201 Shares 8727 views

Telefony komórkowe z Dual Camera

Teraz telefony z podwójnym kamery – nie jest rzadkością. Mogą one często znajdują się na sprzedaż, ale wiele osób nadal nie rozumiem, dlaczego niektórzy producenci zaczęli wyposażyć gadżetów takiej funkcji. Cóż, nie jest to wytłumaczenie.


Tworzenie 3D

Jest to pierwsze, co zostało stworzone telefon z podwójnym aparatu. Wszyscy pamiętają 2011, gdy ogólna moda na Home 3D. Ludzie zaczęli aktywnie kupić telewizor, który obsługuje stereo. Że producenci smartfonów zdecydowali się nadążać za trendami mody. W tym samym 2011 roku ujrzał światło takich telefonów jak LG Optimus 3D i HTC EVO 3D. Oni zresztą widać na zdjęciu powyżej.

Ekrany te obejmują specjalne bariery paralaksy. Ze względu na tę technologię, lewe oko człowieka widział jednego z pikseli z prawej – z drugiej. Oglądanie 3D-materiałów stało się realne. Ponieważ jednak i pracował dwie kamery. Pierwszy obiektyw widział jeden z pikseli, a drugi – z drugiej.

Jednak te telefony z podwójną kamerą nie stała się popularna. One wzbudziły zainteresowanie, ale klienci nie podoba, że nie była to mała rozdzielczość ekranu, ponieważ obniża jakość materiału zostanie usunięty. Tak, jak iw wykorzystaniu smartfonów były niewygodne. Strzelać 3D wizerunek, konieczne było trzymanie telefonu nieruchomo w jednym punkcie – najmniejszy ruch zepsute ramkę.

efekt panoramiczny

Osoby biorące zdjęcia, zawsze chcesz, aby piłka odbiła cały obiekt, który chcesz przechwycić. Ale to nie uda w każdym przypadku. Producentów telefonów fakt ten jest dobrze znany. Dlatego też nie były telefony z podwójnym aparatem, mające na celu poszerzenie pola widzenia obiektywu.

Wielu powie: „Ale smartfony są obecnie funkcją” rybich oczek „i panorama!”. Tak, ona ma. To tylko na smartfonach wartości uniwersalnych optyki, gdzie kąt widzenia jest ograniczone. Jako wiele części spadły do obiektywu, należy użyć silnie zakrzywione soczewki, albo zrobić zdjęcie czujnik szeroki, rozmiar niestandardowy. Obrazy są mocno przycięte na wysokość i jakość cierpi.

Ale z smartphone z podwójnego modułu może dokonać wspaniałych zdjęć. Aby to zrobić, trzeba tylko nacisnąć przycisk raz, ustalenie pożądanego obiektu. Miał doskonały obraz bez klejenia i wady obrazu. Jaskrawym przykładem takiego telefonu – LG G5, wart 22-25 tysięcy rubli. Jeden moduł Aparat posiada kąt widzenia 90 stopni. Innym, wysoko wyspecjalizowane, wyróżnia szeroka – 100-120.

Poprawa jakości zdjęć

Jest to kolejny powód, dla którego musimy podwójny aparat w telefonie. Smartfony z jednej soczewki ma zoom optyczny. Jeśli chcesz powiększyć, system będzie wziąć kawałek żądanego obrazu, a następnie „rozciągnąć” je. O wszelkich szczegółach, oczywiście, może być mowy. Ale podwójny moduł rozwiązuje ten problem. Po tym wszystkim, to jest na zwykłej kamery, a drugi – teleskopowy. Obecność takiego modułu szczyci się niedawno wydany iPhone 7 PLUS. W tym zarówno matryce są identyczne, ale pracują z optyką wysokiej aperturze w zwykłych parametrów, a druga ma dalszej oceny z ograniczonym kątem.

Polepszanie kontrastu, ostrości i szczegółowości – oto dlaczego musimy podwójny aparat w telefonie. Bardzo przydatna funkcja. Gdy moduł posiada zarówno kolorowe i monochromatyczne kamery, to wpływa na jakość zdjęć. Jeden optyka oddaje kolory i odcienie, a drugi wykrywa najmniejsze szczegóły. Rezultatem jest jasny, szczegółowy obraz. Taki moduł jest zainstalowany na Huawei P9, którego cena wynosi około 30 000 rubli.

Xiaomi redmi Pro

Szczególną uwagę chciałbym wspomnieć ten model telefonu. „Mi 4 Pro” z podwójnym aparatu jest teraz bardzo popularne. Ale firma Xiaomi był ostatnim z tych, którzy zdecydowali się rozwijać tę koncepcję.

