530 Shares 6429 views

mączka drzewna: Technologia produkcji

Odpady z produkcji materiałów wytworzonych z drewna, są szeroko stosowane w różnych dziedzinach. W postaci proszku, były one wykorzystywane w budownictwie, przemyśle i rolnictwie. W tym przypadku, to nie zawsze jest stosowane materiały uzyskane z przetwarzania innych produktów. Na przykład, mączka drzewna produkowane specjalnie dla późniejszego wykorzystania w konkretnych potrzeb. Inną rzeczą jest to, że jako surowiec do jego produkcji jest często używany odpady z fabryk i młynów. Do tej pory, naturalne surowce i to nie jest jedynym alternatywnym źródłem dla tworzenia materiałów. Jednak ze względu na niskie ceny i zadowalającej realizacji pokruszonego drewna jest bardziej korzystny do wykorzystania w takich zastosowaniach niż obecnie popularnych produktów z włókna szklanego i kompozytów.


Czym jest mączka drzewna?

W istocie, jest to proszek, który jest produkowany przez szlifowanie trociny. Tradycyjne mąki typu mającego część rzędu kilku mikronów, a w niektórych miejscach wykorzystywanych i rozmiar, który pozwala cząstkom przesiać przez sito o średnicy 1,23 mm. Kolor mąka może być różny w zależności od rodzaju drewna, z którego wytwarzana. Co do zasady, wykonane z kasztanowca i lightish mączki drzewnej bursztyn. Fotografia poniżej pokazuje również przykład lekki posiłek wytwarzanej z drewna iglastego.

W odniesieniu do właściwości eksploatacyjne tego materiału, łatwo pochłania wilgoć, łatwo zaadaptować do opakowania w dowolnym pojemniku i nie podlegają zmianie chemicznej, w wyniku której mąka może być uważany jako naturalnego związku.

Materiały do produkcji surowce

Podstawą do produkcji mączki drzewnej może być ogromny wybór materiałów. Jednym z głównych wymagań dla niego – to naturalne. To jest, jeśli produkty przetwórstwie przetwarzane są związki chemiczne funkcje ochronne, odpady z tym nie może być stosowany do wytwarzania mąki. Frakcje i kształty mogą być różne – nadają się do stosowania trocin, wiórów, odpady nierówne drewna i wiórów. Świeża pasza, tym lepiej i drewna mąki.

Zastosowanie produktu finalnego zależy również od użytego surowca. Tak więc, do wykonywania elektrod mąki celulozy nie są tak ważne, co można powiedzieć o wymagania dla składników do zapraw, mas uszczelniających i kitów.

technologia produkcji

Proces wytwarzania mączki drzewnej zawarte w grupie metod technologicznych obróbki materiału roślinnego. Cała procedura wymaga wykonania kilku etapów, które są oparte na procesie wytwarzania, obróbki mechanicznej, drop-out i suszenia. Głównie utworzony surowego bazowego materiału, który jest wysyłany do zakładu przetwórczego. Tu i natychmiast tworzy się z wiórów drewnianych lub innych odpadów posiłku. Technologia produkcji, w szczególności, obejmuje mielenie surowca za pomocą młotka, nóż, palca lub mechanizmu obrotowego. Wybór sposobu wytwarzania zależy od początkowych właściwości materiału bazowego i wymagań otrzymanego produktu.

Sprzęt do produkcji

Najbardziej popularny w produkcji mączki drzewnej młynach młotkowych, które odnoszą się do maszyn uderzenia. Sposób niszczenia struktury materiału odbywa się w przestrzeni pomiędzy wirnikiem i sitem molekularnym kalibratora, z których mączka drzewna są odprowadzane z danej frakcji. Najczęściej, zasada ta jest stosowana do szlifowania w przedsiębiorstwach przeznaczonych do generowania surowca mielenie surowców mineralnych. Jednakże, w taki sposób, aby stworzyć drobny proszek jest trudne.

Proces odpowiednio elastyczny, struktury włóknistej z drewna umożliwia urządzenie działające na zasadzie dynamicznego acetylenowe. W tym przypadku, gęsty strumień powietrza dosłownie ścisnąć cząstek, tworząc w ten sposób mączki drzewnej. Produkcja według tego sposobu jest to korzystne, że po zakończeniu procesu obróbki nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków do czyszczenia, prania i suszenia materiału w postaci cząstek.

Zastosowanie mączki drzewnej

Materiał użyty przed nami w różnych dziedzinach. Mączka drzewna jako dodatek zastosowano w płuczek wiertniczych i klejenia materiałów do produkcji oleju. Jako podstawa do jej stosowania w produkcji kompozytów drewno-plastikowych. W konstrukcji mieszaniny mąki i uczynić wycierania na sucho formulacji. Inną kategorię stanowią środki uszczelniające, w którym składnik jest wprowadzony jako wypełniacz.

Mamy już zauważyć, że rolnictwo korzysta z mączki drzewnej. Wniosek w tej dziedzinie ze względu na poprawę żyzności gleby. mąka jest również stosowany jako środek do izolacji zakładu – w rzeczywistości, okaże się taką samą podstawę mulczowania.

wniosek

Obecnie nie ma wyraźnych standardów dla produkcji mąki z surowego drewna. Może to być w proszku, i masę krupnofraktsionnaya, która jest używana do izolacji cieplnej. W tym samym czasie, mączka drzewna jest bardzo nadaje się do produkcji niezależnej. Oprócz maszyn wysokiej produkcyjnych dla producentów miazgi szlifowania drewna oferują małe, kompaktowe urządzenia. Z takim urządzeniem można przygotować własne ręce podstawę do rozdrabniania, mieszanina Food kit zorganizować filtr odpływowy. Po tym wszystkim, nie powinniśmy zapominać, że drewno dobrze absorbuje wilgoć. Jakość ta może być przydatna, jeśli obszar planowany jest do utrzymywania systemu septycznego lub kanalizacji. Jednak dla jednorazowego użytku z mączki drzewnej, to może nie ma sensu, aby zakupić specjalne żetony szlifierce.