216 Shares 6059 views

płyta wiórowa gips (GSP) – co to jest?

Arkusz i wyżywienie materiały do wykładania ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłogi, sufity, ścianki działowe są wykorzystywane w niemal każdej nowo wybudowanego budynku mieszkalnego lub publicznym. Na rynku stale pojawiają się nowe propozycje.

GSP – co to znaczy, co odróżnia ten materiał od innych podobnych, jakie funkcje jej stosowania?

Bardzo proste komponenty

Koncepcja, technologia i urządzenia do produkcji płytek gipsostruzhechnyh zostały po raz pierwszy opracowane w Niemczech. To właśnie tam zawsze zwrócić uwagę na trwałość i rozsądną gospodarkę. Te dwa pojęcia stały się podstawą do produkcji i wykorzystania GPS. Który to materiał składa się z dwóch składników jest bardzo prosty, jest jasne z tytułu.

Odpadów w postaci wiórów drewna i cząstek stanowi 82% całkowitej objętości GPS. Piec nici powodu większych rozmiarów cząsteczek składowych wykazuje większą wytrzymałość niż włóknistej. W GVL (arkusze gips) i płyty MDF (płyta pilśniowa) podstawa – puszystej pulpy, często z makulatury, która ma mniejsze właściwości wzmacniające. Większe cząstki drzewo spressovanoy skład ściągające, ustal płytę najlepsze właściwości operacyjnych gipsostruzhechnoy.

Ściągające, jest używany do tych arkuszy – jeden z najbardziej przyjazny dla środowiska i niedrogie – gips. Jest on stosowany w budownictwie od starożytnego Egiptu. Frakcja Objętość to wynosi 15%.

jasne technologia

Produkowane płyty gipsostruzhechnye (GPS), bez konieczności stosowania skomplikowanych procesów fizycznych i chemicznych. Mieszaninę drewna i gipsu dodaje się wodę (2% masy całkowitej), pół-suchą masę wylewa się na blachach i prasuje do pożądanej grubości. Krzepnięcie i osuszanie odbywać się oczywiście w przypadku braku wysokich temperaturach.

Zakład położony w pobliżu złóż gipsowych w Peshalani w regionie Niżny Nowogród – główny producent SHG dzisiaj. Że definiuje bardzo rozsądną cenę – jest to dość logiczne. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń gwarantuje wysoką jakość produktów, która jest głównym parametrem – stabilną geometrię płyty.

Rodzaje i asortyment

Arkusze Size produkowane są zoptymalizowane do stosowania wraz z innymi rodzajami materiałów płytowych. SHG grubość płyty jest 8, 10, 12 mm, długość: 0,5, 1,5, 2,5, 3 m, szerokość :. 1,25M Oprócz standardowych GPS odprowadzane odporne na wilgoć, w której spoiwo hydrofobowy jest dodany do substancji wzorcowej.

Arkusze pół pięć stóp długość urządzenia jest przydatny do „suchego” w jastrychu podłogi. Płytki o grubości 8 mm i 10 mogą być szlifowania, to znaczy o lepszej powierzchni do klejenia i późniejszego laminowania bez obróbki wstępnej.

Porównanie materiałów płytowych

Właściwości fizyczne i mechaniczne GPS wyrazić swoją podstawową premuschestvo w porównaniu z innymi materiałami z blachy. Przy porównywalnych wartościach izolacji dźwiękowej, wytrzymałości cieplnej i wiele innych cech, to jest lepsze od płyt gipsowo-kartonowych i włókna gipsowego, pełni funkcję ogrodzenia. Na mocy gipsostruzhechnaya kuchenka jest drugi tylko do DSP i steklomagnezitu, ale znacznie tańsze niż ich. Choć niskim kosztem GPS – koncepcja jest dość względne.

zalety

Materiał ten, jak to zostało wykonane specjalnie dla fanów „zielonych” technologii budowlanych. Trudno jest znaleźć materiał bardziej naturalny skład. Brak toksyczne kleje, żywice formaldehydowe, żadne szkodliwe impregnaty nie jest wliczone w GPS. Co to oznacza? Może być bezpiecznie stosowany do budowy najbardziej „czystą” budowę, do dekoracji przedszkola, szkoły, szpitale, ośrodki zdrowia, etc. Skład arkusz gipsostruzhechnogo pozwala mu być więcej środki regulacyjne oraz wilgotność powietrza. Nadmiar pary wodnej jest wchłaniana przez gipsu i drewna, co sprawia, że klimat bardziej komfortowe.

