564 Shares 8141 views

Karczoch: korzyści i szkody oraz właściwości kaloryczne, jak rozwijać i mnożyć

W niektórych krajach bardzo popularny wśród ludności wykorzystuje tę roślinę jako karczocha. Korzyści i szkody swego znane od czasów starożytnych. Zioło to należy do Compositae, ponieważ ma duże pąki jadalne. W rzeczywistości, ten produkt jest podobny do ogromnej pąków. Szczególnie karczocha wyeksponowany nabytych na terytorium Stanów Zjednoczonych, który został raz wprowadzony przez osadników z Europy.


Znaczenie kwiatostany karczoch kulinarne

To właśnie w tym kraju zakład znalazła swoje zasłużone przeznaczenie. W różnych receptur kuchni narodowej są wykorzystywane nie tylko młode owoce, ale także starsze nowsze nerki, bardziej przypomina stare wstrząsami. Po pierwsze, co do zasady, zobowiązany do przygotowania przekąsek, sałatek. Jeśli chodzi o większe pąki, a następnie są wysyłane do gorących potraw. Opcje do gotowania tej rośliny nie liczy. Po tym wszystkim, oprócz tych metod karczocha, korzyści i szkodliwości dla zdrowia, które powinny być znane wszystkim, a może zachować i gotować i jeść na surowo. Ponieważ jedzenie jest odpowiednia szlifowane tylko rdzeń rośliny, coś przypominający orzechy od niej przygotować doskonałe sosy, pasty i puree.

Najważniejszą rzeczą – jest, aby wybrać odpowiedni owoc. Na jakości karczochów nigdy plamki zaciemnienie. Zdrowe nerki mają gładką zielony, dość elastyczny i nie jest zbyt suche. Wielkość tego przysmaku jest absolutnie bez znaczenia. Jednak aż do końca kwitnienia niebieskie kwiaty karczocha w żywności nie jedzą, ale ich znalezienie się w kulinarną wystroju.

Produkt kalorii i składników odżywczych

Karczoch, korzyści i szkód, kaloryczność i inne cechy, które wymagają bardziej szczegółowych rozważań, nic dziwnego, tak cenione przez kucharzy. Ponadto do smaku korzyści roślina ta może bezpiecznie pochwalić się bogatym składzie substancji odżywczych niezbędnych dla organizmu. Spośród elementów obowiązkowych, które są istotne w codziennej otrzymania żywności, pąki zawiera około 3% białka, są one bardzo mało węglowodanów tłuszczu roślinnego i 15%. Liczne przydatne substancje, wśród których żelazo, fosforan wapnia, witaminy B, C i P-karoten i inne. Nie wspominając o dostępności niezbędnych kwasów organicznych w części kwiatostanu roślin.

Przy sporządzaniu diety utrata wagi jest wielkim dobrodziejstwem będzie karczoch. Kalorii i właściwości (korzyści i szkód z wykorzystania tej rośliny nie jest jeszcze znaleźć jednoznaczną dietetyków podejście) jest powiedziane, że roślinne odpowiednie do tego celu lepiej, po prostu nie znaleźć. W niej idealne połączenie małej ilości kalorii (tylko 47 na 100 g produktu) i cennych wartości odżywczych.

Korzystny wpływ na organizm

Ten produkt dieta może słusznie zastąpić skrobię, więc jego używanie jest często zalecane dla cukrzyków. W XVIII wieku, uzdrowiciele poradził karczoch cierpiącego na choroby dna moczanowa, wątroby. Do tej pory lekarze nie zaprzecza łatwe przyswajanie przez organizm, moczopędne i żółciopędnym działania. Często, do wytwarzania leczniczych i eliksiry, nalewki stosuje się nie tylko pąki, ale także liście, część głównego. Karczoch, korzyści i szkód z których na szczególną uwagę zasługują, obniża poziom cholesterolu we krwi i działa jako środek zapobiegawczy przeciw miażdżycy.

Ciekawostką jest fakt, że nawet w czasach starożytnych, Grecy wierzyli, karczoch sok lekarstwo, pomaga radzić sobie z utratą włosów. Otrzymaną ciecz wystarczy przetrzeć w głowicy, przynajmniej kilka razy w miesiącu.

W dzisiejszej medycynie alternatywnej świeżego soku roślinnego polecam biorąc mężczyzn jako środek pobudzający pożądania seksualnego. Dla osób z problemem pocenie karczocha jest również najlepszym rozwiązaniem.

Warto również zauważyć, że w stomatologii znalazła zastosowanie karczocha. Użyteczne właściwości (dobrze i jest szkodliwe rośliny w stosunku nierównego) przyczynia się do poprawy jamy ustnej, radzą sobie z takimi problemami, jak zapalenie jamy ustnej, pęknięć na języku, pleśniawki.

