788 Shares 9668 views

Stroganov Pałac w Petersburgu. Stroganov Pałac. Atrakcje Petersburg – zdjęcie z nazwami

Petersburg został założony w 1703 roku przez rosyjskiego cara Piotra I, dziś – jednym z najbogatszych miast w Rosji i najwspanialszych miast na świecie. Główną wartością miasta jest niezwykle bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne. Zabytkowe centrum i pałace i parki Petersburgu wymienione przez UNESCO na listę obiektów, których znaczenie dla ludzkości.


wielkie miasto

kapitał Północnej lub kulturowym, miasto nad rzeką Newą, czyli Miasto Białych Nocy, Wenecja Północy, albo Palmyra Północnej – wszystkie te poetyckie nazwy scharakteryzować zaskakujący charakter wspaniałej Petersburgu.

Opis Petersburgu atrakcji imponujące unikalne uroczyste zdjęć wyższej. Nad ich tworzenia w różnych latach pracował ze światowej sławy architektami: Trezzini Vontana, Leblon, Mattarnovi, Zemtsov, Chevakinsky Rastrelliego, Rinaldi Voronikhin Francuz de Thomon, Bryullov Rossi i in.

Przestronne place, wspaniałe parki, nasypy, mosty, monumentalne rzeźby i królewski budynek w baroku, klasycyzmu i Imperium – unikalne zabytki Petersburga. Zdjęcia z nazwami, które obfitują w różnych wersjach, w żaden sposób nie przechodzą na majestatyczną atmosferę jednego z najpiękniejszych miast na świecie.

Pietropawłowska, Pałac Zimowy, Admiralicja, Newski Prospekt dziedzina sztuki i bunt, Ekateringofsky parku, Ermitażu, Smoleńsk ewangelicki cmentarz, Ogród Botaniczny, Katedra Przemienienia, Faberge Museum, Aleksander Newski Klasztor, Stroganov Pałac w Petersburgu, i inne charakterystyczne punkty przyciągnąć tysiące turystów każdego roku.

Bogaty kompleks Muzeum Rosji

Jedną z głównych atrakcji Petersburga jest rosyjskim muzeum. To ogólna nazwa całego kompleksu arcydzieł architektonicznych, które obejmuje Mikhailovsky Zamek, Pałac Stroganov, marmuru i Mikhailovsky Palace.

Ekspozycja muzeum tysięcy arcydzieł sztuki światowej. Ponadto, same budynków gałęzie niezwykle malownicze i wielkiej wartości historycznej i artystycznej.

Jednym z najbardziej znanych dzieł architektonicznych jest arcydziełem Stroganov Pałac, zbudowany przez architekta Rastrelli.

Wróćmy do przeszłości, albo jak Stroganovs rozliczane w Peterhof

Węgielnego milion nazw państwowych w XV wieku, przedsiębiorczych i inteligentny Anika Fiodorowicz Stroganov. Był zaangażowany w soli i handlu futrami, handlu. W 1558 roku rodzina otrzymała list od Jana IV do posiadania ogromną część gruntów w Uralu. Wzdłuż rzeki Kama i Chusovaya Stroganovs zbudowane całe miasta. Szli na Syberii, zdobywanie nowych ziem. One również zostały połączone wędrówka ERMAK.

W swoich działaniach Stroganovs zawsze pozostał wierny do korony, która zdobyła tytuł „sławnych ludzi”. Pozwolono im uzbroić i mieć skład, mieli prawo sądzić tylko król. W XVIII wieku, do wszystkich łowisk dodany metale. W 1722 baronów stali Stroganov, w 1761 roku została ona przyznana tytuł hrabiowski.

Prowadząc życie arystokratów i jest przybliżona do sądu, rodzina osiedliła się w Petersburgu. Bogata szlachta krawiec Ioganna Neymana zakupiono działkę na Newskim Prospekcie. Bracia Stroganowa miał oczy ciągle na sąsiedniej działce cesarskich kucharzy Shestakov. Wreszcie, po długiej i uporczywej perswazji, musiałem dać je na miejscu.

Pod koniec 1752 r Stroganov Pałac został zbudowany w Petersburgu. Do jego budowy Romanov rodziny królewskiej jako wyjątek pozwoliło wyciągnąć nadworny architekt Rastrelli. W swojej praktyce, to był pierwszy prywatny zamówienie. Prace na dużą skalę zostaną zakończone w 1754 roku. Starszy Stroganov, Siergiej G., był zachwycony nowym pałacu i hojnie zapłacił za pracę Rastrelliego. Parapetówka zauważyć wspaniały fantazyjne-dress piłkę, która zasługuje na uwagę Empress Elizaveta Pietrowna.

