830 Shares 9744 views

Cadillac BLS: opinie użytkowników, zdjęcia, dane techniczne

Cadillac BLS jest dobrym, prezentowalnym 4-stronnym sedanem należącym do średniej wielkości. Ale są też wersje wykonane w ciele "wagonu", ale są mniej popularne. Cóż, można wiele powiedzieć o tym samochodzie, ale chciałbym wspomnieć o najważniejszej i najważniejszej rzeczy na pierwszym miejscu.

Krótko o modelu

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym powiedzieć na temat Cadillac BLS jest to, że specjaliści z tej problematyki opracowali ten model napędu przedniego specjalnie dla rynku motoryzacyjnego w Europie. Jest to najmniejszy samochód firmy. Model został przedstawiony opinii publicznej po raz pierwszy w 2005 r. We Frankfurcie. W celu stworzenia tej maszyny użyliśmy platformy, która pierwotnie była wykorzystywana jako podstawa takich samochodów jak Opel Vectra i SAAB 9-3. Mimo to, pomimo tej ogólnej cechy, model wydany przez Cadillac wygląda znacznie silniejszy, duży i solidny. Jego długość wynosi 4680 mm, szerokość – 1750 i wysokość – 1149. Ten samochód waży około półtora miliona ton. Pomimo tak dużej masy, model okazał się raczej dynamiczny. Jeszcze szybciej i bardziej znośny niż słynny na całym świecie Cadillac Brougham.

Projekt i wygląd zewnętrzny

Teraz warto parę słów o projekcie. Cadillac BLS wygląda bardzo atrakcyjnie, drogie i interesujące. Ponad powierzchnię zewnętrzną pracował międzynarodowy zespół troski, a głowa była prezesem General Motors. Projekt opiera się na stylistycznych decyzjach Ed Velburn. Charakterystycznymi cechami uzyskanego modelu są wyraźne linie i kontury, a także klinowe ciało. Poza tym wszystkim trzeba zauważyć jako całość elegancką formę ciała. Nie jest zbyt popularny w przypadku mięśni "Cadillaców", ale jest to jego podstawowa cecha. Również w oku rzuca kratę chromowaną w kształcie litery V i duże powierzchnie boczne. Nadal przykuwając uwagę są kryształowe światła i świetnie zaprojektowane światła przeciwmgielne – zdecydowano się zamontować w przednim zderzaku. A na dachu bagażnika przyłożył sygnał zatrzymania. Ogólnie rzecz ujmując, samochód jest dobrze widoczny – będzie to dokładnie zwracać uwagę na takie samochody w ruchu drogowym.

Dekoracje wnętrz

Wnętrze Cadillac BLS jest również sukcesem. Wszystko jest eleganckie i eleganckie – w najlepszych tradycjach Cadillaca. Charakterystyczną cechą kabiny jest jednogłośnie uznanie doskonałego dźwięku systemu audio opracowanego przez amerykańską firmę Bose.

Nawiasem mówiąc, wnętrze jest kompletnym przeciwieństwem z zewnątrz samochodu. Jeśli maszyna jako całość wygląda mocno i solidnie, to tutaj w kabinie przeważnie gładkie linie. Od razu warto zauważyć tarcze o okrągłym kształcie z czarnym tłem – na tym bardzo wyraźnie wyróżniają się postacie z białej skóry owiniętej wokół skóry. Krzesła – musisz porozmawiać o nich osobno. Są również pokryte dobrą skórą i mają oryginalną linię, którą projektanci zdecydowali się przeznaczyć celowo. Uzupełnieniem jest uzupełniona aluminium wykończona wentylacja i systemy grzewcze. Rama jest również wykonana z tego materiału – stała się udaną dekoracją konsoli środkowej. Ogólnie mówiąc, jeśli to zwięźle, projektanci zdołali stworzyć atmosferę bogactwa i luksusu wewnątrz.

Sprzęt

Opinie samochodów Cadillac BLS są przeważnie pozytywne – i to łatwe do zrozumienia, ponieważ ten samochód może naprawdę zaspokoić wymagania nawet najbardziej wybrednych kierowców. Weźmy na przykład sprzęt. Wewnątrz modelu zainstalowane są najlepsze nowoczesne systemy informacyjne i rozrywkowe BLS. Ta wysokiej jakości "muzyka", która została już wcześniej wspomniana, jest również ekranem dotykowym, przeznaczonym do sterowania systemami pokładowymi i odtwarzaczem DVD. Nie trzeba dodawać, że nawet Bluetooth, dzięki któremu kierowca może rozmawiać w sieci komórkowej, bez konieczności korzystania z telefonu bezpośrednio.

