318 Shares 1277 views

Co jest telegram? szczegółowa analiza

W tym artykule opisano, co telegram o prototyp nowoczesnego telegrafu i aktualnego stanu tego rodzaju komunikacji.


Starożytności

istniała potrzeba połączenia metody i szybki transfer danych Od samego początku ludzkiego społeczeństwa. Początkowo zatrudniony w tym pieszych i konnych posłańców, ale ta metoda dostarczania raportów jest bardzo powolny, a pod względem wojskowym wybawiciela działania mogłyby po prostu zabić. Poza tym, nawet poczta, który ukazał się w średniowieczu, nie mógł spełniać wszystkie potrzeby osób w komunikacji i całej historii wynalazcy szukali metody szybkiej i niezawodnej komunikacji zdalnej. I odpowiedzieć na pytanie, co jest telegram do rozpoczęcia jest, aby wspomnieć, jak rozwijać tę technologię.

Prawdopodobnie pierwsze takie mogą być uważane sygnały z ognisk, podobny do sposobu stosowanego dymu szczepy afrykańskich. Ponadto, istnieją dowody na jej stosowanie w starożytnym Rzymie. Jednak sposób ten jest bardzo zawodna, nadające się tylko do sygnałów jednosylabowych i wiele zależało od warunków pogodowych i pory dnia, i stopniowo zastępowane Helio – sygnały karmienia lustra metoda odbitego światła słonecznego. Jest także silnie uzależnione od pogody, a odległość była ograniczona do strefy bezpośredniej widoczności.

optyka

W 1792 roku, pierwszy telegraf optyczny sieć powstała we Francji. Oparto się na składania sygnałów świetlnych przez lampy i latarnie – semaforów. Jednakże, szeroko rozpowszechnione w użyciu komercyjnym, że nie występuje, jak to było kosztowne i wymaga dużych ilości optycznych stacji pośrednich.

elektryczność

Próby stworzenia telegraf elektryczny rozpoczęła się na początku XIX wieku, a liczba naukowców udało. Jednak pierwsze opatentować urządzenie i przyniósł niemal do perfekcji, był Amerykanin Samuel Morse w 1840 roku. Zostały również opracowane przez Morse'a, gdzie każda litera odpowiada zestaw kropek i kresek. Konstrukcja jego pojazdów był tak udany, że pozostały niezmienione wiele dziesięcioleci. Wkrótce ludzie na wszystkich kontynentach Ziemi wymieniać telegramy. Więc co jest telegram?

definicja

Telegram – wiadomość, która jest wysyłana przez urządzenia telegrafu użyciem elektronicznej formy komunikacji za pomocą drutu. Zbadajmy ten proces w sposób bardziej szczegółowy. Mówi się, że w zależności od metody transferu czasowego lub sprzętu może być nieco inna, ale sens był zawsze taki sam.

Pierwszy operator usługi telegraficzne, aby nagrać tekst lub dał gości pragnących wysłać taką wiadomość jako formę telegramu, który napełnił się i określić cel. Następnie za pomocą kodem chwytem, przeprowadzono transmisję danych do stacji końcowej lub pośrednim, w którym maszyna automatycznie drukuje taśmy papieru powlekanego z kropek i kresek. Po tym, pracownik odbierający ją przetłumaczyć na zwykłych listów i telegramów posłańca dostarczony do adresata. Więc teraz wiemy, co telegram.

Aktualny stan

Ponad pół wieku, poczynając od szerokiego rozpowszechniania i wykorzystywania telegrafu, były jedynym środkiem komunikacji, które przewidziane niemal natychmiastowe dostarczanie wiadomości. Nieco później, wraz z rozwojem przez telefon, że się zmienił, ale nadal powszechnie stosowane tego rodzaju listu jako telegramu. „Poczta Rosji”, nawiasem mówiąc, jest jednym z niewielu, gdzie możliwość wysyłania telegramów są nadal zachowane.

Począwszy od późnych lat 90-tych ubiegłego wieku, wraz z rozwojem telefonii komórkowej i Internetu, usługi przewodowe stosowane coraz mniej popularne. Pomimo faktu, że od 1891 roku pozwoliło wysłać wiadomość niemal natychmiast w dowolnym miejscu na świecie, można to zrobić i został przy użyciu zwykłego telefonu lub adres e-mail. Ponadto listonosz jest nadal potrzebna czas dostawy telegramów wysyłanych.

Holandia, Indie, Dania – kraj obecnie całkowicie opuszczone tej metody komunikacji w telegramie. „Poczta Rosji”, wraz z Niemiec, Szwecji, Japonii i Belgii są nadal skłonni dać możliwość wysyłania wiadomości tego rodzaju. Jednak w większości sieci krajowej słupów telegraficznych dawna rozebranych i wiadomości przesyłane są przez nowoczesne technologie cyfrowe.

Wpływ na społeczeństwo

Jak każdy masowego wykorzystania technologii, telegraf miał wielki wpływ na społeczeństwo. Z uszczelnieniem kabli transatlantyckich możliwe stało się komunikacja ze wszystkimi zamieszkanych kontynentach świata. Dziennikarze telegraficzne, które mogą wykorzystywać przesyłać artykuły i opisać wydarzenia z każdego zakątka świata, kupcy towarowych i po prostu zwykłych ludzi. Miał wielką rolę i podczas prowadzenia wojny, gdy nie zostały one jeszcze wynalazł radio, a jedynym środkiem komunikacji był telegram. Rosja jest jednym z krajów, które nadal utrzymuje ich przesyłania i transmisji.