609 Shares 8389 views

Zawieszone fasady: przegląd, cechy opinii projektowych, instalacyjnych i technologicznych

Zawiasowego mocowania elewacji stanowi techniki jakiejkolwiek z materiału pokrywającego jest proces mokry i mocowanie mechaniczne. powłoki dekoracyjne mogą być bardzo różne, na przykład z porcelany lub szkła. W większości przypadków ścianka znajduje procedura stosowana do bocznicy winylu, który jest zamontowany na ocynkowanej lub drewniane. biurowce są wyrafinowane szklaną fasadą, ale instytucje finansowe – elewacje z granitu.


Przegląd pozytywnych cech

Zawieszany fasada ma wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami wykończenia ścian zewnętrznych budynków dla różnych celów. Wśród pierwszych można przeznaczyć większą trwałość i doskonałą izolację akustyczną. Po zakończeniu budowy nabiera atrakcyjnego wyglądu. Oraz w celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu, można skorzystać z szerokiego wyboru materiałów, które mogą mieć różne odcienie i faktury. Jeśli połączyć ramę wykonaną ze stali ocynkowanej z paneli aluminiowych, z których ostatnia będzie wykończeniowych, decyzja może być opisana jako niemal wieczne. Oczywiście, erozja cząsteczek pyłu w ciągu kilku dziesięcioleci zaszkodzi elewacji, ale okres, dla którego tak się dzieje, więcej niż średnia życia budynków.

Dodatkowe zalety

Warto zauważyć również, że fasada zawiasach przedłuża żywotność głównych ścian. Ale jeśli przeprowadzenia prac równolegle z izolacją The punkt rosy zostanie położony poza murami. Oznacza to, że grzyb i wilgoć nie będzie już zniszczyć betonu lub muru. Utworzona pomiędzy wykładziną a miejsca na ścianie będzie doskonale zgasić żadnych dźwięków, ale z zastosowaniem izolacji cieplnej ścian staje się niemal shumonepronitsaemymi. Choć w domu, nie będzie słychać żadnych dźwięków z ulicy. Ściany osłonowe mogą znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ nawet bez dodatkowej izolacji ścian mniejsza od temperatury okładziny o kilka stopni wyższej od zewnątrz. Ciepło cenny nie będą już odprowadzane przez strumień wiatru.

Przegląd niedociągnięć

Przed rozpoczęciem budowy elewacji z granitu, trzeba przeanalizować, czy fundacja jest w stanie wytrzymać takiego obciążenia, ponieważ ciężar ścian będzie imponująca. Na bazie pasa, który jest zbudowany na szczycie drewnianej ramie domu, to wykończenie nie będzie najlepszym rozwiązaniem, a dla stałych budynki nie mogą być ignorowane obliczeń obciążenia. Jest to niemożliwe, nie mówiąc już o imponującą ilość, czyli takie, nawet jeśli wolisz tanie wykończenie. Na przykład, aluminium zainstalowane taśmy pod klucz, będzie kosztować 2000 rubli. za metr kwadratowy. Jeśli zrobisz instalacja pracować samodzielnie, koszty mogą być zmniejszone o około współczynnik 2.

opinie

Systemy podwieszane elewacje zyskały powszechne we współczesnym konsumenta, ze względu na to pozytywnych cech, które są wyrażone w stabilności tych systemów na wpływy zewnętrzne, a tutaj mogą obejmować akty wandalizmu. Według użytkowników, którzy dokonali ich wyboru na rzecz ściany osłonowej, ściana po zakończeniu prac zyskać ochronę przed deszczem i wiatrem, co eliminuje wady powstałe w uszczelniania połączeń ścian nośnych. Wszystko to pozwala na dalszy rozwój i pleśni z powodu wyczerpania nadmiar płynu przez szczelinę wentylacyjną. Właściciele prywatnych domów podkreślają, że podczas operacji opisanej przez różnych frontach będzie naprawić lub wymienić części bez niszczenia konstrukcji ścian zewnętrznych.

System zawiasach fasad wentylowanych może być zmieniany przez zmianę wyglądu architektonicznego powłoki materiałów, kolorów i formatów. Takie systemy są zazwyczaj przed ogniem. Należą do nich materiały i wyroby, które są sklasyfikowane jako niepalne lub ognioodporne, oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się pożaru. Konsumenci wybrany ścian osłonowych również z tego powodu, że są one w stanie zapewnić zdrowy klimat w pomieszczeniu bez przeszkód poprzez dyfuzję pary wodnej. Ustanowienie materiał skierowany na tej technologii może być w starych budynków i nowe budynki. W tym przypadku, taka skomplikowana obróbka wstępna, jak na obrazie nie jest wymagane.

W przeciwieństwie do tego, wykończenie ukryje wady istniejących ścian, co pozwala na rekonstrukcję elewacji. Aby rozpocząć pracę na instalacji w dowolnym momencie roku, kończąc manipulacje w jak najkrótszym czasie.

