278 Shares 7728 views

Jekaterynburg: Planetarium w cyfrowym formacie – duma miasta

Planetaria były zawsze bardzo popularne. Jest to więc ciekawa spojrzeć na to, co to szczęście zobaczyć przez teleskop astronomowie obiektywu. A ludzie, którzy nie są związane z przestrzenią i astronomią, Stargazing była dostępna tylko w bezchmurnej nocy. Do tej pory mieszkańcy miasta jak Jekaterynburg, planetarium wizyta może w dowolnym momencie przez spacerach odwiedzić i spędzić czas dobrze.


Kto i dlaczego wymyślił planetarium

Ludzie naprawdę lubią oglądać gwiazdy, a nie tylko w nocy. Dlatego planetarium została powołana. Po tym wszystkim, niebo w północnej i południowej półkuli są różne, a niektóre konstelacje osoba może zobaczyć tylko wtedy, gdy przybywają w innym kraju, niemal po przeciwnej stronie świata. Ale w miarę upływu czasu, pierwszy urządzeniem „Planetarium” w 1925 roku w fabryce niemiecki Zeiss, który znajdował się w Jenie został założony. Od tego czasu, możliwość oglądać gwiazdy, planety i galaktyki w specjalnym House. Byli ustawieni w długich kolejkach. „W domu z gwiazdami” powstały w wielu miastach na całym świecie, nie był wyjątkiem i Jekaterynburg – planetarium pojawiła.

I w tej chwili, ludzkość stara się uczynić życie akademickie bardziej popularne niż obecnie, a więc takie urządzenie jak planetarium, poprawie. Więc nie było planetarium cyfrowe – kolejny krok na drodze do ludzkiej wiedzy o wszechświecie.

Nowa duma Rosji

Oczywiście, planetarium i Rosja była i jest dość popularny. Jeździć na wycieczki szkolne, młodzi kochankowie wychodzić na randki, a są one odwiedzane przez rodziców z dziećmi. A ostatnio – 28 maja 2014 – został zbudowany w Rosji unikatowy cyfrowego planetarium. Jekaterynburg stał się miejscem, gdzie on jest. Ten planetarium jest dumny z całego kraju.

Pojawienie cyfrowego planetarium było pierwszym krokiem w kierunku realizacji w „Popular Science Center” życia projektu. Jego zespół jest zobowiązana do podejmowania nauki bardziej interesujące dla ludzi, przy użyciu nowoczesnych technologii i różnych sposobów. Zdecydowano, że miejsce potrzebne nowy symbol miasta w popularnym kinie „Salute”, więc na pierwszym piętrze znajduje się teraz cyfrowe planetarium. Obecnie jest on jedynym w Rosji.

Funkcje cyfrowe planetarium w Jekaterynburgu

W celu proszę występy publiczność rozgwieżdżonym niebem i planetarium w Jekaterynburgu korzysta z najnowszych technologii obrazu wizualnego. Ponieważ projektory zostały specjalnie zaprojektowane do odtwarzania obrazów na ekranie kopuły. A miejsc użytkownik może patrzeć w niebo, mając wiek czterech miliardów lat, ponieważ zawiera model planetarium nieba w czasie istnienia naszej Ziemi.

W tym samym czasie być w Sali widzenia może być 34 osób. Publiczność ma okazję zobaczyć filmy naukowe w popularnym obecnie formacie 3D i poznać historię wszechświata gwiazd, a nie nudne podręczniki i taśmy dla zabawy. Ale to nie wszystkie zalety posiadane przez Jekaterynburg (planetarium ma na myśli) – możliwe jest nadawanie zdjęć rozgwieżdżonego nieba z obserwatorium, położone w różnych częściach świata. Można także posłuchać ciekawych wykładów na temat astronomii, kosmosu i historii ludzkiej eksploracji kosmosu.

Jest to nie tylko użyteczne, ale także interesujący

Z biegiem czasu, organizatorzy projektu z „Center of Popular Science” plan, aby pokazać odwiedzającym nie tylko rozgwieżdżone niebo, a filmy o kosmosie, ale również taśmy plastyczne i muzyczne. Możliwości nowoczesnych technologii pozwalają na kierowników projektów. Planują stworzyć programy dla użytkowników o różnych kategoriach wiekowych – dzieci od 3 do 6 lat, dzieci dzieci szkół podstawowych i średnich, licealistów i dorosłych.

Program zamierza wykorzystać USA, ale rosyjska publiczność będzie łatwo je zrozumieć dzięki żmudnej pracy tłumaczy, którzy dostosowali filmy dla ludu rosyjskiego.

Inną ważną kwestią jest polityki cenowej w tej instytucji, jak planetarium w „Salute” (Jekaterynburg). Aby wyświetlić standardowy czas trwania programu 1 godzinę użytkownik musi kupić bilet kosztuje około 250-300 rubli, co jest, widzisz, nie jest drogie. Dzisiaj, nawet bilet do kina kosztuje nas więcej. I duma miasta jak Jekaterynburg, – planetarium wyposażonej w najnowszą technologię, zasługuje na taką małą zapłatę.

wniosek

Nowoczesne planetarium cyfrowe (Jekaterynburg) jest dumą Federacji Rosyjskiej. Co nie jest zaskakujące. Nawet Moskwa Pervoprestolnaya nie może pochwalić się tak samo jak w Jekaterynburgu – planetarium w najnowocześniejszych w kraju. Dlatego też, nawet turysta, odwiedzając go, może z dumą powiedzieć, że zapoznał się z nowoczesnymi atrakcji miasta i najfajniejszych „gwiaździste niebo” w kraju.