Opis Pałac

Stroganov Pałac w Petersburgu, zbudowany przez architekta Rastrelli w kształcie litery T, posiada 50 pokoi, duży obszar pyatiokonny balowej 128 metrów kwadratowych. metrów i lobby, ozdobne lustra i rzeźby. Duża klatka schodowa ze złoconymi poręczami, ozdobiony marmuru, jest prawdziwym dziełem sztuki.

Zarówno fasada z widokiem na rzekę Moika i Newy są urządzone w bardzo żałosne i uroczyste. Dzięki wysokiej Wstań piwnicznych smukłych słupów łączących te dwa piętra. Rzeźby w stylu włoskim, eleganckie profile, medaliony, portrety zdobią budynek. Główna fasada na Newskim Prospekcie, ozdobione herbem Stroganov.

Goście uderzył luksusowe wnętrze domu – majestatyczne rzeźby, elegancki wystrój, drogie meble, złoto, marmur, żyrandole dzieła znanych artystów, obrazy wielkich artystów.

Przebudowę budynków do smaku spadkobierców Stroganow

Po Rastrelliego Pałacu dekoracji manikiur Voronikhin architekta. Przebudował całą północno-zachodniej stronie budynku, zamykając go na placu, zmieniła kolor terakota na żółto-różowy, zmienić styl wnętrza kilku klasyczny.

W 1790 roku w pałacu był ogromny pożar, który zniszczył niemal sali tanecznej i części holu. Stroganovs przywrócony wnętrza pomieszczeń i pałacu znowu świecił świetności.

Łącznie na Stroganowa acu stosowanego w ciągu 10 wybitnych architekci. dostraivalos coś zmienić styl projektowania wnętrz i malowanie fasad: Pałac po Voronikhin przemalowany w blado liliowy, a następnie w ceglasty, później – w jasnozielonym. Obecnie pałac ma różowy odcień. Niemniej jednak najwyraźniej budynek jest całkowicie zachowany oryginalny wygląd planu Rastrelli.

Historia architektoniczny Pałacu Stroganowa jest tak bogaty i różnorodny, że opublikował specjalne albumy ze szczegółowymi opisami słynnych zabytków Petersburga. Zdjęcia z nazwami wyraźnie ilustrują wszystkie etapy budowy i przeróbek budowlanych.

Życie w pałacu do 1917 roku

Stroganov Pałac w Petersburgu zasłynął błyszczące kule, bogate techniki, kolacje na świeżym powietrzu, które były dostępne dla każdego schludnie ubrany mieszczanina. Tutaj otwarto pierwszą bibliotekę publiczną, dostępną dla każdego. Pałac służył 600 sług prysznic. Stroganow kucharz wymyślił popularne danie i dziś – Boeuf Stroganow.

Ilość A. S. Stroganov zmontowane unikalną kolekcję obrazów, wspierał utalentowanych rzeźbiarzy, artystów i pisarzy. Dzięki myślenia przyszłościowego w ASP może pochodzić nie tylko dzieci szlachty, ale również utalentowanych członków ludu. On sponsorowany tłumaczenie na język rosyjski Gnedich Homera „Iliada”.

Wszystko zostało złamane w 1917 roku, kiedy stroganowowie musiał uciekać z Rosji. Pałac został znacjonalizowany przez bolszewików, część nieruchomości zdobyte, część – przeniesione do Ermitażu.

Muzeum współczesna

W czasach sowieckich Stroganov Palace znajduje się w Akademii Rolniczej. Pod koniec lat 30. do Pałacu osiedlili kilku lokatorów, z których najważniejszym był „Elektromortrest”. Od 1970 roku głównym najemcą – LP „Era”. Dopiero w 1988 roku, poważnie zniszczony budynek wziął pod swoje skrzydła Muzeum Rosyjskiego.

Stroganov Pałac został odrestaurowany i wrócił do swojego dawnego wyglądu wspaniały, stworzony przez Francesco Rastrelli. W 1992 roku, ostatni przedstawiciel stroganowowie – Helena (baronowa de Lyudingauzen) zarejestrowane w funduszu charytatywnego w Nowym Jorku, którego głównym zadaniem jest przywrócenie Pałacu Stroganov i innych rosyjskich zabytków historycznych.

Wystawy i ekspozycje

Największym dziełem sztuki – wielki Stroganov Pałac. Zdjęcia nie będą w stanie przenieść całą swoją świetność. Wystarczy spojrzeć Pałac żyć, można cieszyć się swoją majestatyczną architekturą i zewnętrznej dekoracji, bajeczne bogactwo wnętrza. Uderza unikalny drewniany parkiet z cytryny, drzewa sandałowego, bukszpan, jesion i dąb. W Wielkiej Sali, cudownie zachowane w swojej pierwotnej postaci, łuk ozdobiony obrazami włoskiego artysty Dzhuzeppo Valeriani. Tak zwane pokrycie „Triumph Eneya” jest wykonana z płótna 13, jak puzzle, montowane na suficie.

