112 Shares 2400 views

W „Kobieta i mężczyzna” – symbol jedności i przeciwieństw

Znak „Kobieta i mężczyzna” – to starożytny symbol, który ma bogatą historię, a nawet teraz używany jako symbol męskiej i żeńskiej.


Od starożytności do współczesności

Od niepamiętnych czasów ludzie próbowali za pomocą znaków specjalnych odzwierciedlać kobiecą i męską naturę. Warto zwrócić uwagę, że takie obrazy przekazują charakterystyczne cechy płci, jak również ich jedność. Najczęstsze objawy męskiej i żeńskiej są „yin i yang”, a także symbole Mars i Wenus. Każdy z nich ma swoją własną historię i przeznaczenie.

W „Kobieta i mężczyzna” znak – godło dwóch zupełnie odmiennych zasadach: księżyc, woda i ziemia dla kobiecej esencji, a słońce, ciepło, ogień do ludzi. Męski symbolizuje twórcze, społeczną i czynny i żeńska postać jest uosobieniem miękką, biernej siły, połączony z naturą.

Samce i samice oznaki

Pierwsze symbole Mars i Wenus pojawiła się w czasach starożytnej greckiej i rzymskiej mitologii. Dobrze znane i rozpoznawalne znaki zostały zaczerpnięte z astrologii i popularnej reputacji naukowej nabyli dzięki botanik Carl Linneusza. Oczywiście, użył je do oznaczenia halę produkcyjną. Niemal od tego momentu charakteru mężczyzn i kobiet zaczęła być używana jako znak różnic płciowych płci.

Symbole płci męskiej i żeńskiej są absolutnie przeciwny, jednak mają podobne cechy. W istocie są one w pewnym sensie przypomina binarnej opozycji przeciwnych typów, takich jak życie i śmierć, w górę iw dół, księżyca i słońca, ziemi i wody, na prawo i lewo, etc. Mogą być montowane w spójną całość i opisać jako męski południa lub wschodu słońca, i właściciela gruntów. pasuje również na podstawie niniejszej definicji pojęcia: cały dzień w domu, starszy, silny, męski. Ale samica istotą jest całkowitym przeciwieństwem – zachód i północ, kobiety, młodszy, słabszy, Księżyc i inne.

Mars i Wenus

Venus symbol jest wyświetlany jako błędne koło, z krzyża, który jest skierowany do dołu. Czasami jest inna nazwa – „Lustro Wenus”. Ta nazwa symbol podano ze względu na bliskie podobieństwo. Ten symbol oznacza piękno, kobiecość, ciepło, opiekę i miłość.

Mężczyzna znak – Mars symbol – stanowi zamknięty krąg, ale w wysięgnik, który zmierza ku górze. Jeśli wyobrazimy sobie tarczę, strzałka powinna być skierowana do dwóch godzin – to typowe oznaczenie zmusza boga wojny. „Tarcza i Spear of Mars” – to inna nazwa dla postaci męskich.

Połączenie tych dwóch symboli ma kilka interpretacji. Przede wszystkim warto zauważyć jeden z najczęstszych interpretacje – jest ucieleśnieniem heteroseksualizmu, czyli miłość między płciami. Warto zauważyć, że ta symbolika jest używany w odniesieniu do biseksualizm, ale w tym przypadku, objawy mogą być zlokalizowane w różnych sposobów (do tej pory, nie pojedynczy oznaczenie).

Ciekawostka: w transwestyci również mają swoje symbole – samiec i samica znak nałożonych jedna na drugą, tworząc krąg z krzyżem i strzałką. Połączenie między Samce i samice znak nie został jasno zdefiniowany interpretacji. Tak, ten symbol może oznaczać miłość, przyjaźń, miłość i silną namiętność.

Samce i samice w symbolu „Yin-Yang”

Filozofia starożytnych Chinach mówi, prawie cały świat jest pod wpływem kobiecy i męski. „Yin” jest kobietą symbol, który jest przykładem wykonania TAME. Mężczyzna znak – „Yan”, z kolei, działa z pozycji intensywnego rozwoju i aktywności. Przepisy chińska filozofia może opisać wszelkie zjawiska lub zdarzenia w przyrodzie, których celem lub skutkiem w kategoriach mężczyzn i kobiet. Prawa „Yin-Yang” z zastrzeżeniem wszystkich żywych istot na Ziemi, jak również ciała niebieskie. Na przykład, znaki zodiaku zaczyna się od męskich postaci, a potem jest ich rotacja.

Początek płci we współczesnym świecie

Większość przedstawicieli silnych i słabych połowa ludzkości w pełni podziela idee filozofii chińskiej. Przykładowo, niemal każdy człowiek lubi się pokazać swoją wyższość, niezwykłą wytrzymałość, a nawet najmniejsze zwycięstwo w postaci stołki naprawionych. Kobiety z kolei, są miękkie i dobrze rozwinięta intuicja. Jednak w dzisiejszym świecie coraz więcej kobiet, które mają mocną i silną wolę charakter, czyli są one nieodłączne cechy męskości. Lub, wręcz przeciwnie, postać mężczyzny różni się zbyt miękkie i nawet tchórzostwo. To, oczywiście, indywidualnych cech, które zostały utworzone pod wpływem cech psychologicznych i okoliczności życiowych. Niemniej jednak najbardziej udane i trwałe jest uważany za Unia, która harmonizuje znak „kobiet i mężczyzn”.

symbol płci

Symbole mężczyzn i kobiet mają zasadniczo różne interpretacje w różnych religiach i kulturach. Ponadto, istnieją pewne bardzo często nie teoria, która oferuje zupełnie inną interpretację wszystkich znaków rozpoznawalnych. Niemniej koła ze strzałką i krzyża nadal są charakterystyczne i najlepiej znane. Znak „kobiety i mężczyźni” – jest jednocześnie ucieleśnieniem jedności i różnicy, symbol miłości między członkami przeciwnej płci i znak ich bezpośrednim siebie. Symbole związane z płcią – zwykły oznaki, że ukrywają się bardzo głębokie poczucie męskiej i kobiecej tożsamości.