W chwili obecnej przemysł farmakologii często ucieka się do stosowania w produkcji leków opartych na karczocha. Przede wszystkim mówimy o lekach, które są przypisane przez specjalistów w leczeniu chorób wątroby, kamica żółciowa, miażdżyca, alergie. Ponadto, jest on uwzględniony w składzie maści, kremów, olejków w leczeniu łuszczycy i egzemy.

Przeciwwskazania do korzystania z karczocha

Tymczasem, mimo wielu zalet, karczoch, korzyści i szkodliwości, które muszą być rozsądnie waży się przed użycie ujemnie wpływa na przewód pokarmowy ludzi cierpiących na nieżyt żołądka, niskiej kwasowości, niskie ciśnienie krwi. Wiadomym jest, że budowa elektrowni zawiera substancję polifenoli, które zwiększa wytwarzanie i wydzielanie żółci. Dlatego osoby cierpiące na zapalenie pęcherzyka żółciowego, to lepiej, aby całkowicie wyeliminować z diety korzystania z tego produktu.

Wymiary i zasady przechowywania warzyw ustalić żądaną metodę wytwarzania. Na przykład, młody pączek kwiatostanu jest przyjemny w smaku i bez obróbki cieplnej, podczas gdy duże dojrzałe owoce spożywane na surowo nie będzie działać, ponieważ włókna roślin twarde i bez smaku. Karczoch z otwartymi brązowych liści generalnie nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Jak przechowywać owoce?

Warunki przechowywania owoców również wpływa na ich jakość. Może to spowodować szkody dla organizmu z karczocha, który jest spowodowany długoterminowego przechowywania wchłoniętej wilgoci i zapachów środowiskowych. Idealnym okresem dla zachowania przydatnych właściwościach większości warzyw jest tydzień, więc nie psuj i karczochy. Korzyści i szkody (jak gotować karczocha, zachowując maksymalną liczbę cennych właściwości, jest mnóstwo porad), w pewnym stopniu, określona przez czas przechowywania. Tak często po zakupie partii raz przystąpić do marynowania i konserwowanie produktu.

Przygotowanie nasion

Biorąc pod uwagę, że karczoch należy do grupy roślin warzywnych, do jej hodowli i uprawie doskonała metoda sadzonek.

Pierwszy etap polega na przygotowaniu nasion upraw. Wskazane jest, aby przeprowadzić tę procedurę na początku marca. Trzeba będzie pojemnik z wodą. Nasiona powinny być umieszczone w wodzie i czekać na kolejny pęcznienia i kiełkowania.

Ważne jest, aby utrzymać żądaną temperaturę dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. W domu, stałego źródła ciepła są baterie o tej porze roku. Jednak po pojawieniu się drobnymi korzeniami, pożądane jest, aby nauczyć nasiona na odpuszczanie. Można to zrobić poprzez umieszczenie pojemnika z kiełkami w zimnie przez 10-14 dni.

pościel

Następnie przyprawione przyszłych karczochy (korzyści i szkód, w jaki sposób rozwijać i przygotowywać rośliny – wszystkie te informacje są znane wielu fanów produktu) wysiano w przygotowanym garnku lub dużym polu. Do momentu pierwszej transplantacji całkowitej zdolności produkcyjnej w osobnej misce musi przejść około miesiąca. Pod koniec wiosny gotowych sadzonek być sadzone w otwartym terenie. To właśnie w tym momencie ryzyko zamarznięcia, które mogą mieć negatywnego wpływu na stan sadzonka jest minimalne. W procesie lądowania młode rośliny należy pamiętać, że karczoch dorosły ma duży rozmiar, więc rozpowszechniać młode sadzonki są najlepsze w odległości 60-70 cm od siebie na głębokości 20-25 cm.

Jak dbać o karczochy?

Troska o tych roślin, a także dla wielu innych upraw roślinnych nie wymaga specjalnego podejścia. On również potrzebuje luźnej gleby, brak pobliskich chwastów, środków zapobiegawczych mających na celu zapobieganie chorobom i pasożytom. Karczoch, korzyści i szkoda, że nie pozostawi nikogo obojętnym, nie wymaga częstego obfitego podlewania. Oczywiście, w przypadku suszy, pożądane jest, aby zapewnić roślinom odpowiedniej wilgotności.

Aby pozbyć się ślimaków i czarna zgnilizna jest możliwe poprzez opryskiwanie specjalnymi rozwiązaniami. Głównie uciekają się do stosowania wlewów wytwarzania trwałej. Użyteczne owady (pszczoły, osy i t. D.) Predosteregut karczoch mszyca od występowania, często w sąsiedztwie tego nektarodajnych wytrąca upraw warzyw i kwiatów.