696 Shares 6644 views

ból pod pachą

Wiele osób czuje się nieswojo tam, gdzie są pachy. Przykry ból w pachami jest zapobieganie osoba wyczerpuje go. Osoba zaczyna się wydawać, że wszystko zauważy jego ból, nawet jeśli logiczne rozumowanie, po pachy – nie jest tak widoczne miejsce. Jednakże, nawet jeśli ten problem nie przywiązują dużą wagę, otaczająca koniecznie zwrócić uwagę na problemy, jak skóra pod pachami nie będzie już mieć swój pierwotny wygląd. Aby zrozumieć pochodzenie bólu pod pachą zarówno u mężczyzn jak i kobiet, trzeba dokładnie zrozumieć, co staramy się robić.


Główną przyczyną bólu jest uważane za nadmierne pocenie się, co powoduje swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, wysypka i nieświeży oddech. Jak również stałych plam, które powodują niesmak w innych. Medyczna nazwa tej choroby – wysypka.

Objawia się ból pod pachą u kobiet i mężczyzn. Najważniejsze z tym – aby zrozumieć, że ta sytuacja nie jest tak proste, jak się wydaje, więc trzeba podejść do niego z całą powagą. Po lekkie podrażnienie może przekształcić się pryszcz, zagotować, a następnie, nie daj Boże, w tej chorobie, jak „suka wymion”. Szybki dostęp do lekarza, aby pomóc rozwiązać ten problem jak najszybciej i bez konsekwencji.

Przyczyny bólu

  • Jedną z najczęstszych przyczyn bólu pod pachą, jest rak piersi.
  • Ból może również wystąpić przed menstruacją. Wynika to z faktu, że ogrubevaet piersi i ból w klatce piersiowej przeniósł się do pachy. Mając na bóle w przyrodzie, jest tak silny, że nie pozwala na ręce, aby przenieść. Choroba ta nazywana jest cykliczną mastalgia.
  • Innym powodem, że powoduje ból pod pachą – to hidradenitis. Gdy ta choroba w gruczołach potowych przenikać gronkowce takie złe uczucie w dole pachowym. Jeśli przez czas nie pozbyć, wtedy nie tylko silny ból i obrzęk pod pachą, ale ciemnoczerwone węzły, które zawierają ropę. Krosty centralna część ma kształt stożkowy, który szybko rozerwanie i wyprowadzić z niego ropą.
  • Jeśli uszkodzony pachy, może to być również przyczyną bólu.
  • Ze względu na ostatnich operacji.
  • Po interwencji bólu może również występować pod pachą. Jest to spowodowane uszkodzeniem nerwów lub podrażnienia.

Zapobieganie i leczenie

Kobiety, podobnie jak mężczyźni, pod pachami jest bardzo delikatna skóra. Higiena i szczególną ostrożność w tych miejscach powinny być integralną częścią swoimi procedurami porannych. Jest to obowiązkowe, aby wziąć prysznic codziennie, a częściej w lecie. Po kąpieli, stosować antyperspirantu, który wybiera się w zależności od rodzaju skóry. Nie złego się stanie, jeśli kupisz w aptece lekarstwo w postaci kremu lub sprayu, która zmniejsza pocenie się i będzie stosować go w godzinach wieczornych.

Jeśli ból zaczęły pojawiać się coraz częściej, a stan skóry pogorszył się, a następnie nie może zrobić bez pomocy medycyny tradycyjnej. Jest najlepszy w tym przypadku można pomóc wywar z liści brzozy lub kory dębu. Ten wywar należy czyścić pachy rano po uzdatnianiu wody i wieczorem przed snem. Jak również pomaga swędzenie słaby roztwór octu i cytryny sok wyciśnięty. Nalewka z mięty i szałwii pomoże Ci pozbyć się plam pod pachami.

Ale tradycyjna medycyna nie zawsze może pomóc, są chwile, kiedy to wywołuje choroby grzybicze. W tym przypadku trzeba natychmiast biec do lekarza, który z czasem zatrzymania progresji choroby.

Tylko przy pomocy antybiotyków można leczyć różne rany, brodawki, brodawczaka, które mogą pojawić się w pachy i powodują ból w tej okolicy.