540 Shares 7017 views

Iwan Gonczarow. Fabuła „Obłomow”

Nie wszyscy są znawcy literatury klasycznej. Nie możemy powiedzieć, że każdy jest zainteresowany klasyki, i czytania w ogóle. W tym artykule dowiesz się o powieści, który pisał Iwan Gonczarow. można przeczytać podsumowanie „Obłomowa”. Można również znaleźć listę bohaterów powieści. So.


Goncharov. „Obłomow”. Bohaterowie powieści

  • II Obłomow;
  • Zachar – jego sługa;
  • Sudbinsky – Guest Obłomow;
  • Wilki – jako gość;
  • Penquin – Guest;
  • Anisa – żona Zahara;
  • A. I. Shtolts – każde dziecko Obłomow ;
  • MA Taranto – przebiegły rodak Obłomow;
  • O. S. Ilinskaya – przedmiotem westchnień Obłomow, Stolz później została jego żoną;
  • AM Pshenitsyna – właściciel mieszkania, który miał stać się żoną Obłomowa.

Goncharov. „Obłomow” Streszczenie. część 1

Obłomow Ilja Iljicz mieszka na ulicy Gorokhovaya. Ten młody, po trzydziestce, a nie człowiek obarczony żadnymi badaniami. Prawie cały swój wolny czas spędza w pozycji leżącej, więc ciągła leżąc na kanapie stał się sposobem na życie. On nie lubi konwencje, a on protestuje przeciwko wszelkim próbom go ocucić. Nie był przyzwyczajony do niczego sobie, iw tym celu najemnik imieniem Zachariasz, który również mieszka tak jak życie. Tego ranka cała wiedza metropolita dzieje w Ekateringof z okazji pierwszego maja. Znajomi w jakikolwiek sposób próbują zwabić Obłomowa od apartamentu. Ale żaden z nich nie jest możliwe.

Goncharov. „Obłomow” Streszczenie. część 2

Nie tak dawno temu Obłomow otrzymał list od zarządzającego rodzinnej posiadłości Oblomovka. To wymaga natychmiastowej reakcji. Ponadto grozi przenieść się do innego mieszkania. Przez jego utworów żaden z przyjaciół nie wykazują większego zainteresowania, więc niektóre z jego rodakiem Tarantyev oferuje swoją pomoc, licząc na jego udział w tortu. Ale Ilja Iljicz oczekuje na swoim szkolnym przyjacielem imieniem Andrew Stolz, gdyż może pomóc mu zrozumieć wszystko.

Przybywając w Petersburgu, Obłomow próbowali znaleźć wspólny język z miejscowym społeczeństwem świeckim, ale to nie działa, więc stał się odludkiem. Stoltz stara się mu radość życia, więc prowadzi go na wizytę do różnych domów. Ilya Olga cieszy Elias. Jego sługa Zachar poślubić dobrą kobietę o imieniu Anisa. Prowadzi dom Obłomowa w porządku. Ale po przeprowadzce do ogrodu z powrotem do miasta, Ilja Iljicz ponownie stać się leniwy i nawet nie chcą wstać z kanapy.

Goncharov. „Obłomow” Streszczenie. część 3

powrót Obłomowa do minionych zwyczajów i przyczynił się do sytuacji w domu kobiety, z którą wynajął mieszkanie. To Agatha Pshenitsyna. Oblomovka pod jego nieobecność zaangażowany Muhoyarov. Ale jego machinacje są coraz mylić Ilyu Ilicha. Od czasu do czasu, Olga przyszedł do niego, że za każdym razem, tylko coraz bardziej rozczarowany w nim. Wśród pracowników mówi się o ślubie awaryjnego. Ale Obłomow rozumie, że nie jest gotowy na ślub. Sprawa Oblomovka bardzo mylące, a jego gospodarzem pozostaje na skraju przepaści, i wpada w gorączce.

Goncharov. „Obłomow” Streszczenie. część 4

Po chorobie Obłomow lat minęło. Agafya zrozumieć, że go kocham. Olga, rozczarowany w nim, żeni Stolz. Agafya and ili Ilicha synem Andrew. Po 5 latach Obłomow umiera, idzie do domu Muhoyarova żony. Stolz wziąć Andrew, którego Agatha poświęcić całe życie, aby dorosnąć w jego domu.

Jeśli jesteś zainteresowany pisarz Iwan Gonczarow powieści „Obłomow”, podsumowanie, które przeczytałeś w tym artykule, może chcesz przeczytać go w całości. Przyjemnej lektury!