209 Shares 9820 views

Światowej sławy chiński atrakcją „Huashan – góra śmierci”

Wiele osób nie są zagorzali zwolennicy sportów ekstremalnych, ale są całkiem przyzwoita ilość fanów dreszczyk chłodzenie poczucie niebezpieczeństwa i mrowienie skóry. Jeśli jesteś jednym z nich, Huashan góra w Chinach – to jest to, czego potrzebujesz. Wędrówka, znany jako śmierć na szlaku, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności technicznych, ale trzeba być bardzo ostrożnym przy pokonywaniu długi pióropusz kamiennych schodach tzw niebiański drabina.


Lekarstwo na strachu

Znany ze swych majestatycznych klifów Góra Huashan (droga śmierci) – święta góra w Chinach, który znajduje się w pobliżu miasta Xi'an w prowincji Shaanxi (). Tutaj oferuje wiele zapierających dech w piersiach tras, w tym wejście przez toru kablowego, wspinaczki i pieszych wędrówek. Powstanie około 14 kilometrów długości towarzyszy pewnym stopniem ryzyka, w niektórych miejscach nie ma nawet drogi, ale jest tylko kilka kroków wyryte w skale.

Korzystne dla wielu turystów jest wzrost od podnóża północnej góry do jego górnej za pomocą kolejki. Oszczędza to każdemu dużo czasu i energii. Ale jest szlak turystyczny pójść z północy na południe, co jest najbardziej śmiały Najpierw dokonać skamieniała ze strachu, albo wręcz przeciwnie, poczucie dzikiej rozkoszy.

Szlak śmierci

Liczba turystów pragnących odwiedzić trasę śmierć na Huashan górach, nie zmniejszył się, ale wręcz przeciwnie, rośnie z każdym rokiem. Odważył się zrobić taką ekstremalną podróż odważny pokonać ścieżkę desek wzniesionych nad przepaścią, i przejść do szczytu góry, dobrze gospodarstwa dołączonym do pionowego łańcucha klifami. Brak ogrodzenia, z jednej strony silny skała, z drugiej – bez dna i szalony wiatr.

Oczywiście, minimalny zestaw bezpieczeństwa jest nadal istnieje, jest to pas z małym liny i karabinka. Nagroda dzielnych górali będzie nie tylko wspaniały widok z góry Huashan (górski), ale również cała burza emocji, że nie zostawić tych, którzy zdołali pokonać śmiertelną powstanie. Wspinanie się na niebezpiecznej ścieżce nie jest to podróż w jedną stronę, tam iz powrotem droga, ale zejście jest zwykle podawana trochę łatwiejsze, a czasami trudne, ponieważ nagromadzony stres i zmęczenie są odczuwalne.

Jak niebezpieczne wzniesienie Mount Huashan? Wspinaczka nie powinno być traktowane jako wspinaczki górskiej, która obejmuje korzystanie z nowoczesnego sprzętu, więc tutaj jest bardziej odpowiednia definicja alpinizmu. W licznych zdjęć można zobaczyć ludzi w normalnych ubraniach i bez specjalnych butów. Oni przypominają zwykłych przechodniów, ale bardzo dzielny.

tradycje górskie

Istnieje duża różnica pomiędzy wspinaczki i alpinizmu. Górale zostali przeszkoleni, mają doświadczenie i specjalistyczny sprzęt. Wiedzą również bardzo dobrze o ryzyku, które wykraczają. Turystyka – to jest to, co zwykle prowadzi przez amatorów, tym bardziej trzeba być bardzo ostrożnym i być w dobrej formie fizycznej.

Ci, którym udało się dostać na górę, tam jest zazwyczaj w lewo jakieś swoje osobiste rzeczy. Na przykład, wśród kochających się par postanowił dołączyć zamki i błyszczące czerwone wstążki w obfitości, które po prostu oślepiony. Każdy z tych, którzy podbili niebezpieczną ścieżkę, szczęśliwie dzieli przyjemne uczucie satysfakcji z wspinaczki. Słynny Yellow River, płynących daleko poniżej, wygląda cienkim strumieniem, a wszystko wydaje się takie małe. Niezapomniane, awe wywołujących widok z dużej wysokości i zdjęć będzie długo przypominać Ci szaloną przygodę i niepokojący.

Huashan Góry w Chinach

Ta ogromna góra świata jest niczym odrębnej rzeczywistości własnym małym świecie. Hua Shan (góra) posiada pięć szczytów, najwyższy z nich – na południu, to sięga 2154 metrów. Wschodni szczyt 2096.2 metrów wysokości i jest najlepszym miejscem do oglądania wschodu słońca. Zachodni szczyt ma wysokość 2082.6 metrów, centralne – 2037.8 metrów (znane również jako Jade Maiden), a wysokość piku północ od 1614.9 metrów jest inaczej zwana chmura taras.

W dawnych czasach, Huashan Mountain (szlak śmierci) nazywany najbardziej niebezpiecznych i stromy szczyt w całych Chinach. Najbardziej znaną częścią ścieżki nazywa się żebro zielony smok, otoczony przez dwóch ogromnych połaci przepaść. Pokonywanie odległości od wsi do szczytu góry trwa od 6 do 9 godzin, ale można zatrzymać się na noc w miejscowości, gdzie znajduje się mały, ale przytulny hotel.

święte miejsce

W II wieku pne, miejsce było ważnym ośrodkiem religijnym w których serce jest taoistycznych świątynia została zbudowana. Jest to także ośrodek do uprawiania tradycyjnych sztuk walki. Wielu cesarzy doszedł do tego świętego miejsca, aby się modlić i składać ofiary Bogu Mount Huashan.

Mówi się, że Lao Tzu – założyciel i patriarcha taoizmu kiedyś żył i głosił tutaj. Od pielgrzymów Mnisi i mniszki były stopniowo skolonizować górzyste otoczenie. Dostęp do pięciu szczytów górskich, z których każdy ma wielkie znaczenie religijne, jest możliwe dzięki sieci wąskich ścieżek, zbudowany z drewna i kamienia. Na jednym z trzech wierzchołków mają herbaciarni.

W Mount Huashan: zgony

W ostatnich latach, ze względu na duży napływ turystów, drogi były mniej lub bardziej wyrafinowane, ale mimo wszystko droga na szczyt jest bardzo ryzykowne przedsięwzięcie. Choć nie ma oficjalnych statystyk dotyczących śmiertelności tutaj, mówią, że co roku, Hua Shan (Mount), kradnie około 100 istnień ludzkich.

Po dość wąską i krętą ścieżkę, turyści za każdym razem ryzykując swoje życie. Wysokie prawdopodobieństwo uzyskania różnego rodzaju urazów podczas wynurzania. Te strome góry w niebie są prawdziwe cud natury. Zapierające ostre skały i klify są trudne do osiągnięcia dla tych, którzy odważą się wspinaczy je podbić. Krajobraz zmienia się dramatycznie na każdym etapie tej krętej ścieżce. Jest to uczucie, że góra piękno jest teraz magiczny wpływ na wszystkich, którzy odwiedzają.

Nawet na zdjęciach pokazuje jak niebezpieczna ten utwór. Na niektórych odcinkach drogi wystarczy, aby tylko jeden błąd, że warto żyć. Mimo to, wielu turystów każdego roku odbyć pielgrzymkę do Mount Huashan. Znana na całym świecie atrakcją w Chinach Huashan – góra śmierci nie jest wolny. Wejście do muzeum kosztuje około $ 30 dolarów ($ 15 dla uczniów).