850 Shares 2334 views

Makrolidy: lista leków, opis

W takiej grupie co makrolidów, lista leków wysokie, wskazując, że wystarczającą szerokość zastosowań terapeutycznych. Leki te są bezpieczne, i są stosowane w leczeniu wielu chorób o charakterze zakaźnym, w tym tych spowodowanych przez wewnątrzkomórkowe pasożyty i bakterie. Są one użyteczne do leczenia chorób skóry, stawów, układu oddechowego, w tym zapalenie oskrzeli i płuc różnym nasileniu.


W ciężkim zapaleniem płuc są również stosowane makrolidy, lista produktów, które są określone w standardowych protokołów leczenia. Jednak zawierają one informacje o konieczności połączenia go z innymi środkami przeciwbakteryjnymi. Najczęściej są one stosowane razem z cefalosporyny. Ta kombinacja pozwala wzajemnie wzmacniać skuteczność obu leków bez zwiększania ich toksyczności.

Klasyfikacja makrolidów

Najbardziej właściwym i wygodny klasyfikacja tej grupy leków jest chemicznym. To odzwierciedla różnice w strukturze i pochodzeniu grupy antybiotyków zwanej „makrolidy”. Lista leków jest pokazany poniżej, a wyróżniają się w tej sprawie:

 1. 14-członowe makrolidy:
 • naturalne pochodzenie – erytromycyna i oleandomycyny;
 • semi – klarytromycyna i roksytromycyna, dirytromycynę i fluritromitsin, telitromycyna.

2. azalidem (15-mer) makrolidy: azytromycyny.

3. 16-członowe makrolidy:

 • naturalne pochodzenie – midecamycin, spiramycyny i dzhosamitsin;
 • półsyntetyczne – octan midecamycin.

Klasyfikacja ta odzwierciedla wyłącznie cechy strukturalne klasy leków. Wykaz nazw handlowych podane poniżej.

Lista leków

Makrolidy – leki, których lista jest dość obszerna. W sumie, od 2015 roku istnieje 12 leki w tej klasie. Szereg produktów zawierających te substancje czynne, jest znacznie wyższa. Wiele z nich można znaleźć w sieci aptek i wziąć w leczeniu wielu chorób. I niektóre leki dostępne w WNP, gdyż nie jest zarejestrowany w Farmakopei. Przykłady nazwy handlowe preparaty zawierające makrolidy, następujące:

 • Erytromycyny często wytwarzane w preparatach o tej samej nazwie, zawarty w leku kompleksu „Zenera” i „Izotreksin”.
 • Oleandomycyny – preparat leku „oletetrin”.
 • Klarytromycyna: "Klabaks" i "Klarikar", "Klerimed" i "Klatsid", "Kleron" i "Lekoklar", "Pilobakt" i "Fromilid", "Ekozitrin" i "Erasid", "Zimbaktar" i "Arvitsin" "Kispar" i "Klarbakt", "Klaritrosin" i "Klaritsin", "Klasine" i "Uszlachetniacze", "Klerimed" i "Romiklar", "Seydon" i "CP Clara".
 • Roksytromycyna często występuje w postaci generycznej nazwą handlową, jak również w ramach następujących leków: „Ksitrotsin” i „Romik”, „Elroks” i „Rulitsin”, „Esparoksi”.
 • Azytromycyny "azivok" i "Azidrop", "Azimitsin" i "Azitral", "Azitroks" i "Azitrus", "Zetamaks" i "Z Factor", "Zitnob" i "Zitrolid", "Zitratsin" i „Sumaklid "" Sumamed "i" Sumamoks "" Sumatrolid "i" TREMAKS-Sanovel "" Hemomitsin "i" Ecomed "" safocid”.
 • Midecamycin dostępny jako lek „Macropen”.
 • Spiramycyny jest dostępny jako „Rovamycinum” i „spiramycyny Vero”.
 • Dirytromycynę, fluritromitsin i telitromycyna i nie dzhosamitsin produkowane w krajach WNP.

