140 Shares 1866 views

W 5 miesięcy, ile dziecko powinno ważyć? wskaźnik masy ciała u chłopców i dziewcząt w 5 miesięcy

Pomimo ogólnie przyjętych danych statystycznych, co daje wyobrażenie o dzieci optymalna waga grudnichkovyh każde dziecko rozwija się i rośnie na własnym indywidualnym programem. Jednak eksperci twierdzą, że wszystkie wskaźniki fizjologiczne i biometryczne noworodków musi mieścić się w pewnych zasad.


5-miesięczne dziecko. rozwój

W tym wieku dzieci zaczynają rozpoznawać swoich bliskich, na swój sposób reagowania na znane rzeczy, sygnał leczenia. Ruchy stają się systematyczne. Dziecko zaczyna się kręcić w kółko w pozycji leżącej na plecach, a rolling nogi, starając się czołgać na ich ręce na brzuchu.

W ciągu 5 miesięcy dziecko jest w stanie siedzieć z pomocy i opierają się na krześle. Jeśli jest utrzymać rękę, może to być długi czas na wyprostowanymi nogami. Kręgosłup dziecka w tym wieku jeszcze nie udało się wreszcie uzyskać silniejszy, przeciwwskazane tak długo obciążenie. Zalecana dzienna dziecka aż do 3 godzin w walker. Także u dzieci istnieje zainteresowanie dorosłym żywności, talerze, łyżki, kubki. W tym wieku dziecko może nie tylko świadomie uchwycić drobne przedmioty, ale również wybrać z nich najbardziej interesujący i żywy. Stopniowo dziecko zaczyna głośno gulit jak rozwija swoje struny głosowe. Te przeraźliwe dźwięki bardzo do niego podobny, więc jest to „śpiew” puszkę dziecko przez długi czas, czasami aż do suchości w ustach i kaszel.

Również do 5 miesięcy, wiele dzieci zaczynają się przebić pierwszych zębów. Większość przypadków niższy przedni ząb (lewy lub prawy).

Rosyjskie standardy masy

Normy krajowe wskaźników fizjologicznych dzieci nie różnią się znacznie od dzisiejszej międzynarodowej. Tak więc, w ciągu 5 miesięcy, ile powinna ważyć dziecko, według rosyjskich pediatrów? Minimalny próg 5,9 kg, a maksymalna – 8,3 kg.

Warto zauważyć, że z punktu widzenia fizjologii, chłopcy muszą ważyć więcej niż dziewcząt, ponieważ są one większe i rośnie znacznie szybciej. Normy krajowe w tym kryterium pokrywa się z międzynarodową. Waga chłopiec 5 miesięcy powinna wynosić od 6,1 do 8,3 kg. Wzrost może być od 61 do 67 cm. Ciężar dziewcząt 5 miesięcy powinny być w zakresie 5,9 do 7,7 kg. wydajność wzrostu może zmieniać się od 60,7 do 66 cm.

W dzisiejszym Pediatrics również ważne cechy norm dziecka jest obwód głowy i klatki piersiowej. Występ chłopcy i dziewczęta mogą różnić się o 3%. Normalny obwód głowy i piersi jest 40,3-44,6 cm i 40-44,5 cm odpowiednio.

Międzynarodowe standardy Masa

Międzynarodowe standardy mają bardziej zaawansowany zakres dozwolony. W ten sposób ciężar dziecka 5 miesięcy, w zależności od obcych pediatrii może zmieniać się od 5,4 do 9,3 kg.

Norma dla chłopców będzie od 6 do 9,3 kg. Ich wysokość powinna być nie mniejsza niż 61,5, a nie więcej niż 70,1 cm. Szybkość masie 5 miesięcy u dziewczynek wynosi od 5,4 do 8,7 kg. Jednak ich wzrost może zmieniać się od 59,6 do 68,5 cm. Ten szeroki zakres wskaźników wskazujące na zmienność fizycznej struktury ciała i antropometryczne. Jak wiadomo, w różnych częściach Ziemi dzieci rodzą się z różnymi cechami. Peru, na przykład, średnia dorosłych nie więcej niż 1,55 m, a w Serbii za normalne wysokości 1,9 m. W związku z powyższym, zmiany i standardy podział. Wskaźniki obwodu głowy i klatki piersiowej według standardów międzynarodowych nie odbiegają od Rosjanina.

