564 Shares 6668 views

"Samsung 5250": opis, charakterystyka, zdjęcia

Doskonała z punktu widzenia technicznego i wyposażenia bardzo funkcjonalny, aby ustawić urządzenie – do „Samsung 5250”. Główną wadą tego urządzenia – oprogramowanie systemowe. Ale korzyści znacznie więcej. Ale wszystko w porządku. Szczegółowy przegląd urządzenia będą zasilane przez ten materiał.


Nisza z tego typu smartphone

Początkowo „Samsung 5250” został skierowany na niszowych najbardziej przystępnej 2010 gadżety budżetu roku. Charakterystyka planu technicznego tego punktu. Koszt to było właściwe. Główną zaletą tego modelu jest system oprogramowania, który działa jako własnego rozwoju Korei Południowej producent smartfonów – „Bad” Ten system operacyjny łączy w sobie najlepsze cechy dwóch wiodących systemów operacyjnych czasu – „Android” i iOS. Wadą tej platformy jest to, że zestaw aplikacji był bardzo skromny. W rezultacie, to właśnie brak doprowadził do tego, że nawet producent nie obsługuje tej platformy oprogramowania. Reszta tego urządzenia był jednym z najbardziej atrakcyjnych gadżetów czasu. Jednocześnie miał bardzo dobre parametry techniczne. Ale wadą oprogramowania systemowego i niewielka ilość dodatkowych aplikacji.

Zawartość opakowania

Standardowe cechy inteligentnych modeli telefonów miał komponenty:

  • przenośny gadżet zainstalowane wewnątrz wymiennego akumulatora;

  • adaptera ładowania;

  • Standardowy kabel, który może być używany z dowolnym innym podobnym urządzeniu;

  • Instrukcja obsługi; na jej końcu znajduje się również inny ważny dokument z dokumentu – jest to gwarancja;

  • przewodowy zestaw słuchawkowy stereo.

Teraz, gdy nowo właściciel gadżetu musi dodatkowo zakupić równocześnie z jego zakupu. Przede wszystkim ta sprawa. Obudowa devaysa plastik i uniknąć ewentualnego uszkodzenia bez tak ważnego akcesorium będzie bardzo trudne. Drugi składnik, który nie ma na liście, – przezroczystą folię ochronną na panelu przednim. Można go używać bezpiecznie chronić przedni panel smartfonu. Ostateczna Komponent – karta pamięci. Będzie to znacznie zwiększyć ilość informacji przechowywanych na urządzeniu mobilnym.

Rozwiązania konstrukcyjne i urządzenia praktyczne

Na ekranie dotykowym pojemnościowego jest panel przedni gadżetów, która wynosi 3,2 cala przekątnej. Jego rozdzielczość to bardzo skromne jak na dzisiejsze standardy, 240 x 400 matryca oparta jest na jego technologii „TFT”. trzy przyciski mechaniczne wyświetlona poniżej ekranu ( "Start połączeń", "Menu" i "End Call"). Na górnym końcu devaysa przewodowe znajdują się porty – „MikroYuSB” (specjalny korek zamyka) i audio. Po lewej stronie urządzenia są przyciski, aby dostosować jego poziom głośności, a po prawej stronie – on i zarządzanie komory głównej. Tylna osłona wycofane oka komory głównej. Cała obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego o błyszczącym wykończeniu.

specyfikacje sprzętowe gadżetu

„Samsung 5250” opiera się na pojedynczym rdzeniem chipa półprzewodnikowego z „Kualkom” spółka z częstotliwością 667 MHz. O ilości pamięci RAM, można się tylko domyślać. Pojemność wbudowanej pamięci, a oprogramowanie jest 100 MB. Jeśli to konieczne, może być zwiększona poprzez włożenie karty pamięci. Jego maksymalna wielkość do 16 GB.

kamera

Bardzo słaby w przypadku kamery głównej „Samsung 5250” telefonu. Zdjęcia (charakterystyka techniczny charakter tego punktu) w tym przypadku jest bardzo przeciętne jakości. Element czujnikowy ma do 3,2 Mn. Ponadto, nie ma systemu automatycznego ustawiania ostrości i podświetlenia. Nawet z doskonałym oświetleniu trudno uzyskać wysokiej jakości obraz. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z filmu. Rolki są rejestrowane tylko w rozdzielczości 320 x 240, a częstotliwość aktualizacji – 15 klatek na sekundę. I jakość będą dość brzydkie. Ale nie trzeba się spodziewać najlepszy od roku obrotowym 2010 smartphone. Aparat z przodu, jak łatwo się domyślić, w specyfikacjach technicznych nie istnieją.

