546 Shares 6163 views

Dlaczego jest „zbyt zajęty” – to największe kłamstwo?

Czy kiedykolwiek powiedział do siebie: „Jestem zbyt zajęty”? „Jestem zbyt zajęty, aby spotkać się z tym człowiekiem?” „Jestem zbyt zajęty, aby dbać o swoje zdrowie?” „Jestem zbyt zajęty, aby nauczyć się języka obcego?” Można nawet powiedzieć sobie, że dzisiaj był „zbyt zajęty”, aby coś zrobić, aby świętować. Wielu wypowiada które leżą więcej niż raz.

W świecie szybkich zmian, nieskończony dostęp do wszystkich informacji, a także niezliczonych rozrywek, że nasze społeczeństwo ma wykorzystywane do wspierania zatrudnienia dla dobra własnej … jej widoczności. Istnieje jednak ogromna różnica między aktywnością i produktywności. Możemy być zajęte wszystkie nasze dorosłe życie, a jednocześnie jeden dzień nie będzie skuteczne. Dlatego słowa „jestem zbyt zajęty” może prowadzić do negatywnego wyniku.

Zbieramy to, co siejemy

Czy kiedykolwiek kupił nowy samochód, a następnie zaczął zauważać identyczną maszynę w swoim mieście? A może masz psa, a następnie zaczęli zwracać uwagę na wszystkich uczniów tej rasy?

To nie znaczy, że producenci samochodzie nagle postanowił wydać więcej modeli w swoim mieście, albo że populacja pies nagle wzrosła. Oznacza to, że rozpoczęcie pracy systemu aktywacyjnego siatkowa. Nie nieść Nudzisz dane naukowe, możemy powiedzieć, że jest to automatyczny mechanizm w mózgu, że nie mówi ci, co trzeba zwracać uwagę, a co. Potraktujcie to jako filtr do mózgu.

Choć nazwa tego mechanizmu nie brzmi bardzo ciekawe, jest on ważną częścią mózgu. Określa on sposób myślenia – czy świadomie lub nieświadomie. Jednym z największych przykładów tego mechanizmu jest w przypadku, gdy Roger Bannister prowadził milę w cztery minuty w 1954 roku, chociaż w tym czasie uznano za niemożliwe. Rok później, po tym jak pobił rekord, więcej niż tuzin ludzi udało się go powtórzyć, w tym uczniów szkół średnich.

Jak kontrolę mózgu?

Powodem tego mechanizmu – że istnieją dwa sposoby sterowania nasz mózg.

  • Świadoma kontrola – jest to świadome wyznaczanie celów, afirmacje i wizualizacje. Możemy utworzyć filtr, który pozwala nasze mózgi skupić na tym, co pomoże nam zbliżyć się do celu.
  • Podświadomość kontrola. Kiedy powiedzieć sobie, że nie masz czasu, mózg stara się znaleźć wszystkie uzasadnienia, aby wyjaśnić, że tak naprawdę nie.

Ponieważ nasze mózgi w końcu uwierzyć w to, co mówimy, komunikat nadmiernego zatrudnienia staje się rodzajem przepowiedni.

Być zajęty – nie znaczy być produktywny

Wielu z nas podejmuje ogromne wysiłki, aby zakończyć swoją listę rzeczy do zrobienia na tydzień. Dopiero kiedy zrobić krok do tyłu, aby rozejrzeć, zdajesz sobie sprawę, że w tej liście jest kilka rzeczy, które naprawdę wpływają na swoje cele.

Więc pomówmy o kluczowych różnic pomiędzy zatrudnienia i produktywności.

  • Zajęci ludzie mają wiele priorytetów, produktywnych – kilka dużych.
  • Zajęci ludzie skupiają się na działaniu, produktywnego naciskiem na przejrzystość przed podjęciem działań.
  • Zajęci ludzie starają się wypełnić wszystkie rzeczy naraz, produktywnego skupić się tylko na jednym zadaniu.
  • Busy ludzie reagują na przychodzące wiadomości bezpośrednio produkcyjnych przeznaczonych na tym konkretnym czasie, aby poradzić sobie z nimi wszystkimi naraz.
  • Busy ludzie mówią, że nie mają czasu, produktywne wykorzystanie go do naprawdę ważnych rzeczy.

Prawda jest taka, że wszyscy mamy czas na wszystko, wszystko: rodzinę, uczenie się nowego języka, siłownię, gotowanie zdrowych posiłków. Po prostu nie możemy robić co chcemy.

prawo 20/80

Musimy także wziąć pod uwagę prawo Pareto: o wszystkim, co robimy w naszym życiu, tylko 20% powoduje 80% pożądanych rezultatów.

Oznacza to, że jeśli jesteś:

  • Nauczyć się nowego języka – skupić się na rozwiązanie, które przyniesie Ci 80% pożądanego rezultatu (czyli osiągnięcie fluencji w rozmowie).
  • Budowanie biznesu – skoncentrować się na kilku ważnych funkcji, które zapewnią 80% zadowolenia klientów.
  • Przynieś swoje ciało w kształt – Skoncentruj się na kilka ćwiczeń, które będą szkolić 80% swojego ciała.

Ale jak do tej pracy strategia? Spróbuj zadać sobie tylko jedno proste pytanie …

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Najlepiej sprzedającą się książka „Jedno” Geri Keller opisuje go jako tego, co należy zrobić, a następnie wszystkie inne rzeczy są nieistotne lub zbędne. Można zastosować tę koncepcję działalności do życia, relacji, zdrowia fizycznego, finansów itd. D. Może się wydawać, że jest to jedno z najtrudniejszych pytań, które trzeba postawić się. W rzeczywistości, można zmusić się do powiedzenia nie do dobrych szans, ale sam fakt, zwalnia miejsce dla tych, którzy mogą zmienić swoje życie. Czasami granice między nimi są nieostre, ale zadając sobie właściwe pytanie, nie będzie „zbyt zajęty”, a zacząć działać wydajnie.

Konkludując

Zadaj sobie pytanie: Czy można powiedzieć, tak aby zbyt wielu rzeczy, stoją w swoim życiu? Lub zbyt wielu ludzi, którzy nie są tak ważne dla ciebie? Jeśli tak, być może nadszedł czas, aby zmienić swoje priorytety i działania. Przez resztę dnia lub, jeśli możesz, tydzień, spróbuj ustalić, czy najważniejsze jest to, co dzieje się z tobą. Jeśli odpowiedź brzmi nie – a następnie przejść. Pamiętaj, że nie ma odpowiedzi na czymś przeciętnym, otworzyć możliwość nadzwyczajnych wydarzeń w swoim życiu.