265 Shares 4388 views

Jak rozpocząć dzień, więc on był produktywny?

Co robisz rano, nadaje ton na resztę dnia. Jeśli nauczysz się priorytety i skoncentrować, może ustalić, czy będzie przytłoczony przypadkach pod koniec dnia, czy będzie w stanie skutecznie radzić sobie z nimi.


Instynktownie, pierwszą rzeczą, że większość z nas po powrocie do pracy – to jest sprawdzanie poczty. Jednakże, jest to ogromny błąd i powinno się go pozbyć. Jest to bardzo szybki sposób zabić swoją produktywność. E-mail jest reaktywny niż proaktywny, a to pozwala innym ludziom kontrolować swój czas i porządek obrad. Więc co powinniśmy zrobić? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzeliśmy zwyczajów ludzi sukcesu, które pozwalają im być produktywny.

Zapisz wszystkie swoje obawy na papierze

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy przyjdziesz do pracy – to otworzyć swój dziennik lub pamiętnik. W nim trzeba wyjaśnić swoje cele i priorytety na dany dzień. Prowadzenie dziennika nie powinno trwać długo, tylko około 5 minut. Jeśli czujesz ambitny, to rano, wypić herbatę i spisać wszystkie swoje pragnienia w osobnym zeszycie. Pozwoli to wyrzucić swoje obawy na papierze, dzięki czemu można być bardziej produktywne w ciągu dnia i nadal czuć się mniej stresu. Sekretem jest, aby radzić sobie z ich niepokoje, zanim zaczną się masz.

Uzyskaj energii poprzez ruchy

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jeśli nie było w biurze – jest to spacer. Można chodzić z psem rano, choć zwykle spacer do biura, zamiast iść do niego, a także pracy. Ponadto, można uniknąć korków, który jest również pozytywny wpływ na nastrój i, w konsekwencji, wydajności. Ruch zawsze ładuje nas energią, dlatego ważne jest, aby zrobić to w godzinach porannych. Następnie można odstawić na godzinę, aby sprawdzić wszystkie media społeczne. Niektórzy eksperci radzą, aby nie tracić czasu na zbędne zawodów takich jak „Facebook” i „Twitter”, jak to może zabić produktywny dzień. Jednak wiele osób, wręcz przeciwnie, nie może po prostu skupić się na pracy, dopóki nie sprawdzić wszystkie wiadomości odebrane.

Spójrz na liście rzeczy do zrobienia

Rano – to idealny czas, aby wypić kawę i chodzić na swojej liście rzeczy do zrobienia. Tak więc można określić, jakie należy podjąć w pierwszej kolejności, i jakie zadania są pozostawione na popołudnie. Lista zadań jest pożądane, aby mieć co noc przed snem. To pomaga być bardziej zorganizowane. Rozszerzanie wszystkie zadania na półkach, będziesz gotowy, aby rozpocząć nowy dzień.

Pozdrów wszystkich członków zespołu

W godzinach porannych to ważne, aby przywitać się z wszystkimi kolegami i zamienić kilka słów z niektórymi z nich. Jest to ważne dla ciebie, ponieważ pomaga rozpocząć dzień po prawej stronie, ale również jest dobre dla ogólnej wydajności. Więc twoi koledzy będą czuć, że nie działa sam i w zespole. Pień zespoły zawsze pracować z dobrych relacji interpersonalnych oraz pozytywne. Jest to również ważne dla menedżerów, bo jeśli coś pójdzie nie tak, będą wiedzieli o tym od razu.

Wykonać zadanie, które wymaga największą uwagę na psychologiczne

Wlej sobie kawę i po prostu zacząć pracować na tym, co ma ogromne znaczenie i będzie wymagać dużego wysiłku. Nie należy pozostawiać tych zadań na wieczór, bo ryzykować tak wiele do niego i nie uruchamia się. Ważne jest, aby skupić się i nie robić przerwy, tak długo, jak to ważne zadanie zostało wykonane. Dopiero wtedy można zorganizować spotkania i rozwiązać inne problemy, które pojawiają się w trakcie pracy.

Stworzenie prawdziwie skuteczną kalendarz

W godzinach porannych to jest bardzo ważne, aby sprawdzić swój kalendarz. To może być o wiele bardziej skuteczne niż liście rzeczy do zrobienia. Takie podejście znacznie zmniejsza liczbę decyzji trzeba brać codziennie, bo masz wszystko zaplanowane, i może osiągnąć tylko to. Kalendarz musi być także dzień buforowe, gdy pracujesz z małych lub małych zadań. Ważne jest również, aby zaplanować dni skupienia, gdy będziesz pracował z bardzo ważnych zadań. Nie zapomnij o wolnych dni, kiedy będziesz pracował na wszystko, co nie zadziałało. Jest to bardzo dobry sposób, aby znaleźć czas dla siebie, rodziny, przyjaciół, a także ich pracy.

Nie zapomnij o nawodnienie

Gdy zaczniesz pracować, to jest bardzo ważne, aby nie tworzyć bezsensownych i niepotrzebnych przerw że zabije swoją produktywność. Wiele takich przerw spowodowanych klęskami zmęczenie, chęć do ćwiczeń i napić się wody. Nie jest tajemnicą, że strona niedaleko chłodnicy jest jednym z najbardziej ruchliwych w biurze. Ale ponieważ grozi utknięcie w dyskusji biurowych plotek i nie mają czasu, aby zrobić wszystko, co tak starannie zaplanowane. Dlatego chwycić butelkę wody i przechowywać go w pobliżu pulpicie. Sam sposób można pozbyć się jednym z powodów, aby zrobić sobie przerwę. Ponadto, wystarczająca ilość wody rano daje energię i pomaga zachować zdrowie. Ale dla wielu ludzi jest również bardzo ważne, kofeina, która pomaga mózgu skupić się na pracy. Tak więc, musimy dbać i jak to zrobić masz dosyć.

Wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, którzy pracują

Wielu ludzi sukcesu rozpocząć dzień z wdzięcznością. Ponownie, jest to szczególnie ważne dla liderów. Chodzić do biura i powiedzieć cześć do wszystkich ludzi, którzy pracują w zespole. Każdy z nich powinien wiedzieć, ile ich docenić.