autonomia

„Inteligentny” telefon entry-level „Samsung 5250” została zakończona z wymiennym akumulatorem o pojemności 1200 mAh. Dla urządzeń opartych na konkurencyjne platformy oprogramowania „Android”, to z pewnością nie wystarczy. Ale w naszym przypadku mówimy o bardziej energooszczędne „Bud”. W rezultacie tylko jednym cyklu ładowania akumulatora w tym przypadku gwarantowany jest wystarczająco dużo na 1 dzień intensywnego obciążenia. Z drugiej strony, zestaw oprogramowania dla tej platformy jest bardzo ograniczona, a niektóre programy wymagające w tej chwili dla niego po prostu nie istnieje. Dlatego właściciele tego gadżetu może śmiało liczyć na 2-3 dni pracy na jednym ładowaniu baterii. Jeśli jest to z jakiegoś powodu nie wystarczy, można zwiększyć autonomię poprzez zapewnienie sobie dodatkowego akumulatora zewnętrznego. Wymagane portu do podłączenia go tam w tym telefonie.

System operacyjny i oprogramowanie

Główną wadą w tym przypadku – jest urządzeniem oprogramowanie „Samsung 5250”. wprowadzenie jest on oparty na systemie operacyjnym „Bada”. W tym czasie ona działała jako godną alternatywę dla najbardziej zaawansowanych rozwiązań w tym zakresie – „Android” i, oczywiście, iOS. Ponadto koreański programiści starali się połączyć w nim najlepsze z obu boków oprogramowania. Ale tu jest jedna firma „Samsung” twarz nie była wystarczająco dla pomyślnego rozwoju systemu operacyjnego Linux dla urządzeń mobilnych. W rezultacie, Korei Południowej półprzewodnikowy gigant został zmuszony do rezygnacji z rozwoju własnej platformy i skoncentrować się na rozwoju urządzeń dla „Android”. Drugą ważną rzeczą w tym przypadku – jest to niewielka ilość dostępnego oprogramowania aplikacyjnego. programiści innych firm koncentrują się na bardziej popularnych produktów oprogramowania (dwie wcześniej wymienione systemy operacyjne „windose Moba” i „Symbian”). A dopiero potem jako okazję do tworzenia aplikacji dla systemu operacyjnego „Bada”.

opinie

Pierwszą wadą – jest to główny aparat urządzenia „Samsung 5250”. Zdjęcia uzyskane z niego naprawdę skromne jakości. Ale z budżetu innego gadżetu w 2010 roku nie należy się spodziewać. Znacznie poważniejszy problem leży w oprogramowaniu. Aktywna promocja OS „Bada” odmówił nawet firmy-developer „Samsung”. Z tego powodu, właściciel urządzenia nie można spodziewać się nowych aplikacji. Co do reszty, to jest przyzwoity smartfon entry-level, którego możliwości pozwalają nawet teraz rozwiązać większość codziennych zadań.

cena

Początkowo, w 2010 roku, $ 150 w ocenie przez południowokoreańskiego giganta „Samsung 5250 Wave». Charakterystyka odpowiadają, w wyniku czego cena była wyższa od poziomu początkowego. Potem, jak modernizacja urządzeń konkurencyjnych platform oprogramowania entry-level, koszt tego gadżetu zaczęła spadać. Na mecie sprzedaży zapasów, to „inteligentny” telefon mógł już kupić za 110 $. Teraz kupić takie urządzenie jest łatwe w dowolnej witrynie internetowej. W tym przypadku, cena zaczyna się od 60 $.

wyniki

"Samsung 5250" Chciałbym nadal pozostają istotne telefon i do dziś, gdyby nie jedno „ale”. Składnik oprogramowania tego gadżetu jest przestarzała i nie jest już obsługiwane przez producenta nawet. Że nie należy spodziewać się aktualizacji oprogramowania systemowego i nowych aplikacji. Że ten minus jest główną wadą tego urządzenia, które nie zostanie wyeliminowana. Co do reszty, to przyzwoity smartphone budżet 2010 release.