133 Shares 6458 views

Jak umieścić na drewnianej podłogi linoleum wyrównywania podłoża. Dobór i rodzaje linoleum

W przypadku złota rączka szuka odpowiedzi na pytanie, jak na drewnianej podłodze położyć linoleum, oznacza to tylko jedno – podstawowy zasięg zagubiony, widocznie, atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. W prostych słowach, stara podłoga właśnie weszła w ruinę. Między deski były szczeliny, one ciągle skrzypią pod stopami gospodarstw domowych, a ich wygląd nie jest już w stanie skorygować, bez malowania. Nawiasem mówiąc, urządzenie pięter mogą być różne. Jest to możliwe, tak, że nie są one w mieszkaniu są wykonane z desek i płyt pilśniowych lub GVL, która z biegiem czasu może gniją przez i po prostu wchodzą, tworząc bardzo duże wady powierzchniowe.

Cokolwiek to było, w każdym razie jedno jest jasne: nadszedł czas, aby naprawić. I nie zawsze mają zdolność finansową do pokrywania całkowicie zastąpić. Nowych podłóg drewnianych (w prywatnym domu lub mieszkania nie jest tak ważne) – nie jest tanie przyjemności. Więc oczywiste jest wnioskowanie: jeżeli nie mogą one być zastąpione, konieczne jest jakoś przebranie, coś do ukrycia. A najlepsze w tym celu podejdzie tylko linoleum, które choć uważane opcję budżetu, ma jednak dość atrakcyjny wygląd. Co więcej, obecnie na rynku można zobaczyć ogromną różnorodność tego materiału, który jest inny, a wygląd i teksturę i kompozycję. Więc wybrać odpowiedni opcja jest w Twoim przypadku nie ma większego wysiłku. To prawda, przed ułożeniem, aby zrobić kilka prac przygotowawczych jest to konieczne. Jednakże, złota rączka, po zręcznych rąk, wszelkie prace na siłach. My z kolei, będzie starał się mu pomóc i dać kilka rad, dzięki którym proces odbędzie się bez żadnych problemów. Tak, jak umieścić na drewnianej podłodze linoleum? Ogólnie rzecz biorąc, jest to elementarny!

Czy to możliwe?

Istnieje opinia, że drewniane podłogi – nie jest najbardziej odpowiednia podstawowym substratem do linoleum. Oczywiście, wysokiej jakości krawat wykonany na te cele pasowałby lepiej, nie będziemy się kłócić. Ale żeby to zrobić – to wciąż ta sama praca! Typowo, zazwyczaj wyposażone drewnianych podłóg na legarach, to znaczy między surowcem powlekany i ma wystarczająco duże, przez co najmniej dziesięć centymetrów, odległość nie wypełnia każdą kompozycję w regeneracji jastrychu. Zatem najpierw należy wprowadzić dodatkowe warstwy, na przykład gliniec, po wylaniu podstawy.

Wyobraź sobie, jak wiele będzie działać, jeśli trzeba wymienić drewnianą podłogę w prywatnym domu! Jednak w mieszkaniu przeprowadzić taka procedura jest dość trudne, zwłaszcza jeśli znajduje się na wyższych piętrach. Ilość surowca należy brać pod uwagę nie funtów i ton, a nawet o składniku finansowej i robi to przerażające wspominając. Na ogół procedura nieatrakcyjne ze cokolwiek strona wyglądasz. A tu nadal pochodzą ze wszystkich wskazówek boki podobnie jak podłoga drewniana pod linoleum zgniją, nowa powłoka ostatecznie przyćmiła wszystkie wady, to nie trwało długo, i tak dalej. D., i tak dalej. N.

Co nie bardzo orientuje się w tych sprawach, ale mimo to chce mieć przyzwoity podłogi w swoim mieszkaniu mężczyzną? Po pierwsze, nie słuchać różnego rodzaju bzdury, które, co do zasady, mówić amatorów. Po drugie, umiejętnie podejść do problemu i dokładnie zbadać wszystkie niuanse procesu. I raz staje się jasne, że jeżeli podstawa do przygotowania właściwie, to nie problem. Linoleum na drewnianej podłodze będzie leżał przez wiele lat, a właściciel zadowolić swój wspaniały wygląd. Najważniejsze – aby robić wszystko zgodnie z wymogami procesu technologicznego, a także kupić prawo rzeczy. A zatem zacząć od kwestii wyboru.

rodzaje linoleum

Każdy kupujący przede wszystkim zwraca uwagę na wygląd. To samo odnosi się do linoleum. Oraz wszelkie informacje w tym względzie szczególnie nie pomoże, bo trzeba skupić się przede wszystkim na własnych upodobań. Podłoga jest już dostępny we wszystkich wyobrażalne i niewyobrażalne różnych opcji i jest w stanie symulować i płytek ceramicznych, kamienia i podłóg laminowanych oraz deski podłogowe i parkiet. Ale na innych cech powinno się zwracać uwagę, ponieważ odgrywają one kluczową rolę w osiągnięciu pożądanego efektu.