Oprócz zewnętrznej i wewnętrznej domu piękno nowoczesnego muzeum prezentuje bogate i unikatowe wystawy i ekspozycje:

 • Wax Museum;
 • pamiątki Stroganoff – rękodzieła rzemieślników Stroganowa, opatrzonego datą XV wieku ikony Szkoły Stroganowa, poglądową przedstawicieli robótki z rodzaju (welon „Matki Boskiej Kazańskiej”, starożytnego Całun „Święty carewicza Dmitry”);
 • rzeczy osobistego użytku (szczególnie cenne – zarejestrowanych istnieją ubrania dla dzieci, broń, a nawet składane łóżko metalowe baron);
 • Ekskluzywna kolekcja minerałów zebranych z jednego Stroganovs i klatki piersiowej z marmuru i płytek granitowych gruntu. Są one przedstawione w badaniu minerału, jest unikalna biblioteka wykresów.

W pałacu okresowo są bogate zbiory i wystawy dzieł sztuki rosyjskiej i światowej prezentowanych przez innych muzeów.

Informacja dla tych, którzy chcą odwiedzić Stroganov Palace: adres i sposób działania

Znany oddział Muzeum Rosji – Stroganov Palace – położony w samym sercu Sankt Petersburga na Newskim Prospekcie, 17.

W sąsiedztwie Pałacu są 3 stacje metra. Najbliższa – „Admiralicji” – w odległości zaledwie 300 metrów, art. „Neva prospekt” znajduje się w odległości 370 m. Od stacji „część stoczni” (wydajność Griboyedov kanał) do pałacu można dojść w ciągu kilku minut, w kierunku Admiralicji do Zlewozmywak rzeki.

Można dotrzeć do celu podróży środkami transportu publicznego. Pałac pojedzie autobus na cyframi 3, 7, 22 lub 27. Możliwe jest również przyjazd wózek №№ 1, 5, 7, 10, 17 lub 22. Duża liczba taksówek jest również zatrzymany w pobliżu Stroganovsky Palace.

Przednie drzwi do Stroganowa Palace są otwarte dla zwiedzających w środę, piątek, sobotę i niedzielę od 10 rano do 6 po południu, od poniedziałku od 10 rano do 5 po południu w czwartek – z jednym po południu 21-00. Dzień wolny w muzeum – we wtorek. Należy pamiętać, że kasa czynna godzinę wcześniej.

Ile jest wejście do muzeum

Ceny biletów są pływające. Dla obcokrajowców wycieczkę do Pałacu Stroganowa będzie kosztować dorosłych wynosi 300 rubli. Biletów dla studentów kosztuje 150 rubli. Kto może kupić bilet trzydniowy dla wszystkich oddziałów Muzeum Rosyjskiej. Taki zintegrowany bilet dla osoby dorosłej kosztuje 600 cudzoziemca rubli dla studentów i uczniów. – 300 rub.

Dla obywateli Rosji i Białorusi obniżonych cenach. „Dorosły” bilet będzie kosztował 150 rubli, a dla uczniów, studentów i emerytów. – tylko 70 rubli. Złożone bilety kosztują 400 i 150 rubli. odpowiednio.

Istnieje świadczeniobiorców, których pałac domowe za darmo: uczestnicy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, grupa niepełnosprawnych I lub II (jest również dostępna bezpłatnie wynajem na wózku), dzieci w wieku przedszkolnym, sieroty, uczniowie szkół plastycznych, studentów różnych twórczych wydziałów uniwersytetów, dużych rodzin oraz niektórych innych ,

Co ciekawe, miesięczna 18-cie muzeum może być wolne, aby odwiedzić wszystkie osoby poniżej 18 roku życia.

Znani okolice Stroganovsky Pałac

Stroganov muzeum znajduje się w samym sercu zabytkowego Petersburgu. Słynne atrakcje są blisko niego:

 • Pietropawłowska i katedry.
 • "Aurora" cruiser.
 • Summer Garden.
 • Kunstkamera.
 • Palace Bridge.
 • Pałac Zimowy.
 • Erem.
 • Muzeum Puszkina mieszkanie.
 • Kościół Zmartwychwstania.
 • Muzeum Rosji.
 • Sobór Kazański.
 • Sobór św.
 • Pomnik Bronze Horseman.
 • Maryjskiego Pałac.
 • Teatru Maryjskiego.
 • Yusupov Pałac.