Specyfikacje techniczne

Cadillac BLS, którego zdjęcie jest dostarczone powyżej, posiada doskonałe parametry techniczne. I na początek jest to konieczne z opisem jego jednostek napędowych. W tym modelu producenci opracowali trzy silniki benzynowe z turbodoładowaniem. Z tych dwóch silników o pojemności 2 litrów z 4 cylindrami. Ich pojemność wynosi 175 i 210 litrów. Z. Odpowiednio. Dostępna jest także sześciocylindrowa, wysokowydajna jednostka o mocy 2,8 litra. Rozwija moc 255 litrów. Z. Twórcy programu wyposażyli również turbosprężarkę, a także wyposażono w specjalny system do zmiany faz dystrybucji gazu. Ten silnik pozwala na przyspieszenie modelu do 100 km / h w czasie krótszym niż 7 sekund.

Oraz w zakresie dostępnych układów napędowych jest nowy turbodoładowany "diesel", który jest również wyposażony w filtr cząstek stałych. Jego pojemność wynosi 1,9 litra, a wydajność wynosi 150 litrów. Z.

Co jeszcze ma Cadillac BLS? Oddzielna uwaga chciałaby zwrócić uwagę na przekaz. Maszyna ta może być instalowana jako "mechaniczna" (6 lub 5 prędkości) i "automatyczna" – wszystko zależy od wybranego silnika.

Bezpieczeństwo i łatwość zarządzania

To osobny temat, który warto zauważyć z uwagą, mówiąc o Cadillac BLS. Opinie właścicieli szczegółowo, jak dobrze zarządza tym samochodem. A wszystko dzięki ustawieniom zawieszenia. I, oczywiście, sterowanie. Z każdą kolejką samochód może z łatwością wykonywać ruchy – bez rolek lub karetek. Samochód całkowicie wypełnia swego właściciela i ruchy rąk – to nie może się cieszyć.

Maszyna jest wyposażona we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa. Jest to system antykolizyjny ABS i TCS (antypoślizgowy). Jest nawet mechaniczny podnośnik hamulca.

Po pierwszym uruchomieniu tej maszyny specjaliści firmy zaczęli ciężko pracować nad stworzeniem sportowej wersji Cadillaca BLS. Wielu ludzi jest prawdziwymi miłośnikami sportowej jazdy. Więc po pewnym czasie w sprzedaży pojawiła się również wersja sportowa.

BLS Sport

Jakie osoby opuszczają sportową wersję recenzji Cadillac BLS? Minusy mogą być obecne, ale właściciele tego samochodu nie wspominają o nich. Przeciwnie, widoczne są tylko ulepszenia. Z przyjemnością sprasowane zawieszenie (które zdecydowały się na niższe) i 18-calowe koła. Nadal były opony o niskim profilu i specjalne meble wnętrza – wszystko to jest wykonywane w stylu sportowym, oryginalnym. Drewno wstawki zniknęły – zastąpiono wykładziną, wykonaną z polerowanego aluminium. Konwencjonalne koło kierownicy również zniknął – miejsce zajęte przez kierownicę "sportową".

Najmocniejszą wersją jest model BLS 2.8 MT. 255 horsepower, produkowane przez silnik, grzechotliwe pod maską tego modelu, wszystko wyjaśnia. Najwyższa prędkość jest imponująca – 250 km / h. Zużycie jest umiarkowane – 10,2 litrów w mieście. I przyspieszenie do "setek" – mniej niż 7 sekund. Najlepszy wskaźnik wszystkich wersji! To prawda, że wydano dopiero w 2009 roku. Ściśle mówiąc, podobnie jak pozostałe wersje.

Opinie: porady i naprawa

Ogólnie mówiąc, kierowcy, którzy posiadają ten model, twierdzą, że samochód jest warty. Po pierwsze, wyróżnia się z tłumu. Po drugie – charakteryzuje się doskonałą dynamiką i doskonałą transmisją (niezależnie od wersji, w jakiej została kupiona). Salon posiada doskonałą izolację akustyczną i przyzwoitą "muzykę". Niewielki koszt, tania konserwacja, dobre adaptacyjne światło, wygodne zawieszenie – to tylko krótka lista funkcji, które zauważają ludzie, którzy są właścicielami tego samochodu.

I jakie są awarie? Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pójdziesz za samochodem, zrób to z czasem i zrób to ostrożnie, to potrwa długo. Jedyną rzeczą, jeśli są problemy z łańcuchem rozrządu, lepiej je rozwiązać. Nie ciągnij. Terminowa wymiana łańcucha rozrządu dla Cadillac BLS jest niewielka, więc lepiej skontaktuj się z serwisem.

I wreszcie o cenie. Nowy model kosztuje około 900 000 – 1 190 000 rubli. Jednak ponieważ problem jest zakończony, możliwe jest teraz tylko zakupienie opcji z drugiej ręki. To będzie kosztować znacznie mniej – około 500-600 tysięcy. Tylko, podejmując decyzję o zakupie modelu używanego, ważne jest, aby wcześniej je wcześniej zgłosić do stacji obsługi technicznej – aby nie kupować samochodu z widocznymi uszkodzeniami i uszkodzeniami.