148 Shares 4736 views

Jak zainstalować Mac OS na komputerze?

Wielu użytkowników komputerów osobistych, nie może w żadnym pośpiechu, aby przenieść się do alternatywnego operacyjny dla jednego prostego systemu powodu. Osoba może być pod wpływem mitów o Hackintosh. Jest to komputer, na którym instalujesz system Mac OS X. Ten system informacji w zależności od złożoności proponowana do testowania systemu operacyjnego, który na jednej płycie z Windows, aby zainstalować to niemożliwe. Ale czy rzeczywiście tak jest?


Można również znaleźć stwierdzenie, że tylko sprzęt zgodny jest potrzebny do tego systemu operacyjnego. W szczególności, procesor i chipset powinien być obowiązkowo wykonane Intel Corporation, karta graficzna jest tylko odpowiedni NVidia. Ale chodzi o to, że żyjemy w XXI wieku, a podane wypowiedzi już dawno minęły. Dzisiaj jest kompatybilny z systemem Mac OS sprzętowej – tzw „żelazo” – dostępna jest każdego dnia coraz bardziej. W związku z tym OS jest teraz zmieścić większość dzisiejszego komputera.

Instalacja Mac OS X, najprawdopodobniej odbędzie się tak samo łatwe jak Windows. Z prawej mieszanki i właściwym procesie fix kekstov będzie jeszcze łatwiejsze. Może to system operacyjny do uruchomienia obok siebie na dysku twardym z popularnej „wiatr”. Na przykład, może to być ustawione za pomocą programu Acronis OS Selector.

Jak zainstalować Mac OS na komputerze?

Przejść bezpośrednio do procesu. Przede wszystkim, należy wykonać test PC, porównanie go z wymaganiami systemu operacyjnego interesującej nas. Jako minimum, procesor musi obsługiwać SSE2. W celu określenia można użyć apletów CPU-Z komputera (który można pobrać w Internecie). RAM powinna wynosić co najmniej 256 MB i karta graficzna – nie zbyt starej wersji.

Jak zainstalować Mac OS na komputerze, po upewnieniu się, że spełnia on minimalne wymogi dotyczące wybranych systemów operacyjnych:

  • Wszystkie odcinki na dysku twardym musi być sformatowany w systemie plików FAT32. Powiemy jak zainstalować Mac OS na wolnym dysku twardego, na którym nie ma innego systemu operacyjnego. Proponowane instrukcje krok po kroku można wydrukować, a następnie ją podczas procesu instalacji.
  • Oczywiście, konieczne jest, aby rozwiązać problem z żądaną wersję systemu operacyjnego dla Ciebie. System zainstalowany najprostszy 10.4.6 lub 10.4.7, a ostatni z istniejących – 10,5. Następnie zalecana wersja systemu mogą zostać zmodernizowane.
  • Teraz idziemy na torrents.ru lub gdzieś indziej, aby pobrać plik instalacyjny. Już nagrany na obraz płyty można pobrać z ich znanych użytkowników komputerów PC.
  • W każdym razie, musimy nagrać obraz na dysku. W tym celu można użyć programu: Alcohol 120%, Nero. Zazwyczaj ta operacja nie powoduje problemów.

Jak zainstalować Mac OS na komputerze po obraz jest nagrany na płycie? Konieczne jest, oczywiście, włóż płytę CD-ROM i uruchom ponownie komputer. Po pojawieniu się na wiadomościach monitora, który zaczyna się z dysku instalacyjnego systemu operacyjnego, naciśnij klawisz F8. Na początku pojawia się niebieski ekran, a następnie trzeba będzie wybrać preferowany język. Następnie klikając na strzałkę na górze będzie widać menu, w którym naciśnięcie Utilities (Narzędzia) i wybierz polecenie Narzędzie dyskowe, przez który trzeba sformatować partycję. To samo można zrobić Akronisom (Acronis). Tworzenie partycji trzeba Fat 32. Uruchom ponownie komputer po dokonano zmian. Zgadzamy się z umową licencyjną, a wybierając uprzednio utworzoną sekcję, kliknij przycisk Continue (dalej). Wprowadź ustawienia do wyboru składników do zainstalowania. Klikamy „Dalej”. Rozpocząć automatyczne przygotowanie, płyta zostanie sprawdzona i ponownym uruchomieniu komputera.

Jak zainstalować Mac OS na komputerze – zakończenie procesu

Jeśli wszystko poszło dobrze, trzeba tylko wprowadzić informacje, które poprosi program instalacyjny OS. Ale w końcu widać ściągnięty pulpitu świeżo zainstalowany Mac OS X. Gratulacje!