530 Shares 1392 views

Stosunek suchych i świeżych drożdży na kwas chlebowy lub pieczenia domowego wyrobu piwa

Co sprawia, że do pieczenia więcej powietrza i delikatne? Przy czym proces fermentacji odbywa się w kwas chlebowy lub zacieru? Oczywiście, to ze względu na drożdżach. Bez nich, to jest po prostu niemożliwe, aby utworzyć kilka kulinarne kreacje. W przeszłości używane głównie świeżych drożdży prasowanych. Teraz ten asortyment rozszerzył się znacznie. Dlatego, aby powstaje wiele pytanie, jaki jest stosunek suchych i świeżych drożdży. Jako pojedynczy produkt, by zastąpić inną, bez uszczerbku dla jakości końcowego wyniku? Aby zrozumieć różnorodność gatunków, ten artykuł pomoże.


Co to drożdże

Organizmy drożdży są pochodzenia naturalnego. Bez nich niemożliwe jest, aby chleb, ciastka, piwo i kwas chlebowy. Oni sprawiają, że konstrukcja znacznie bardziej luźne i porowate. Jeśli dodać drożdże w cieście, to jest fermentacja alkoholowa. Otrzymany dwutlenek węgla rozluźnia ciasta. Drożdże – grzyb, który rośnie i mnoży w normalnych warunkach. W rezultacie, związki o tworzenia alkohol cukrowy występuje, tak więc produkt jest używany do produkcji piwa i puree. Drożdże nie lubią gwałtownych zmian temperatury. Są żywe, tak przegrzania lub zamrażanie nie powinno być.

drożdże piekarskie

Stosunek potrzebie drożdży suchych i świeżych wiedzieć, aby prawidłowo korzystać z różnych rodzajów tego produktu. Należy również dowiedzieć się, w tej odmiany, aby wybrać to, co trzeba. drożdże piekarskie używane tylko do pieczenia. Są one uprawiane w bogatym środowisku kwaśnym. Pojemnik umieszcza się buraki cukrowe, minerały i mieszaninę azotu. W wyniku współdziałania wszystkich składników płytkę pojawiają się spieniony, który następnie oczyszczono. Jest to grzyb. Jest odwodniona i przycisnął. Jako takie, drożdże piekarskie przybyć w sklepach.

świeżych drożdży

Gatunek ten jest znany od dawna. Poprzednio używane tylko świeże drożdże. Należy zauważyć, że tworzą one najlepszą konsystencję i nadaje potrawie doskonały smak. Niestety, znalezienie ich nie zawsze jest to możliwe, więc pochodzić z kilku rodzajów przyjaznych dla użytkownika. Jednak wiele starszych przepisów wiążą się z użyciem tego konkretnego produktu. Dlatego ważne jest, aby poznać stosunek suchych i świeżych drożdży. Będzie łatwo ugotować jakieś wypieki. Świeże drożdże zawierać do 70 procent wilgotności. Zapewniają one najpotężniejszego ferment, ale nie mają bardzo długi okres przydatności do spożycia. Świeży produkt przechowywany w temperaturze nie wyższej niż 10 stopni, ale nie należy ich zamrażać. Ten typ drożdży nie lubi zamkniętych paczek, ponieważ organizmy żywe muszą oddychać. Dobry, świeży produkt ma szarawy, lekko białawy kolor. Przed zastosowaniem świeżego podłoża drożdży i rozcieńcza gorącą wodą lub mlekiem. Temperatura cieczy nie powinna przekraczać 40 ° C. Stosunek suchych i świeżych drożdży jest jeden do trzech.

drożdże granulowane

Innym rodzajem wyrobu, który jest drobny granulat. Zażycie w proporcji, a następnie włożyli tyle i świeże drożdże. Jednak są one gorsze od sprawności świeżego produktu. Jednak korzystanie z tych drożdżach, ma swoje zalety. Mogą być dodawane bezpośrednio do mąki. Tak, oni są bardziej równomiernie rozłożone w całym cieście. Przechowywać ziarnistą drożdży na długo, przez około sześć tygodni. Temperatura składowania wynosi nie więcej niż 10 stopni.

szybko działające drożdże

Ta najnowsza generacja drożdżach. Powstanie testu w wyniku użycia tego produktu odbywa się w jednym i pół razy szybciej. Zewnętrznie wyglądają jak małe makaron. Drożdże nie jest rozcieńczony wodą. Wręcz przeciwnie, oni nie lubią kontaktu z płynami i tłuszczów. Są one dodawane do ciasta, wstępnie zmieszanej z odrobiną mąki. Ten typ jest skuteczna dla szybkiego pieczenia. Są one często stosowane, gdy przygotowuje się w maszynie do chleba.

suchych drożdży

Suchych drożdży – jest najczęstszym typem, który został z powodzeniem stosowane kucharzy na całym świecie. Przygotowany przez konwencjonalne odwodnienie, a więc produkt zawiera tylko 8 procent wilgoci. Popularność tego typu sprawia, że istotne jest pytanie: jaki jest stosunek suchych i świeżych drożdży do pieczenia i inne przetwory kulinarne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Suche drożdże bardziej aktywny, zwykle wymagają trzy razy mniej niż świeże. Obliczyć wymaganą liczbę bez trudności. Suche drożdże, choć i mają wysoką wydajność, mniej kapryśny. ich utrzymanie nie jest koniecznie w lodówce. nie są one narażone na działanie ciepła w rozsądnych granicach. przechowywanie suchych drożdży jest okres od jednego do dwóch lat. Że wykazały się w większym stopniu, konieczne jest, aby dodać je w ciepłej wodzie i pozostawić na 10-15 minut. Następnie można kontynuować ugniatanie.

