wystrój będzie centrum piec lub kominek.

materiały wykończeniowe

styl country, jak zostało powiedziane – jest to połączenie komfortu, prostoty i elegancji. Dotyczy to nie tylko aranżacji wnętrza, ale domy wykończenia elewacji. Tendencja ta wskazuje na najbardziej ekologiczną konstrukcję, odpowiednio, i materiały powinny być naturalne. Dom w stylu wiejskim posiada następujące cechy pod względem wykończenia:

 • sufit wykonane z drewnianych belek konstrukcji nośnych wykonanych z drewna;
 • rozporządza kafelkami wykładzin podłogowych wykonanych z ceramiki, łupków, piaskowców z naturalnego nierównej fakturze. Naturalne materiały – klucz do maksymalnej bliskości z naturą, a ponadto spełniają one wymagania trwałości i niezawodności działania;
 • Pokrycia drewniane wykonywane są na podstawie deski podłogowej lub litego drewna dębowego. Do podłogi, można użyć drewniane deski z naturalnego lub malowanego laminatu sosnowego drewna lub imitacji naturalnego efektu włókien drzewnych.

W obliczu frontu

dekoracja zewnętrzna część każdego domu ma na celu podkreślać swoją indywidualność i atrakcyjność architektoniczną. Fasada domu w stylu wiejskim mogą być ozdobione wszelkich materiałów budowlanych. Szczególne cechy jego projektu są:

 • Zastosowanie tylko materiałów naturalnych i całkowita rezygnacja z tworzywa sztucznego i metalu. Jest to możliwe do wykonania materiału wykładzinowego symulacji ziemnego;
 • Fasada musi być wykonane w jasnych odcieniach, ale korzystanie z jasnymi akcentami i elementów dekoracyjnych nie jest pożądane, ale możliwe.

Projekty domów w stylu country obejmować budowę i wykończenie z wykorzystaniem materiałów takich jak tynki dekoracyjne, cegła lub beton. Podkreślenie chropowatość powierzchni może specjalnymi farbami. Wymowa struktura wykładziny, panele ścienne drewniane umożliwia również, aby fasada bliżej natury i podkreślenie jej naturalność.

Jak zaprojektować wnętrze?

Country Style – specjalny kierunek projektowania, który pierwotnie powstał w Anglii, a dopiero potem rozprzestrzenił się na cały świat. Wnętrze domu na wsi, zaprojektowane w duchu tej tendencji, przyciągając uwagę połączenie rustykalnej prostoty i naturalny sposób komfortu z bliskością natury. rozwiązanie projektowe do projektowania przestrzeni jest zaprojektowany, aby podkreślić naturalność i funkcjonalność wnętrza, unikając możliwej pretensjonalność. Szczególne cechy tego projektu to:

 • brak cięcia krawędzi wewnętrznych w materiałach, jak tworzywo sztuczne, szkło, metal, gdyż nie spełniają wymagań naturalne i środowiskowych;
 • prostota i niektóre chropowatości ścian i podłóg;
 • Wystrój wnętrz w stonowanych, naturalnych kolorach, bez jasnych plam;
 • Środowisko uzupełni masywne meble, korzystnie wykonaną z drewna i elementów kutych ;
 • akcent w pomieszczeniu odbywa się na wielu tkanin: zasłony, obrusy, maty, koce.

Jeśli spojrzeć na projekt domu w stylu country, można zobaczyć, że nawet w dwupiętrowym domku dostarcza jedynie najbardziej niezbędne przesłanki. W celu zaoszczędzenia miejsca, kuchnia połączona z jadalnią, duży salon znajduje się oddzielnie. Kolejna sala jest zarezerwowana dla urzędu, ale można wyposażyć i żłobek. Oryginalny decyzja elewacji będzie wykusz, który zmieni wnętrze wiejskiej.