Mechanizm działania makrolidów

W tej konkretnej grupie farmakologiczne – makrolidy – wykazuje działanie bakteriostatyczne na komórki podatne patogenów chorób zakaźnych. Tylko w wysokich stężeniach może zapewnić działanie bakteriobójcze, chociaż okazało się tylko w badaniach laboratoryjnych. Jedynym mechanizmem działania makrolidów – zahamowanie syntezy białka w komórce bakteryjnej. Ten naruszone wszystkie procesy życiowej aktywności zjadliwego organizmu, powodując u niego umrzeć po chwili.

Mechanizm hamowania syntezy białka związane z połączeniem 50S podjednostki rybosomów bakteryjnych. Są one odpowiedzialne za budowania łańcucha polipeptydowego podczas syntezy DNA. W ten sposób zakłócony syntezę białek strukturalnych i czynniki wirulencji u bakterii. W tym przypadku, jest to wysokiej specyficzności do rybosomu bakteryjnego powoduje względne bezpieczeństwo makrolidów dla ludzkiego organizmu.

Porównanie makrolidy i innych klas antybiotyków

Makrolidy są podobne właściwości do tetracyklin, ale bezpieczniej. Oni nie narusza rozwoju kośćca dziecka. Podobnie jak w przypadku fluorochinolony, tetracykliny, makrolidy (lista leków podanych powyżej), zdolny do wnikania do komórek i wytwarzania terapeutycznego stężenia w trzech przedziałów ciała. Jest to ważne w leczeniu Mycoplasma pneumoniae, legionellozy, kampylobakteriozy i Zakażenie chlamydiami. W tym przypadku, makrolidy – fluorochinolony bezpieczniejsza, ale mniej skuteczne.

Wszystkie makrolidy są bardziej toksyczne niż penicylin, ale najbezpieczniejsze pod względem prawdopodobieństwa rozwoju alergii. W tym przypadku, antybiotyki z grupy penicylin są mistrzami bezpieczeństwa, ale mogą powodować alergie. Tak więc, o podobnym spektrum działania przeciwbakteryjnego, makrolidy można zastąpić aminopenicylinami zakażeń układu oddechowego. Co więcej, badania laboratoryjne wykazały, że makrolidy, zmniejsza skuteczność penicyliny w wspólnego przyjęcia, ale protokoły Obecna terapia umożliwić ich połączenie.

Makrolidy w ciąży i opieki nad noworodkiem

Makrolidy są bezpieczne leki na równi z cefalosporyny i penicyliny. Umożliwia to ich stosowanie w okresie ciąży oraz w leczeniu dzieci. Nie zakłócają proces tworzenia kości i chrząstki szkieletu mają właściwości teratogenne. Tylko azytromycyna powinien być ograniczony w zastosowaniu w trzecim trymestrze ciąży. W leczeniu pediatrycznym i penicylin i cefalosporyn i makrolidy, wymienione w standardowych protokołach leczenia chorób, mogą być stosowane bez ryzyka toksyczności klęsk organizmu.

Opis niektórych makrolidów

Makrolidy (lista leków my cytowany powyżej) w praktyce klinicznej jest powszechnie stosowany, w tym w krajach WNP. Najbardziej powszechnie stosuje się 4 z ich Pełnomocnik: klarytromycyna i azytromycyna, erytromycyna i midecamycin. Znacznie mniej używane spiramycyny. makrolidy Wydajność jest mniej więcej taki sam, choć jest osiągnąć na różne sposoby. W szczególności, klarytromycyna, midecamycin i w celu uzyskania efektu klinicznego muszą być dwa razy na dzień, podczas gdy działa azytromycyny 24 godzin. Tylko jedna dzienna dawka w leczeniu chorób zakaźnych.

Erytromycyna – jest to krótki wszystkich makrolidów. Należy wziąć 4-6 razy dziennie. Bo to jest najczęściej używany jako lokalny postaci do leczenia trądziku i zakażeń skóry. Warto zauważyć, że makrolidy są bezpieczne dla dzieci, ale może powodować biegunkę.