433 Shares 8643 views

inżynieria Kambarka działa Udmurtia

Roboty inżynieryjne Kambarka (CMH) – rosyjski lider w produkcji urządzeń kolejowych wąskotorowej. Lokomotywy, wagony, wózki, odśnieżające są eksploatowane w wielu przedsiębiorstwach, torfo- i leśnych eksploatacji złóż mineralnych. CMH produkuje również remonty i naprawy lokomotyw wąskie i szerokie cechowania, dostawy części zamiennych i komponentów (przekładnie osie, wały napędowe, koła zębate, buty, poduszki, elektryczne).


informacje historyczne

inżynieria Kambarka działa – jeden z najstarszych zakładów Uralu. Założona przez przemysłowców – Demidov. W XVIII wieku w Uralu szybko rozwijającym górnictwa i przemysłu metalurgicznego. Kama rzeki, ogromne lasy i nadaje się do budowy stawu rzeki Kambarka uprzywilejowanych utworzenie zakładu tutaj.

W 1760-m Demidov dozwolone budowę fabryki na rzece Kambarka Molotova do przetwórstwa żelaza żeliwa i młyn piła do cięcia drewna. Kambarka wydajność roślina była w latach 1774-1796 około 60.000 ton żelaza rocznie. Przez 1830, moce produkcyjne wzrosły do 100.000 funtów (1.600 ton) rocznie. W Kambarka zakładu było 3711 osób.

Na skrzyżowaniu epok

Po rewolucji w 1919 roku robót inżynieryjnych Kambarka zaczęły się wozy, i został nazwany „fabrykę Cartwright Kambarka państwa.” W 1933 roku, na podstawie dawnych szkół fabrycznych zhelezodeyatelnogo i handlowych szkoła założona Kambarka odlewanie i Komisariat Zakłady Mechaniczne Ludowej ZSRR.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji urządzeń kolejowych wąskotorowej i taboru do mechanizacji przemysłu leśnego. Produkuje trakcję konną, wózek platformę vosmitonnye z drewnianą ramą, metalowe platformy klopochnye maszyny do ostrzenia pił, zrywka drewna, pianki floatable łańcuch i inne produkty. W 1936 Kambarka został przekształcony społeczności przemysłowej, a 04 lipca 1945 – w mieście składania regionalnym. Więcej niż 80% całkowitej zbiorowego odlewniczego mechaniczna elektrowni udał się do przodu.

powojenny rozwój

Po wojnie ASM wydany wózka trakcję konną, wąskotorowa ładunkową platformę 10-tonowy, piły, łączniki szynowe. W 1950 roku zakład opanowane wąskim rozstawie pługi śnieżne, hak, platform avtotormoznye, wagony pasażerskie i rodzajów towarów-pasażer maszyn budowlanych i mechanizmów, pływające instalacji ssącej, budowę i przebudowę pociągu.

W 1956 roku ważnym wydarzeniem – Kambarskie Zakłady Mechaniczne wyprodukowany pierwszy prototyp DM-54 kolejowym samochód. Od tego momentu jest odliczany od przedsiębiorstwa jako lokomotyw spalinowych. W 1959 roku fabryka zaczęła rozwijać lokomotywy wąskotorowe TU2M.

pracy 60

W 1960 roku dokonał pierwszego prototypu lokomotywy zdolności TU4 250 litrów. a. z przekładnią hydrauliczną. Ta lokomotywa dokonał rewolucji w tranzycie kolejowym światła. W latach 1961-1972 wydano ponad 3210 lokomotyw. Mimo zaawansowanego wieku, lokomotywa TU4 nadal należy do najczęstszych rodzajów, przy użyciu bardzo popularne wśród pracowników transportu.

W 1964 roku rozpoczęła ona produkcję lokomotyw zdolności TU5 300 litrów. a. z przekładnią hydrauliczną. Trzy lata później (w 200 rocznicę) CMH pierwszy wyszedł z dostawą urządzeń dla eksportu, przy czym pierwsza partia lokomotyw został zrealizowany TU5E walczą z amerykańską okupacją Wietnamczyków.

W celu wymiany szyny nieaktualnych samochodu DM-54, TMU-61 i olej napędowy TU6A MD54-4 produkcję opanowane w 1964 i od 1982 dawały ulepszoną wersję – tu8 zdolność Lokomotywa 180 litrów. a. przekładnia mechaniczna. Łączna liczba lokomotyw pobił wszelkie rekordy – 4555 sztuk.

Ze znakiem jakości

W 1970 roku stworzył tu7 lokomotyw spalinowych lokomotyw spalinowych, aw 1985 TU7A w wersjach 20 i 24 ton na torze 750, 1000 i 1067mm. wariacje eksport TU7E wydana, a obecnie pracuje w Wietnamie, na Kubie, w Bułgarii, Mali, Republika Czeska, Gwinei. Maszyny tego typu do tej pory wyprodukowała ponad 3300 sztuk.

W 1980 roku zespół ASM pierwszy zaprojektowany i wykonany prototyp szerokotorowej lokomotywy TGM40. Do tej pory wyprodukowała około 1000 sztuk. Na podstawie tego modelu A snowplow TGM40S. Nawiasem mówiąc, w 1983 roku lokomotywa TGM40 na Międzynarodowych Targach w Lipsku zdobył złoty medal. Jest to jedyny złoty medal Targów w Lipsku w krajowym lokomotywy budynku.

W 1993 roku na specjalne zamówienie czterech lokomotyw Tu9 HPP były produkowane na eksport manewrowych pracy w kopalniach podziemnych w budowie elektrowni wodnej w Dagestanie Irganayskaya. W 1995 roku Ministerstwo Kolei założyć AM3 wagonu usługa, do bazy po raz pierwszy w kraju powstała wagonu defektoskopijne dla MPS. W 1997 roku, ponownie po raz pierwszy, to wykonana jest kompozycja do usuwania chwastów.

dzień dzisiaj

Kambarskie Zakłady Mechaniczne pozostaje liderem w produkcji tranzycie kolejowym światła do 750 mm i 1,067 mm. Jako jedynego przedsiębiorstwa nomenklatury produktów CMH posiada nowoczesny park maszynowy i sprzęt, wysoko wykwalifikowany personel.

CMH jest spółką akcyjną. Biryukov Dyrektor Generalny Alexander posiada pakiet kontrolny. W związku z powyższym, zainteresowanych rozwojem przedsiębiorstwa. robotników zdolnych do wykonania zamówienia indywidualne i szeregowych na budowę:

  • lokomotywy;
  • samochody;
  • maszyny;
  • Maszyny kolejowe do wąskiej skrajni.

CMH ma również podstawę produkcyjnych do montażu przemysłowego szerokich lokomotywach ze 400 KM defektoskopia i systemy diagnostyczne do podziemia. Dumą zakładu są przystojny lokomotywy TU10 stosowane w obszarach podmiejskich i na kolej wąskotorowa dzieci.

Firma jest miastem tworzącym i znajduje się przy ujściu rzeki Kama Kambarka. Fabryka Adres: 427950, Udmurtia, Kambarka, Sovetskaya, 23.