512 Shares 1352 views

Wzdęcia. Przyczyny jej występowania.

Ludzie na co dzień podkreśla w swoim otoczeniu dużej liczby różnych substancji. Każda z nich ma swój własny zapach, często nie jest najbardziej przyjemny na około. Ale najbogatszym i najbardziej odrażający „aromat” ma dokładnie wzdęcia. Przyczyn tego zjawiska należy szukać w składzie gazu jelitowego. Każdego dnia, pół litra gazu z organizmu przez jelita. Zasadniczo składają się one z żywności spada z powietrza, dwutlenku węgla utworzonego podczas trawienia. Zawiera on również małą metan i wodór cząsteczkowy. Cały ten zestaw gazu nie ma zapachu, a wszystko będzie w porządku, jeśli nie dla bakterii zasiedlających jelito. Tworzą substancji zawierających siarkę, które zepsuć cały obraz.


Podczas normalnej pracy układu pokarmowego podobny problem rzadko przeszkadza. Nawet zdrowy człowiek może zwiększyć powstawania gazów w jelitach. Przyczyny należy szukać w źle strawionego pokarmu. To może być groszek i inne rośliny strączkowe. Dlatego też, aby nie doświadczyć dyskomfortu w społeczeństwie, spróbuj ograniczyć spożycie tych produktów. Jeszcze silniejszym wzdęcia mogą być spowodowane przez spożywanie żywności bogatej w jego skład siarkę lub związki siarki, część aminokwasów białek. Najbardziej popularne w tym zakresie, kapusta, kapusta i tutaj ma wiodącą pozycję. Dużo siarki i roślin strączkowych. Tutaj jest to niezbędne do przeprowadzenia winogrona i jabłka, a zwłaszcza ich sok. Eksperci zalecają wszelkie rodzaje naturalnych soków rozcieńczonych na pół z wodą. Jako takie, są one znacznie zdrowsze, mają mniej lekkostrawne glukozy, promuje pełnię i nie powodują wzdęcia.

Powody mogą być przeszukiwane i wykorzystywane owoców bezpośrednio po posiłku. Oni są trawione szybciej niż główny posiłek, który nie pozwala im wejść do jelita, stagnacji, zaczyna się fermentację i wzdęcia. Powody są często zupełnie nieszkodliwy w żywności spożywane w zbyt dużych ilościach. Jeśli jesteś zły żuć jedzenie, połknąć go w kawałki, w ciągłym pośpiechu, a nie na procesie jeść wystarczającą ilość czasu, silne wzdęcia podałeś. Lekarze, że więcej niż połowa objętości gazu znajdującego się w jelitach – jest powietrze, które wchodzi do wnętrza korpusu z żywnością. Więc nie mów podczas posiłku, a nawet więcej, nie palę. Nie zdziw się, zdarza się czasami. Niektórzy ludzie jeść i palić w tym samym czasie, oszczędność czasu, na przykład podczas przerw w pracy. Staraj się nie być nerwowy i obejść sytuacjach stresowych. Ludzie w stanie trudnej nachylona jedzenie połykanie nadmiaru powietrza. należy stwierdzić, że nie można powstrzymać czkawka. Będzie on okazją, aby wydostać się nadmiar powietrza i zapobiec tworzeniu się gazu.

Czasami wzdęcia mogą być objawem żadnej z żołądka i jelit. Jeśli dyskomfort jest silna, spójna i przynosi wiele niedogodności, należy skonsultować się z lekarzem. W większości przypadków leczenie tworzenia gazu w jelicie bardzo skutecznie użyciu sprawdzonych tradycyjnych metod. Jeden z najlepszych starych i sprawdzonych narzędzi są: anyż, rumianek, korzeń lukrecji, koper, koper, kminek i mięta. Nasze babcie stosować je w postaci naparów. przelewa je wrzątkiem, ostudzić i pić, gdy gazowanie. Bardzo skuteczne w jelicie gazowania leczenia za pomocą węgla aktywnego. Oczekiwać jedna tabletka dziesięć kilogram masy ciała. Szybko doprowadzić organizm z substancji szkodliwych, promowanie nieprzyjemnego gazowania.

Aby zapobiec problem prowadzić spokojne życie, płacić za kolację co najmniej dwadzieścia minut, chodzić, poruszać się i pić dziennie nie mniej niż półtora litra wody.