Tak, linoleum może być 21-23 klasa, nazywa domowych. To najcieńszy rodzaj podłogi, dość tani, ale nie bardzo silny i nie ma dobrych wyników. Klasa 31-34 nazywa semi-handlowa, jest bardziej zwarty, lepiej tolerować stres, bardziej odpornego na ścieranie. Handlowy należący do grupy 41-43 i najtrwalszy rodzaju. Ale również najdroższe. Na drewnianej podłodze najlepiej jest wybrać opcję środkową, która jest całkiem do przyjęcia i koszt, i trwałość.

Następnie należy zwrócić uwagę na takie cechy jak odporność na wilgoć i bezpieczeństwa pożarowego, ponieważ są one głównym tematem tej podłogi z desek będzie mieć drzewo. Do tej pory, linoleum jest wykonany z różnych materiałów, – to jest polichlorku winylu i żywic alkidowych i gumy. Ponadto, dostępne są na tkaninie, filcu lub piankowy na bazie polichlorku winylu, a nawet bez niej. Im bardziej „wyszukane” rzeczy, więc jest oczywiście droższe. Na co wybrać? Jest to najlepiej pasuje drewnianej podłodze linoleum, PCV i jest oparty na bazie pianki. Ma wszystkie cechy niezbędne dla określonych celów i uważany jest, ogólnie rzecz biorąc, jest idealnym wyborem dla instalacji na drewnie.

Gdy pożądane materiały zakupiono, można rozpocząć wytwarzanie podstawy.

wentylacja

Z reguły są zwykle zamontowane na drewnianej podłodze legarach. Oznacza to, że pod nimi znajduje się wolna przestrzeń, gdzie powietrze cyrkuluje swobodnie. Wentylacja podłodze ze względu na obecność otworów między płytami, t. E. Drobne szczeliny. Kiedy podłoże jest pokryte linoleum powietrze przestaje płynąć, które z pewnością doprowadzi do powstawania wilgoci i powstawania pleśni. Jest to ważny punkt, do którego należy zwrócić uwagę. Aby tak się nie stało, musimy najpierw zrobić wentylację. Mówiąc najprościej, wywiercić kilka ruchów w narożnikach i zatuszować swoje grill. To nie tylko zaoszczędzić wiele problemów w przyszłości, ale nie żałuję, że zdecydował się prosić pytanie jak umieścić na drewnianej podłodze linoleum.

przygotowanie podłoża

Po instalacji wentylacji powinny być starannie zbadać starą podłogę. Znajdź wszystkie miejsca, w których trzeszczą pod nogami lub wibracyjne pokładzie, i pokonać je z długimi gwoździami do logów. Całkowicie zepsute lub uszkodzone tablice powinny być wymieniane bez przerwy. Jeśli istnieją duże nierówności, trzeba je wyeliminować, skrawane samolotu. Sprawdź, czy wystających gwoździ na powierzchni. Jeśli w ogóle, powinno być celem, a pogłębienie zamalować kitu. Co do starej farby, a następnie usunąć to wszystko, oczywiście, nie jest to konieczne, ale jeśli istnieją miejsca, gdzie złuszcza, powinni mieć pewność, aby oczyścić. Wszystkie pęknięcia, pożądane jest, aby pokryć specjalną kit do drewna. Jeśli są one bardzo duże, możliwe jest, aby zamknąć swoje cienkie listwy drewniane. Bardziej pożądane obrabia powierzchnię mieszaniny drewna mającego w swej strukturze antyseptyczne dodatku. I pamiętaj, aby dać go do całkowitego wyschnięcia. Następnie możliwe jest rozpoczęcie układania linoleum. Ale najpierw trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jeden niuans.

Czy potrzebne jest podłoże?

Kolejną kwestią, która z pewnością wywołuje dyskusję. Czy trzeba na drewnianej podłodze pod linoleum podkładzie? Aby odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie dość trudne. Z jednej strony ułatwia podłoża izolacyjnego i izolację akustyczną, wyrównuje powierzchniową, chroni przed płyt bazowych linoleum dostępnych wad. Z drugiej strony, jeżeli kupiłeś drogie podłogi laminowane, który ma już swoje własne podłoże, co jeśli dodatkowe wydatki? Tak więc odpowiedź na to pytanie należy szukać tylko w kategoriach typu linoleum. Kupione tani cienki – nie kupować dodatkowego juty lub pianki podłoże, kupił drogie – nie zastanawiając się nad tym problemem.

Inną rzeczą, kiedy podstawowym fundamentem jest szczególnie nierówna, aby poradzić sobie z którym nie uda. Mieszaninę następnie stosowane jako podłoża sklejki zgodnie z linoleum na drewnianej podłogi. Który pozwoli na dostosowanie podstawowy fundament.

