436 Shares 8741 views

Najnowsze krewni: pół-siostra i brat

W dzisiejszym świecie istnieje wiele różnych stopni pokrewieństwa, jak krew lub zakupione. Ale jak zrozumieć to wszystko? A kim są przyrodnimi braćmi i siostrami?


problemy

Niestety, wiele rodzin pokona dzisiaj. Ale ludzie są po tych trudnych zdarzenia często nie tracą nadziei i wejść w nowe sojusze, aby ożenić. Wszystko wydaje się być dobry, ale nikt nie wie, że wszyscy to myślenie dzieci, które pozostają z jednym z rodziców, czują i czego chcą. Pomijając fakt, że rodzina ma nowego człowieka – ojczyma lub macochy się, wciąż mogą mieć zarówno od swoich dzieci. Nie zamykaj dzieci krwi, którzy nabywają nowych krewnych w związku z tworzeniem nowej rodziny, i nazywane są obrotowe. skonsolidowane również za braci i siostry, jeśli mają tylko matkę lub ojca.

kontakty

Psychologowie nie robi dużej różnicy między chłopców i dziewcząt, którzy stają skonsolidowany – wszystkie dzieci występują często trudno jest dostrzec, co się dzieje i wrogość. Jednak coraz częściej pojawiają się konflikty, jeżeli nie jest członkiem rodziny, jako pół-siostrą. Dlaczego tak się stało – nikt nie wie, można tylko przypuszczać, że dziewczyny bardziej rozwinięte poczucie zazdrości rodziców i nie chcą ich bliscy dzielić z nikim.

zmiany

Jak zachowywać się rodzice, gdy ich dzieci otrzymują przyrodniego brata lub przyrodnią siostrę? Tu trzeba być bardzo wrażliwe na całkowicie odejść od swego dziecka, chcąc nawiązać stosunki z nowymi członkami rodziny. Ponadto, nie krytykować i karać dziecko, gdyby protesty, staje się nastrojowy lub po prostu nie chce się komunikować z nowymi rodzeństwa. Może to zająć trochę czasu, dzieci muszą przyzwyczaić się do zmian i do siebie nawzajem. Warto zauważyć, że coraz więcej młodych dzieci procesy budowania relacji z nowej rodziny są znacznie szybsze i łatwiejsze niż, powiedzmy, nastolatków – to także należy wziąć pod uwagę.

rywale

Jeśli dziecko wydaje przyrodnią siostrę lub brata, zwłaszcza, jeśli dzieci mieszkają w tej samej okolicy, można zaobserwować stałą rywalizację między nimi. Będą starali się dostać przed sobą wszystko: lepiej w szkole, aby pomóc bardziej w domu, żeby walczyć o uwagę rodziców. Dorośli nie powinni przyjmować je jako grę, konieczne jest wyjaśnienie dzieciom, że są one równe matek i ojców, nie ma rozróżnienia między „moje-twoje”, które dzieci uwielbiały oboje rodziców jednakowo. Jeśli wszystko ciągnąć „hamulce”, następnie można uzyskać wiele problemów.

O przyszłości

Po rozumieć, co to znaczy pół siostrę i przyrodniego brata, należy uświadomić sobie, że to jest prawie taka sama rodzina, braci, sióstr, może być niewielka różnica tylko w krew. W przyszłości, gdy dzieci dorastają, wszystkie wyglądają inaczej i zacząć doceniać wszelkie relacje. Coś takiego jak „konsolidacja” zniknie. Jest tylko jedno słowo – brat lub siostra. Dlatego dzieci muszą zostać wyjaśnione dalej w początkowych etapach celownik, to przyrodni brat lub przyrodnia siostra – ważne dla rodzin, które będą musiały być przez całe życie przyjaciół i towarzysko. A jeśli nie wszystko w prawo na pierwszym etapie będzie można uniknąć wielu problemów dzieci z komunikacji w przyszłości.