696 Shares 2076 views

Łatwy w instalacji Ubuntu na dysku flash USB

Porozmawiajmy o tym, w jaki sposób instalacji Ubuntu na dysku flash USB. Dlaczego to zrobił? Do tych użytkowników, którzy chcą zapoznać się tylko z Linuksem, nie zaśmiecać raz kolejny dysk twardy, który ma już system operacyjny, na przykład windose i że przed podjęciem ostatecznej decyzji, aby nie zaszkodzić istniejące ustawienia komputera. Dotyczy to tych, którzy nie mają wystarczająco dużo doświadczenia. To właśnie w takich przypadkach odbywa instalacji Ubuntu na dysku flash USB.


Proces ten nie jest wielka sprawa. Jest to zaleta tego systemu. I to pozwala na pracę z nimi bez obowiązkowej instalacji na dysku twardym komputera. I trzeba będzie w pełni funkcjonalnych systemów operacyjnych, nawet w tym przypadku. Jeśli nie podoba z jakiegoś powodu, zainstalowanej wersji, może być zawsze zastąpiony innym.

Istnieje wiele popularnych programów zainstalować Linuksa na dysku flash, takich jak lampa błyskowa Ubuntu i innych takich jak ona. Ale dziś chcę, aby rozważyć program o nazwie UNetbootin. Lubię go najbardziej do gustu. Dlatego będziemy o tym mówić. Po pierwsze, należy go pobrać na komputer. Po tym momencie uruchomienia, kontynuuj instalację. Procedura ta nie jest wielka sprawa, i będzie łatwo sobie z tym poradzić. Po zakończeniu instalacji, uruchom go.

Od tego momentu będzie instalacji Ubuntu na dysku flash USB. Tak więc, po uruchomieniu programu, kliknij przycisk, który nazywa się „obraz dysku”. Jak wiecie, instalacja odbędzie się z obrazu ISO, który również należy pobrać. Należy zwrócić uwagę na rosyjskiej wersji systemu Linux, zwany Dewdrop. Absolutnie wszystko interfejs jest w języku rosyjskim, wykonywane w doskonałej konstrukcji, ma dość szeroką funkcjonalność, a jednocześnie cały system jest dość łatwy w użyciu. Ogólnie rzecz biorąc, dość udanej wersji, z jego stałych zasług i nie mają żadnych wad. Zobaczysz sam wkrótce.

Kontynuując naszą instalację Ubuntu na dysku flash. Wybierz ze specjalnego przycisku Linux pobranego obrazu. Warto również przypomnieć, że w takim przypadku, jeśli zamierzasz korzystać z wymiennych urządzeń pamięci masowej, jak system na bieżąco, wybierz na niej trochę miejsca na dysku, na którym przechowywać wszystkie swoje ustawienia lub zmiany przy ponownym uruchomieniu.

Jeśli masz kilka dysków flash podłączone do komputera, należy przypisać jedną, że będzie potrzeba dla systemu Linux. Jeśli to masz, urządzenie automatycznie je wybrać. Następnie trzeba kliknąć na przycisk «OK», a proces instalacji rozpocznie Linux na dysku, który zostanie opóźniony o co najmniej pięć minut. Gdy skończył, restart i aktywować system BIOS do uruchamiania z dysku USB. Wszystko, co można teraz uruchomić Linuksa na komputerze, bez konieczności rezygnacji z podstawową windose systemu i nie zaśmiecone po raz kolejny dysk twardy.

Mam nadzieję, że rysunek. Następnym razem, kiedy mówimy o jak instalacja Ubuntu Server z lampą błyskową. A dzisiaj jest wszystko.