Cechy konstrukcyjne

Montaż ściany osłonowej jest przeprowadzana po zakończeniu projektu systemu. W takim przypadku mogą wystąpić pewne trudności. Na przykład, może być krytyczna odległość pomiędzy oknami w poziomie i w pionie. Wynika to z faktu, że fasada zostanie zebranych od drobnicy. Jeśli powyższe parametry są różne, to będzie bardziej widoczne niż w pracach tynkarskich. Między innymi, może to spowodować wzrost cen. W rezultacie, można spotkać marnotrawstwo materiału, jak również problemy z cięcia jak granit ma wysoką wytrzymałość i twardość. Gdy rozmiary dopasowane używać tarczy diamentowej, która kosztuje 100 $, to będzie wystarczające dla 70 metrów ciętych płytek. W rezultacie, na 1 metr kwadratowy wzrostu cen będzie 4 $.

Projektowanie zawiasach elewacji mogą towarzyszyć powikłania w przypadku gdy stosuje się materiały silnie porowatych, które mają nośność nie jest tak wielka, do układania otworów ściennych. Podczas instalacji systemów elewacyjnych nie być w stanie bezpiecznie kotwienia elementów. Jeśli okładziny elewacji wykonana jest jakiś czas po zakończeniu budowy budynku, można zobaczyć, że stosowanie powyższych materiałów nie było uzasadnione, nawet jeśli tylko z tego powodu, że sprawność cieplna otworu w ścianie jest mniejsza w porównaniu do tego samego minerału wskaźnika w projektowaniu systemu zawiasach wełna, który zaleca się do stosowania jako grzejnika.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o projektowaniu

Projektując układ ściany osłonowe, deweloperzy często zaleca się stosowanie łączników aluminiowych. Jak pokazuje praktyka, może to powodować pewne problemy. Przed montażem najlepiej odrzucić taką substancję, która ma temperaturę topnienia w zakresie 670 stopni, końcowa ilość zależy od stopu. Taka płyta ze względu na fakt, że temperatura w ognisku osiągnie 750 stopni, co prowadzi do stopienia części dolnej i załamania niektórych elementów elewacji. Dzieje się tak tylko w obszarze otworu okiennego. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy zainstalować filtry, wymienić elementy aluminiowe do stali, a także używać specjalnych ram okiennych projekt. Takie podejście może skutkować zwiększeniem kosztów systemu, ale jeśli będziemy ignorować zaleceń, korzystanie z aluminium podsystemu będzie zanegować pewne zalety.

Procedura instalacji

Jeśli projekt zawiasach elewacji zostaną zainstalowane na własną rękę, to trzeba najpierw utworzyć partycje i uchwytów mocujących, które są zamontowane na profilach nośnych. Etap poziomo pomiędzy nimi zależy od gatunku paneli. Nie powinniśmy zapominać o obecności spoin polowych. Na przykład w przypadku pojemników z aluminium, które mają wielkość kwadratowy i 60 cm w bok, zalecana szerokość spoiny powinna wynosić 6 mm. Oznacza to, że odległość pomiędzy osiami sąsiednich sekcji jest równa 606 mm. Etap pionowo między nawiasami jest określony przez rodzaj naprzeciwko płyty, tym razem bierze się pod materiałem konta. Dla paneli aluminiowych wsporników można ustawić w krokach co do metra, natomiast za szklaną fasadą lub gresu porcelanowego planuje się zainstalować wsporniki w odległości 800 milimetrów.

grzanie

Zawiasach elewacji z granitu, jak również wszelkie inne wentylowany układ, który zapewnia niezbędną termoizolację. Grzejnik zainstalowany stron z dołu do góry, przy czym każda płytka powinna być wzmocniony parą grzybów. Kolejna warstwa będzie folia barierowa dla pary wodnej, który jest łączony z 10 cm nakładania. Trzeba rozszerzyć od dołu do góry. Przez to, grzejnik jest przymocowany na stałe, trzeba będzie użyć 5 grzyby na metr kwadratowy.

zainstalować profil

Urządzenie przewiduje profilu systemowym ściany osłonowej oraz izolację pomiędzy nią powinno zapewnić szczelinę wentylacyjną, z których grubość powinna wynosić do 40 mm lub więcej. Elementy muszą być montowane na linii pionu poprzez kontrolowanie odległości od osi profili.

montaż okładziny

Sposób mocowania płyt elewacyjnych zależy od jego materiału. płytki klinkierowe, płyty cementowe włókno i granitu zainstalowane na klyaymery, które są specjalne uchwyty. Alternatywnie, w wyżej wymienionych przypadkach jest klejem o wysokiej wytrzymałości. Ocynkowanej taśmy ze stali lub aluminium stałe preparaty lub naroża, które umożliwiają przeniesienie płyt każdym rzędzie poziomym. fasady szklane, rzadko wyposażyć prywatne master, zamontowany otwartych lub zamkniętych systemów profili, z których każda obejmuje panel ze wszystkich stron. Technologia ta zapewnia uszczelkę gumową uszczelkę.

koszt

Zawieszone fasady, których cena zależy od użytego materiału, mogą być zainstalowane przez siebie. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze. Jeśli zdecydujesz się wziąć z pomocy ekspertów, montaż okładziny będzie kosztował 450 rubli. na 1 metr kwadratowy, w odniesieniu do porcelany. zainstalowane przez specjalistów za 1115 rubli Metallokassety. za metr kwadratowy, gdzie koszt materiału nie jest brana pod uwagę.