Aparat główny model 13 megapikseli. Drugi – w wysokości 5 MP. Że oddaje głębię danych. Dzięki swojej obecności, Xiaomi redmi Pro sprawia niesamowite strzały z mocą bokeh (obraz jest ostry, a tło jest rozmyte). Co ciekawe, można wyregulować ustawienia właściciela telefonu. Membranę można łatwo regulować ręcznie, przez co jest możliwe do osiągnięcia pożądanego poziomu rozmycia.

Nawiasem mówiąc, ten telefon został przetestowany przez wielu koneserów sztuki, a większość z nich nie zapomnij porównać Xiaomi redmi Pro z siódmym iPhone'ów. Ale tak naprawdę, zdjęć zrobionych aparatami obu modeli nie różnią. Oto tylko Xiaomi stoi jako 1/3 telefonie Apple.

Tanie modele

Jak to było możliwe, aby smartfony z taką imponującą wydajność optyczną są dość drogie. Ale jak model z takiej funkcjonalności wkrótce staną producenci smartfonów popularny budżetowe szybko ustalono ich produkcji. Chińskie telefony z podwójną kamerą – dobra alternatywa dla wszystkich wcześniej wymienionych modeli.

Weźmy, na przykład, Doogee strzelać 1. Its przedziałach cenowych od 5 do 6500 rubli. Moduł optyczny 13 składa się z głównej komory produkcji Samsung MP i drugiej dodatkowej 8 Mn. Zdjęcia są jasne, przejrzyste i szczegółowe, a osławiony efekt bokeh również można osiągnąć łatwo.

Trochę drogie (6,5-7 mln) warto Elephone Max, który jest pierwszy smartfon eksperymentalny firmy. Producenci zainteresowani nabywcy Dual Camera, który może wykonywać zdjęcia w lustrze DSLR-AIDS.

Trzecia opcja budżet – to LeEco Zimny1, których cena waha się od 9 do 14 tysięcy złotych (w zależności od konfiguracji). Moduł smartphone obejmującą dwa 13 megapikseli kamery, otwór f / 2.0 oraz dwa diodą LED i automatycznego nastawiania ostrości fazę. Najważniejszą rzeczą – usunąć ten telefon film w 4K Ultra formacie HD. Przednia kamera w tym modelu, przy okazji, 8-megapikseli i nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p.

Elite Model chiński

Znacznie droższe Chiński opcja – to Gionee M2017. To kosztuje około 65-75 tysięcy w zwykłej postaci. W Chinach sprzedano więcej wersji w skórze krokodyla, i są one warte sto tysięcy więcej.

Cena jest spowodowane obecnością procesora 8 rdzeniowi niewiarygodnie subtelnie obudowy 64 GB pamięci wewnętrznej, przedłużenie 2560×1440 wyświetlania i, oczywiście, moduł optyczny. Składa się ona z komór 12 i 13, M, odpowiednio, które wspierają 4x zoom optyczny. Jest też potężny lampa błyskowa LED.

Smartfony dla fanów selfie

Gadżety z podwójnym kamery przedniej jest również tam! To Vivo X9 i X9 Plus, wydany w grudniu 2016 roku. Te smartfony zainstalowany za zwykłym aparatem 16 megapikseli. Ale przód – podwójny moduł front-end. Jedna kamera megapikselowa 20, a drugi na 8 megapikseli. A otwór f / 2.0. Jest to naprawdę świetny telefon Dual Camera.

Dlaczego zdecydowano się na zainstalowanie go w przedniej części? Ponieważ takie rozwiązanie dla przemysłu nowością gadżetów, a oprócz miłośników selfie chcą jakość fotografuje siebie. A nawet o takich cechach efekt bokeh można zrobić jednym ruchem. Podczas fotografowania głównym kamera skupia się na twarzy, a drugi tworzy rozmycie tła.

Cena tych modeli waha się od 22 do 28 i od 30 do 35 tysięcy rubli, odpowiednio.

Bluboo Podwójna

Jest to najnowszy model, który warto zwrócić uwagę na uwagę. Jego cena zaczyna się od 5700 rubli. Podwójnego modułu 13 składa się z głównego megapikseli Sony IMX135 z komory pomocniczej, a czujnik do 2 Mn. Pomimo faktu, że cechy są mniej imponujące niż wszystkich poprzednio wymienionych modeli, aby uzyskać piękne rozmycie tła i wyraźny nacisk z tym telefonem naprawdę.

W ogóle, jak widać, istnieje znaczna liczba smartfonów z komór modułowych. W razie potrzeby, można znaleźć ładny gadżet w rozsądnej cenie, kup go i ciesz się zdjęcia wysokiej rozdzielczości.