660 Shares 4008 views

Konserwy plum – szybko, prosto i smaczne

W sierpniu, w podwórkach i sklepach są soczyste i jasny śliwkowy. A niektórzy po prostu nie mają: biały, różowy, fioletowy, a nawet czarne. Z mocno elastyczny skórę lub podobnego cienkiego pergaminu, to tylko małe ciśnienie – spoczywa najsłodsza, aromatyczną soku. Nie, soki, nektary owocowe i prawdziwy! Ta pycha zawsze chętnie jedzą zarówno dorosłych jak i dzieci. I jak śliwki witamin! Taki spadek prezent po prostu grzech nie leżał na zimę. Plum wszędzie będzie dobrze, a to jest wielka nadzienie do ciasta i ciastka, galaretki i otrzymać odwołanie, ale również może być podawany z mięsem i dodać do sosu. Puszki śliwki – to jest proste, ale w zimie można cieszyć się jasnym smak lata i znacząco uzupełnić brak witamin.


śliwka subtelność

Pewnie już zauważyliście, że odmiany spustowe nie różnią się tylko wyglądem i wielkością, ale także smak. Może być wyraźny lub delikatny, śliwki są elastyczne i gęste i soczyste, cienką skórę, słodkie lub kwaśne szczerze. Wszystkie te czynniki muszą być brane pod uwagę. Tak więc zachowanie śliwek słodkie odmiany mogą występować nawet bez dodatku cukru. Zgodnie z recepturą można wytworzyć, na przykład, zlew we własnym sosie. Ta opcja nie tylko zadowolić tych, którzy oglądają ich kształty, ale także idealne dla cukrzyków.

Ale kwaśne odmiany lepiej zbierać z miodem lub syropem cukrowym. Jeśli chcesz zachować tselenkoy spustowy i skórki z owoców jest mocna, to jest prawdopodobne, że będzie ona pękać podczas obróbki cieplnej, oraz znacząco wpływa wygląd. Aby tego uniknąć, śliwki musi najpierw problanshirovat około 3-5 minut w gorącej wodzie (80 °), a następnie schłodzić do ostygnięcia. A teraz część zabawy – to zachowanie na śliwki zima receptur ze zdjęciem i opisem dla swojej rodziny.

Kompot śliwek

Śliwki i banki są dobrze umyć. Na kompot może być stosowany jako całych owoców z kamienia, a bez niego (połówki). Przygotowano śliwki szczelnie umieszczonym w pojemniku, a teraz tylko ich pokrycie z syropem i sterylizacji. Syrop wytworzono, wychodząc ze słodyczy owocu. Typowo, jeden litr wody, wymagana 250-450 g cukru, a sam temperatury odlewania powinno być 60-70 stopni. Sterylizować puszki: górny pokrywkami i umieszczono w pojemniku (POT) z podgrzewaną wodą do 50 stopni, a następnie doprowadzić do wrzenia. Czas sterylizacji pojemników 1 l – 15 minut, 2 L – 20 minut, 3 litrów – 25-30 minut. Następnie słój zamknięto i umieścić dnem do góry dla powietrza chłodzącego. Pamiętaj, że w puszkach śliwki w syropie z kości powinno być dłużej przechowywane niż 5 lat.

Śliwka w sosie własnym

Dla tego przedmiotu jest wygodny w użyciu przejrzałe śliwki do wyciskania soku, ale ciasno dla podstawy. Stosunek około 30/70, ale, oczywiście, zależy od soczystości owoców siebie. Puszki całe śliwki w ich naturalnym, sokiem, nie wymaga dodatku cukru, gdy owoc jest słodki. Aby przygotować sok z dojrzałych śliwek obrane i wysłać w sokowirówkę. Można używać w maszynce do mięsa, a następnie sok zostaje uregulowane, a gruby wycisnąć. Przygotowane słoiki i umieszczone sok owocowy wlewa ogrzewa się do wrzenia. Po pokrywkami i sterylizuje wysłane: 3 litrowych puszek – w ciągu pół godziny, 2 L – 20-25 minut i l – minut w 15. Gdy pokrywa jest zamknięta, odwrócona do góry nogami słoiki i chłodzi.

Śliwki bez sterylizacji

Konserwy śliwki bez sterylizacji nadaje się do recepty jak cukier, a bez niego. Tak przygotowany owoc jest umieszczany w pojemniku, a następnie wlać gorącą syropu w trzech etapach. Syrop wytwarza się z cukru i wody w stosunku do jednego litra wody – 400-200 g cukru. Śliwki, rozmieszczone na brzegach, wlać gotowanej syropu przez 3 minuty. Po jej opróżnieniu, doprowadza się ponownie do wrzenia i wlewa do słoików. Po trzecim syrop wylewa się. Banki zamknięte, odwrócone i pozostawiono do ochłodzenia w sposób. Może być stosowany do wypełnienia nie syrop i prosty ciepłej wody. W tym przypadku, twoje śliwki będą miały bardziej naturalny smak i nadaje się dla osób, które przestrzegać diety o niskiej zawartości cukru.

obrane połówki

Taka ochrona spustowy umożliwia uzyskanie nie tylko pyszny deser, to jeszcze doskonale nadaje się do pieczenia. Lepiej jest wybrać durum owocowy lub lekko zielonkawy. Śliwki zanurza się we wrzącej wodzie przez 3-4 minuty, a następnie usuwa się ze skóry i oczyszczone i kości. pulpy przygotowany jest umieszczony w słojach i wlać syrop. Jest on przygotowany w taki sam sposób jak w przypadku śliwek kompot. Pokrywki pokryte pojemniki i wysyłane sterylizowane: litrowych puszek – około pół godziny, dwu-litrowy – 35 minut, a banki w 3 litr – 40. Teraz trzeba zakasać ochrony. Słoiki przewrócić do góry nogami i pozostawić do ostygnięcia.

marynowane śliwki

Ale takie śliwki ochrony pewnością uwiedzie każdego mężczyznę, a nie będzie niezauważony na świąteczny stół. Jest to uczta – świetna alternatywa dla oliwkami zagranicznych, a co najważniejsze – całkowicie naturalny i bez dodatków sklep niejasne. Będzie ona służyć jako samodzielnego rozruszników i doskonałej podkreślają smak potraw mięsnych.

Lepiej wziąć śliwki ciemne odmiany. Są one dokładnie umyć wykałaczką i Pierce w kilku miejscach. W suchych i czystych pół litrowych pojemników umieszczonych 3-4 ząbków, plaster cynamonu i kilka groch ziela angielskiego, z góry – śliwki. Przygotowanie wody: 1,5 l wody, biorąc 1 kg cukru. Całość ogrzewa się aż do całkowitego rozpuszczenia kryształów cukru i po dokładnym podanego kwasu octowego (80%) – 20 ml, lub jeden kubek (250 ml), 6% octu winnego. Marynata ochłodzono do 60 stopni, wlać je śliwki, przykrywki pokrywa puszki i wyjaławiano przez 15 minut. sterylizacji wody nie powinna wrzeć, odpowiednia temperatura – 80-90 stopni. Następnie wyjąć słoiki i natychmiast zamknięto i przewrócił. Chłodzenie – powietrze. Taka ilość marynaty na tyle 10 pół litrowych pojemników.

Cóż, miejmy nadzieję że te proste przepisy będą służyć Ci bardzo pomocne podczas wykrojów jesieni. Bon appetit dla Ciebie i Twoich bliskich!