599 Shares 2866 views

TTY – co to jest i jak z niego korzystać?

Zacznijmy od tego, że funkcja dalekopis we współczesnym świecie jest prawie nigdy nie używany, a jeśli jest on stosowany rzadko. Sieci społecznościowe i Internet całkowicie zastąpił go, ale w fabryce zachodzącego wiele smartfonów pozostał. Co to jest – dalekopis, i jak go używać? I czy jest to w ogóle konieczne?


Co to jest tryb TTY w „Android” lub iOS?

Funkcja ta nazywana jest także w trybie tekstowym telefon i wykorzystywane do wysyłania wiadomości za pośrednictwem linii telefonicznej. Oczywiście, nowoczesny dalekopis nie ma nic wspólnego z ogromnego instrumentu, który był poprzednio ta jednostka. W tym trybie działa w iPhone, trzeba zainstalować specjalny adapter, który można kupić w sklepie Apple Store. Dla właścicieli Android smartphone, istnieją inne alternatywne aplikacje. Mimo że często są one po prostu nie są potrzebne.

Skrócić ten tryb nazywa TTY (dalekopisowe). Opcja ta, która w nowoczesnych smartfonach realizowane dla osób o słabych możliwościach mowy lub słuchu. Teraz mniej lub bardziej jasne, co to jest – dalekopis. Ale pytania pozostają.

Jak to działa?

Zasada działania jest bardzo prosta: komunikacja odbywa się między dwoma rozmówcami. Jedna osoba o słabej zdolności głosowych jest możliwość drukowania tekstu w telefonie. Ten tekst jest osoba po drugiej stronie staje w formacie audio. Może być również odwrotnie: mężczyzna mówi, a jego towarzysz po drugiej stronie widzi tekst.

Tj TTY zamienia mowę na tekst i odwrotnie. Dla osób o słabych możliwościach dźwiękowych i mowy taka opcja jest bardzo przydatna.

Czy wszystkie telefony obsługują dalekopis?

Wiele modeli nowoczesnych smartfonach obsługują ten tryb, ale nie wszystkie. Być dostępne w iPhone, trzeba zacząć kupować specjalnego adaptera. Potem sama opcja musi być aktywowana w ustawieniach.

Jeśli potrzebujesz tego trybu, trzeba przejść do ustawień i szukać tej opcji przy wyborze telefonu. Jeśli pytasz mnie o to sprzedaży konsultanci są mało prawdopodobne, aby odpowiedzi na pozytywnie i na pewno, bo bardzo niewielu ludzi zna z tej funkcji. Należy jednak pamiętać, że większość nowoczesnych smartfonów tryb wspierać.

Jak włączyć i wyłączyć?

Biorąc pod uwagę fakt, że reżim nie ma znaczenia, a jego stan aktywacji zużywa energię akumulatora, to będzie warto wiedzieć, jak wyłączyć TTY na iPhone. domyślnie jest ona wyłączona. Ale w ustawieniach w zakładce „Telefon” jest tryb TTY. Tam, jak wyłączyć dalekopis i włącz go. Ale najbardziej prawdopodobne, opcja ta działa tylko ze specjalnym adapterem. A w ogóle, system musi być obsługiwana przez usługodawcę.

Co to jest dalekopis z historii?

Urządzenie to zostało opracowane dawno temu, i był używany w czasach sowieckich. Jest to specjalny elektromechaniczne urządzenie do drukowania i wysyłania wiadomości (tekst). Jeśli wynik nowoczesny analogii, to jest coś takiego jak SMS.

Wynalazek urządzeń i ulepszeń należą inżynierów jak Charlz Kram Royal House, Emil Devid Hyuz Bodo et al. Prekursora tak zwanej taśmy Dalekopis waloru, a opracowane w 1870 roku. Byli w stanie drukować tekst nadawany przez drut.

Później, globalna sieć została stworzona, która została wywołana sieć teleksu i wykorzystywane do XX wieku w dziedzinie komunikacji biznesowej. Niektóre kraje nadal używać go do obliczeń, audycji informacyjnych, nawigacji, a nawet dowództwa wojskowego. Warto zauważyć, że przed początkiem lat 70-tych ubiegłego wieku dzięki dalekopis było możliwe do wymiany wiadomości między prezydenta USA i przywódców ZSRR.

W dobie rozwoju technologii komputerowych dalekopisów użyto jako interaktywnych terminali komputerowych. Początkowo było żadnych ekrany, a użytkownicy mogą wprowadzać informacje tylko po specjalnym sygnałem. W ten sposób interfejs i tekstowe terminale wiersza polecenia.

dalekopis popularność zaczęła spadać od lat 90-tych, ale nawet dziś nie są amatorzy, którzy używają sprzętu. Ale dzisiaj nie jest to konieczne, ponieważ faksy, komputery, sieci szybkich i Internet pojechaliśmy tych starszych urządzeń.

Więc następnym razem, gdy powstaje spór o to, co to jest – dalekopis, należy pamiętać, że dla tego urządzenia polega wielką historię, a to słowo oznacza nie tylko tryb komunikacji w telefonie komórkowym.

Nawiasem mówiąc, w smartfony TTY prawie nie ma nic wspólnego z klasycznym dalekopis. Pozostaje tylko nazwa, ale w rzeczywistości funkcja jest zupełnie inna. Sam zmienił przetwarzanie sygnału i mechanizm transmisji.

wniosek

W smartfonach dalekopis jest rzadko używany – albo do pobłażania sobie, czy naprawdę w celu ułatwienia komunikacji między osobami głuchymi. Znaczenie tej technologii dzisiaj jest wątpliwa, dlatego żaden postęp w rozwoju i doskonalenia systemu nie będzie. Niektóre nowe telefony, które działają już. Ze względu na szybki rozwój sieci 3G i 4G i możliwości nowoczesnych smartfonów transmitować przekształcony tekst / głos za pomocą specjalnych aplikacji. Będzie szybciej i wygodniej. Co możemy powiedzieć o portalach społecznościowych, dzięki czemu nawet osoby o normalnej mowy / zdolności słuchowe wolą komunikować się w formacie tekstowym! Cóż, o programach takich jak Skype, też nie może być zapomniane. Otwierają one również możliwość szerszej komunikacji, w tym dla osób niesłyszących (języka migowego, czytania z ruchu warg). Iz całej szerokiej gamy opcji nie jest zaskakujące, że dalekopis został zatopiony w zapomnienie.

Teraz już wiesz, co to jest – dalekopis. Najprawdopodobniej, nie trzeba, więc go wyłączyć. Tryb aktywowany zużywa naładowania baterii w telefonie jest na próżno.