Drożdże do maszyny chleba

Przepisy na chleb maszyna obejmują wykorzystanie szybkich suchych drożdży. Są one dodawane do mąki, jak i pod względem wydajności, są one najlepiej nadaje się do wypieku chleba. Ale można spróbować świeżych drożdży. Sądząc po opiniach, oni dają chleba lepszy smak i aromat. Stosunek suchych i świeżych drożdży dla maszyny chleba pozostaje niezmieniona. Czyli świeże drożdże należy wziąć trzy razy tyle. Jednakże stosowanie technologii jest nieco inna. Świeże drożdże należy najpierw rozdrobnienie i rozpuszczenie małą ilość płynu odebranego z ogólnej. Mieszanina ta jest następnie konieczne wlać do wypieku pieczywa z innymi ciekłymi składnikami. Należy pamiętać, że woda do hodowli drożdży powinna być ciepła, ale nie gorąca. Od wysokich temperaturach żywe grzyby są zabijane. Stosunek suchych i świeżych ciast drożdżowych jest taka sama jak dla chleba.

drożdże zacier

W przeciwieństwie do pieczenia, gotowania zacieru wymaga użycia świeżych drożdży. Są one idealne do tego celu, co czyni proces fermentacji jest poprawna. Jednakże, w przypadku braku takiego wyrobu można zastąpić suchą odpowiednik. W tym celu konieczne jest, aby poznać stosunek suchych i świeżych drożdży zacieru. Jaka jest różnica tych dwóch opcji? Jeśli wziąć świeże drożdże, powinny być wstępnie rozcieńczyć w ciepłej wodzie, aż masa będzie gładka. Wskaźnikiem, jak produkt jest pojawienie się pęcherzyków na powierzchni. Następnie, mieszaninę wprowadza się do głównej objętości. 15 litrów wody i 5 kg cukru muszą 500 g świeżych drożdży. Specjalny pojemnik cukru rozcieńczono wodą i mieszano aż do rozpuszczenia. Oddzielnie rozcieńczono drożdże w ciepłej wodzie. Następnie te dwie mieszaniny łączy się i umieszcza się w cieple. Następny rozpoczyna proces fermentacji. Do zbiornika nie dostać tlen, który jest niezwykle negatywny wpływ na proces fermentacji, konieczne jest, aby zminimalizować powietrze. Ale w otworze pokrywy jest do usuwania dwutlenku węgla. Braga będzie gotowy w ciągu trzech tygodni.

Wytwarzanie suchych drożdży zacieru

Weź zwykłych stosunek suchych i świeżych drożdży w przygotowaniu domowego wyrobu piwa. Z tego przepisu trzeba będzie 170 g suchego produktu. Technologia wytwarzania jest taki sam. Ale suche drożdże do wlewa się niewielką ilością ciepłej wody i pozostawić na kilka minut (10-15). Zostały one następnie dokładnie wymieszano i wlano do całkowitej masy cieczy. Drożdże te również nie lubią zbyt wysokich temperatur. Proces fermentacji rozpoczyna się po kilku godzin (1-2). Wciąż powtarzają, pożądane jest użycie świeżych drożdży.

Drożdże do kwasu chlebowego

Innym obszarem zastosowania suchych drożdży – kvass gotowanie. Napój ten może być przygotowany przy użyciu tylko czarnego chleba. W tym przypadku, drożdże nie potrzebuje. Ale są też inne opcje. Stosowanie suchych drożdży przyspiesza. Aby przygotować prosty Borodino naparu powinna przyjmować 4 kromki czarnego chleba, kilka rodzynek i pół szklanki cukru, piasku i łyżeczkę suchych drożdży. Ta liczba składników przeznaczonych dla trzech litrowym słoiku. Aby zacząć smażyć chleb w piecu lub suszone w sposób naturalny. Rozkładamy je w słoju i dodać cukier i rodzynki. Drożdże rasy ciepłą wodą i dać napar. Następnie dodać je do całkowitej masy. Aby napełnić dzban z wodą, zamieszać i pozostawić na jeden dzień. W tym czasie proces fermentacji odbędzie, a napar jest gotowy. Jaki jest stosunek suchych i świeżych drożdży do kwasu chlebowego, gdybyśmy zastąpić jeden rodzaj do innych? Łyżeczkę suchego produktu równa 4 gramów. W związku z tym konieczne jest, aby wziąć świeżych drożdży 12 gram. Ich pre-rasa w małej ilości ciepłej wody do uzyskania jednorodnej konsystencji. Następnie dodać drożdże do słoika z pozostałymi składnikami.

głównego bitu

W przypadku ewentualnego zastosowania w każdym przypadku najbardziej odpowiedni rodzaj drożdży. Ale jeśli nie jest to możliwe, a następnie zastąpić wykorzystaniem danych proporcjach. Przed użyciem suchych drożdży koniecznie zapoznać się z instrukcją. Proporcje mogą się różnić w zależności od marki produktu. używać tylko świeżych drożdży o dobrej trwałości. Z tego ostateczny wynik zależy w dużym stopniu.