566 Shares 3391 views

Zhyul Vern. „Tajemnicza wyspa” – ulubiona książka od wielu pokoleń

Niewiele osób w fikcji udało się nauka rodzajem powstania monumentalnego dzieła, które zostało przeznaczone na badania wszechświata, Ziemi, a także zbliżającego się otwarcia. A przecież nie jest autorem, który dzięki zastosowaniu różnorodnych elementów i szczegółów, koncepcji harmonia i jego realizacja stworzyła w swoich powieściach jeden zespół otrzymał za życia pisarza szeroko stosowane na całym świecie, który wydał swoją pracę jeszcze bardziej zdumiewające. Bardzo pouczające i fascynujące dzieła Zhyul Vern dała światu. „Tajemnicza wyspa” jest uznawany przez większość czytelników jednego z jego najlepszych powieści, zawarte w serii „Extraordinary Voyages”, a jeden z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Produkt jest w stanie urzec i całkiem dorosłych czytelników.


I nie jest to zaskakujące, że książka stała się jednym z arcydzieł świata literatury przygodowej. Ujrzała światło w 1874 roku. Jak dzieła innego pisarza, przepojone niezwykłą historią i nowość, to zdobył ogromną popularność na całym świecie.

Pierwsza publikacja książki odbyła się w „Journal of edukacji i rozrywki,” Wydawca Etzel, który osobiście napisał przedmowę do „nowego typu Robinson Crusoe”. Warto zauważyć, że jego popularność do tej edycji jest wynikiem głównie publikowania 30 powieści napisanych Zhyul Vern. „Tajemnicza wyspa” został opublikowany przez Hetzel w trzech oddzielnych książek. Pierwsza część – „Tajemnicza wyspa. Załamanie w powietrzu „- ukazał się we wrześniu 1874 roku, drugi -” Abandoned „- w kwietniu 1875 roku, a” Mystery Island „- w październiku 1875 r.

Już opublikował pierwsze ilustrowane wydanie powieści w listopadzie 1875 roku, w którym było 152 ilustracje Jules Fehr (zostały one uznane przez wielu krytyków szczytu swoich umiejętności).

W tym samym roku ukazał się pierwszy przekład powieści na język angielski, bardzo różni się od tekstu oryginalnego autora. Pełne tłumaczenie tej książki powstał dopiero w 2001 roku. Dla rosyjskich czytelników „The Mysterious Island” w tłumaczeniu Marko Wowczok stały się dostępne w 1875 roku. Wkrótce i inne powieści Verne w Rosji, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem i wywołał wiele opinii w prasie.

Książka Jules Verne „The Mysterious Island” odszedł od zwykłych kanonów literatury. Jest bogaty w materiał naukowej i edukacyjnej. Ale jest to najbardziej interesująca część książki, składający się z obciążeniem naukowej i poznawczej, dynamicznej powieści przygodowej, narracji, która urzeka od pierwszych stron. Jest to niezwykłe, zabawne, kolorowe historia, która w wspaniałej scenerii rozgrywa się przed czytelnikiem Zhyul Vern. „Tajemnicza wyspa” Oferuje on specjalny świat z własnymi prawami i konwencjami, gdzie bohaterowie, którzy nie tracą wiary w powodzenie przedsięwzięcia, to jest możliwe, aby przejść najcięższych testów. Jest to rodzaj hymnu do ludzi, opuszczone na bezludnej wyspie i udało się ujarzmić dziewiczy charakter hymnu narodowego będzie moc i odwagę.

Roma przez fakt, że w kontynuacji dzieła „Dzieci kapitana Granta” i „20,000 Leagues Under the Sea”, to zwieńczenie historii kapitana Nemo i innych bohaterów. Ta trylogia była szczytem kreatywności Jules Verne. Autorce udało się osiągnąć w swoim najwyższym artystycznych umiejętności, aby stworzyć najbardziej żywe wizerunki bohaterów. Pomysł połączenia powieści w trylogii pojawiła się w czasie pisania „Tajemnicza wyspa”. A czytelnicy wielokrotnie zadawane autor wskrzeszania Kapitan Nemo i wyjaśnić jej tajemnicę. Jednak, gdy ujawnił niespójności z datami w powieści, są one ze względu na fakt, że poprzednie książki zostały napisane przed trylogii.

Zhyul Vern był w stanie urzec czytelnika, ponieważ dużo czasu poświęcił na badania dla swoich prac. Zrobił dużo podróżuje po całym świecie, odwiedził Anglia, Szkocja, w Stanach Zjednoczonych, Skandynawii, Holandii, Danii, Niemczech, odbył podróż na jachcie na Morzu Śródziemnym, odwiedzając Tanger, Algieria, Gibraltar, Lizbona. Następnie, wiele z jego podróży stanowił podstawę powieści „Extraordinary Voyages” serii, w tym „The Mysterious Island”. Verne zawsze starał się trzymać faktów opisanych szczegółowo, aby być realistyczne, ale często logika jego powieści są sprzeczne wiedzy naukowej w czasie.

Współczesny czytelnik jest trudno zaskoczyć jakieś ciekawostki techniczne, ale fabuła, postacie, a także idea powieści jest w stanie uchwycić z pierwszych stron dzisiaj. Jakby martwi wszystkie fantastycznie ekscytujące, zabawne, ciekawe i pouczające przygody, które opisane Zhyul Vern. „Tajemnicza wyspa” wytrzymał wiele wydań, nie raz w film, a jego poszczególne fabułę są obecne w wielu współczesnych dzieł.

Powieść można nazwać prawdziwą encyklopedię geograficzną na inne prace, które są zapisywane Zhyul Vern. „Tajemnicza wyspa” – film nakręcony w 1902 roku – była to pierwsza próba adaptacji niewątpliwej arcydzieło literatury światowej. Następnie filmy były wielokrotnie postrzelony. Ciekawą wersję wspólnego Hiszpanii, Włoch i Francji w 1973 roku „Mysterious Island Kapitana Nemo”. Najlepsza wersja do tej pory uważany jest za "Journey 2: The Mysterious Island". "Podróż do wnętrza Ziemi", film sequel Jest to jedna z najlepszych kreacji producentów z bardzo ciekawą i intrygującą fabułą.

W sumie istnieje ponad 200 adaptacje dzieł Jules Verne. Stworzenie autora jest interesujące dla producentów, działki z jego książek pozwalają zanurzyć się w nieznanym świecie wielu kontynentach (a nie tylko na ziemi), a postacie z książek i dziś pobudzają serca wszystkich miłośników przygody, niezależnie od wieku.