Dobrej jakości izolacja cieplna i akustyczna, odporność na ogień. Ale najważniejsze, że odróżnia GSP – co ściana obejmujące klatkę jest znacznie silniejszy zwykły gips. Gipsostruzhechny arkusz nie uderzyć z taką samą łatwością, jak GCR, nawet gdy ściana lub przegroda zamontowany w jednej warstwie. W takiej ścianie może być łatwo odkręcić śruby i inne elementy złączne powiesić półki, lamp lub innych elementów wnętrza. Poprzez swoje siły, jest ona podobna do płyty wiórowej, ale, oczywiście, chemicznie bezpieczniejsze dla ludzi.

Wyraźna zaleta jest bardzo dobra powierzchni ściany, która nie wymaga zastosowania kosztownych i czasochłonnych przygotowania do obróbki wykańczającej. Jeśli jest to możliwe, aby nie uszkodzić „twarz” z płyty podczas transportu i montażu – można bezpośrednio wklejone tapety lub folię, zastosowano dekoracyjną warstwę farby. Ewentualnie przed GPS licowanie (takich jak płyty wiórowe i melaminy) konstruktywne materiał można nabyć jakości panele dekoracyjne.

Najwygodniejszym materiał do „suchego jastrychu"

Dla urządzenia podłóg są coraz częściej wykorzystywane w technologii „suchego jastrychu” z wykorzystaniem GPS. Co to jest? instrukcje zdjęcie, aby pomóc nawet laik zrozumieć przebieg procesu i główne zalety tej technologii. Na nakładania zasłonięty folią i nasypowej warstwy izolacyjnej wylewa się drobnej frakcji (zwykle gliniec). Następnie, na płaskiej powierzchni nadajników są umieszczone co najmniej dwie warstwy z GPS (bardziej dogodne w użyciu długość 0,5-1,5 m płytki), przy czym warstwy są sklejone ze sobą klejem PVA i dodatkowo połączone za pomocą śrub. Oczywiście, należy unikać Stawy zachodzą na górne i dolne warstwy.

Korzystanie z arkuszy GPS jest bardziej opłacalne niż stosowanie specjalnych paneli pazogrebniowa. Brak dużej ilości „mokrej roboty” oszczędza czas i pieniądze, a „ciasto”, który jest uzyskiwany za pomocą tej metody, zadbany ciepły i nie wykonuje innych dźwięków.

braki

Główną wadą – niedogodności pracy z GSP. Co to jest? Przede wszystkim – dużo wagi. 3 arkusz miernik grubości 12 mm waży więcej, niż 56 kg, a zatem nie do uniknięcia problemów przy wyładunku, podczas montażu, zwłaszcza przy podnoszeniu wysokość. Sufit jest zdecydowanie bardziej wygodny w arkuszach płaszcz cieńszych.

Gipsostruzhechnye płyta – nie przetwórstwa cukru, są one trudne do cięcia, golić, wiertła. Dla piły tarczowe musiał użyć dysków z węglików spiekanych, układanki mogą być używane, ale brzeszczot należy zmieniać częściej niż zwykle. Szlifierka do cięcia szybciej, ale ten pył jest podniesiony, że w małym pomieszczeniu stanie się poważnym problemem.

wniosek

Gipsostruzhechnaya plate – najlepszym rozwiązaniem w pewnych projektach, takich jak „suchy jastrych” podłogę. GSP – materiał dla tych, którzy przywiązują wagę do braku szkodliwych emisji do atmosfery z pomieszczeń mieszkalnych, wytrzymałości ścian, wykonanych z technologii. To jest dla tych, którzy nie boją się wydać w tym dodatkowego wysiłku.