Jak projektować sklejki

Jak wyrównać podłogę drewnianą pod linoleum za pomocą sklejki? Procedura ta jest absolutnie proste. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to konieczne tylko do zakupu wodoodporny wariant tego materiału. W odniesieniu do grubości blachy, jest wystarczające, aby być 8-12 mm. Przed ułożeniem sklejki pożądane jest również traktować z antyseptyczne. Co do procesu instalacji, istnieją dwie możliwości. Możliwe jest użycie kleju, gwoździ, i mogą być przypisane do fornirów z zastosowaniem śrub. W tym ostatnim przypadku muszą one koniecznie pokrywie lub z plamami z tworzyw sztucznych, a nawet po prostu zamalować kit.

Gdy podstawowe założenie w pełni przygotowany, można rozpocząć układania nowej nawierzchni.

Technologia układania linoleum

Istnieją trzy warianty tego. Najprostszym i najszybszym – zwykle leży na podłodze z mocowania listwy obwodzie. Zazwyczaj jest on stosowany tylko w niewielkiej części lokalu. Dlaczego? Bo jeśli to droga pokryta jest duża przestrzeń, to może w końcu zostać utworzona na podłodze tak zwanych fal, to jest mało prawdopodobne, aby przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności powłoki.

Druga metoda polega na wykorzystaniu taśmy dwustronnej. Zwykle to jest albo przyklejone na obwodzie i na przekątnej, albo zrobić podłogę „paka” od niego.

Trzecia opcja – układanie na klej. Idealnym sposobem do naprawy dużych powierzchni, jest jednak czasochłonne.

Jak umieścić na drewnianej podłodze linoleum

Wykładzina podłogowa, niezależnie od wybranej metody, trzeba rozłożyć tak, aby wszystkie strony miały zapas co najmniej 5-10 cm. W narożnikach należy dokonać cięć. Jeśli wybrany jest konwencjonalna metoda układania po dokładnym nadwyżki wygładzania na ścianach są przycinane. Jeśli stylizacji odbywa się za pomocą taśmy dwustronnej, pierwszą rzeczą, że jest zatrzymany, ale taśma zabezpieczająca nie została usunięta. Po pierwszym obraca jedną część powłoki, zabezpieczenie usuwa się, sprasowane w ten sam sposób, wprowadza się do drugiej połowy powłoki linoleum. Jeżeli przeprowadza r kleju, zginać pierwszą połowę, zastosowanie kleju do powierzchni wałka podstawy, następnie po około dwudziestu minut, rozłóż zagiętą część i ostrożnie spłaszczyć ręce. Powtórz dla iz drugiej strony. Nadmiar wykładziny podłogowej w dowolny sposób po położeniu cięcia nożem, a następnie podłącza się do listwy ściany równolegle do naciśnięciem, linoleum.

dokująca

Czasami to nie zawsze jest możliwe, aby kupić pokrycia żądaną szerokość lub długość. Dzieje się tak w przypadkach, gdy powierzchnia imponująca. A potem musimy uciekać się do metody dokowania. Jak to się robi? Po pierwsze, oczywiście, należy spróbować wybrać najbardziej niepozorny dokującą miejsce – tam gdzie będą meble, okna, itd. Następnie trzeba rozwałkować pasma, i docierane nałożyć dodatkowy kawałek … Fold obu stron, umieszczone na spodzie kleju, wciśnięty do podłogi. Następnie rozłożyć ten sam klej spód górnej części, a także do druku, ale przez leżący pod posadzki. Następnie trzeba wziąć ostry nóż i pokroić w środku nakładania się dwóch. Nadmiar materiału może być usuwana, a krawędź wykładziny kłaczków szczególną kompozycję. To jest zwykle używany do linoleum połączeń klejowych, dostępnych w handlu. Wszystko starannie wyprasowane ponownie, a jeszcze lepiej – do klejenia taśmy klejącej, która po wyschnięciu będzie musiał zostać usunięty.

Wskazówki

Specjaliści zalecamy nie tylko odporne na rolkę linoleum na kilka dni w pomieszczeniu, w którym zostanie on niosek, ale również wstępnie drążyć aby podłoga jest w stanie nie tylko „zaaklimatyzować”, ale również maksymalną ofertę.

W pracy konieczne jest, aby pokój był wygodny temperatura – około 18 stopni.

Jeśli zostali zmuszeni do ściegu kawałki linoleum, w żadnym wypadku nie idź na to, aż do wyschnięcia kleju. Zwykle trwa co najmniej dwa dni.

wniosek

Co można zrobić w wyniku zawarcia? Jednostka podłogi, ogólnie rzecz biorąc, nie ma decydującego znaczenia dla układania linoleum. Najważniejsze – dokładnie i poprawnie przygotować podstawowy fundament i dokonać właściwego wyboru przy zakupie podłogi. A potem, bez względu na to jakiego rodzaju powierzchni kładziemy linoleum – na drewnianej podłodze lub cementu i drobnego materiału będzie służył przez długi czas i by zadowolić swojego wspaniałego wyglądu.