Typowe projekty

Kraj styl – to maksymalna prostota. Dlatego w typowym układzie podano maksymalną przestrzeń do osiągnięcia przestronny pokój. Tak więc, według tego rozwoju jest oczywiste, że na tym samym piętrze drewnianego domu i będzie zlokalizowany obszar gości i teren rekreacyjny.

Sama kraj – jest niezwykle przytulny, ciepły styl. Symbolizuje komfort i niezawodność. Ten styl jest bezpośrednio daje poczucie życia na wsi, mieszania elegancję i praktyczność.

w Anglii

To właśnie w tym kraju najbardziej rygorystyczny i powściągliwy styl muzyki country. Charakterystyka wnętrza wyrażoną w bogatych kolorach ciemnych kolorach, meble z litego drewna, wzorów i szkockich kwiatowym ornamentem. Z akcesoriami English kraj wita użycie naczynia z mosiądzu, porcelany, antyków do projektowania przestrzeni. Ale bardzo czysty i minimalistyczny wystrój angielski – kibice rustykalny styl – nie fantazyjny.

W Stanach Zjednoczonych,

Amerykański wnętrze – połączenie solidności bez upiększeń i ozdobników. Naturalne drewno jest podstawą takich struktur, ale nie bez szorstki teksturowanej kamienia, które są wykończone ściany i kominków. Rolę dekoracyjną, a wykonywane w lewo na wyświetlaczu drewnianymi belkami. Paleta kolorów skupia się na jasnych i stonowanych kolorach, naturalnym. Tkaniny nie są tak ważne, ale skóry zwierzęce na podłodze – jasny akcent w projekcie.

we Francji

Ten kraj jest bardzo powszechne w stylu rustykalnym drewnianym domu. Warto zauważyć, że Francuzi nazywają taki kierunek Provence. W porównaniu z Anglii i Stanów Zjednoczonych tutaj skupiamy się na maksymalnej czułości i łaski. W konsekwencji, wnętrze jest wykonane w jasnych kolorach, używane do ścian tynki dekoracyjne, podłogi zachowały wyraźną strukturę drzewa. Meble używane kolorowe i sztucznie wieku, powitanie, dyskretny, ale eleganckie tkaniny kwiatach.

w Rosji

Rosyjska wersja stylu rustykalnym ma swoje dziwactwa. Wiele domów wakacyjnych w naszym kraju jest zbudowany z drewna, a wiele ich zostawić na zewnątrz i wykończenie wnętrza w stanie nienaruszonym. Country Style – rodem chatce rosyjski, w którym nie istnieją żadne zbędne ozdoby i przedmioty dekoracyjne. Ściany ozdobione są prostymi drewnianymi panelami wyglądają bardzo elegancko i autentyczne. W wielu nowoczesnych wzorów można zbudować dom z drewna lub bali, który będzie oryginalny, ale charakterystyczny architektura z naciskiem na prostotę i zwięzłość. Co do zasady, nie dekoracja elewacji nie jest wymagane: drewno jest zawsze korzystne wyglądać nawet z naturalnej strukturze i teksturze. Jedynym wymogiem – antyseptyczne obróbki powierzchni w celu ochrony ich przed działaniem czynników zewnętrznych.

odkrycia

Każdy dom projekt w stylu country jest utrzymywana w najdrobniejszych szczegółach, dlatego ważne nie tylko elementów dekoracyjnych, ale również jedności przestrzeni jako całości. O łącznej naciskiem na prostotę, szorstki, lakoniczny projektu – zewnętrznego i wewnętrznego, projekt odgrywa ważną rolę przestrzeni dobre planowanie, które powinno być miejsca dla każdego członka rodziny.

Nawet dom parterowy w stylu rustykalnym – połączenie natury z nowoczesną technologią i komunikacji. Tarasy i balkony z widokiem na ogród, prywatną przestrzeń dla każdego pasażera, jakość stosowany do materiałów i technologii budowlanych – wszystkie zapewniają komfortowy pobyt w tych domków.