Analiza i ocena wagi

Wszelkie odchylenia w wydajności może być oznaką zmian patologicznych. Jednakże, istnieje coś takiego jak błąd fizjologicznej. Oznacza to, że każdy organizm rozwija się w swój własny sposób, tak, że znajduje się w dopuszczalnych odchyleń.

W normalnym zakresie wskaźników masy ciała będzie bardziej lub mniej przyjętych norm do 7%. Dotyczy to w równym stopniu do dziewczynek i chłopców 5 miesięcy. Ile powinien ważyć dziecko w takiej sytuacji? Normalnie, wskaźniki będą wynosić od 5,5 do 9,9 kg dla chłopców, dziewcząt także – od 5 do 9,2 kg. Jeśli odchylenie wynosi od 7% do 14%, oznacza to, skłonność do otyłości lub niedowagi. Wskaźniki, które przekraczają 14-15% wymaga specjalnej diagnozy lekarza prowadzącego. Jeśli odchylenie jest więcej niż 20%, w związku z tym potrzebne są drastyczne środki, aby ustabilizować wagę, to znaczy, że korekta mocy i codziennej rutyny, masaże, itp W rzadkich przypadkach lekarze przepisują leki do dzieci specjalnej ziołowych.

W odniesieniu do tempa wzrostu, ich odchylenie nie powinno przekraczać 10%.

Odpowiednia ocena wagi

Według statystyk, około 10% dzieci są daleko od normalnych wskaźników fizjologicznych. Odchylenia wagi różnią się one od 1% do 30%, ale dzieci rosną dobrze i nie ma problemów z jedzeniem i jazdy. Konwencjonalne badania lekarskie fizjologii dziecka jest daleki od ideału, ponieważ nie bierze pod uwagę wiele czynników biologicznych.

W prawdziwym życiu, odchylenie może być znacznie większy niż papier w dowolnym wieku dziecka, w szczególności, w ciągu 5 miesięcy. Ile powinien ważyć dziecko, naprawdę? Identyfikują odchylenia powinny być dynamiczne, to znaczy, przez pewien okres czasu.

Jeśli dziecko jest zmniejszenie masy ciała na tydzień od 6% do 10%, to jest norma. W wieku 5 miesięcy, dzieci zaczynają bardzo aktywny tryb życia, które wcześniej były niedostępne do nich. Jako dziecko zaczyna wyłaniać preferencje smakowe żywności, chęć do jedzenia łyżeczką, a nie z butelki. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do braku masy. Podobna sytuacja jest z nadwagą. Może po prostu trzeba zachęcać dziecko, aby przejść dalej, powołując się na swoje ulubione zabawki, nowe przedmioty, muzyka. Jeśli odchylenie od normy jest więcej niż 25% w ciągu tygodnia, warto pomyśleć o zmianie diety i właściwego sposobu leczenia.

Znaczenie Body Mass Index

Często waga i wzrost dziecka jest o wiele bardziej lub mniej przyjętych standardów. Nie należy rozpaczać. Jeśli dziecko rozwija się normalnie, te odchylenia mogą być spowodowane przez jego cech fizjologicznych.

Aby przetestować optymalny rozwój dziecka jest niezbędne do obliczenia wskaźnika masy ciała. Jest to bardzo ważny parametr, aby odpowiednio ocenić brak lub nadmiar wagi.

Wskaźnik oblicza się według wzoru: waga ciała podzielona przez szybkość wzrostu kwadratowy (m 2 / h). Pomiary powinny odbywać się odpowiednio w kilogramach i metrach. Granice wzorce masy indeks w 5 miesięcy u chłopców w zakresie od 15,9 do 18,9 kg / m2. Dziewczynek podobny zakresie od 15,4 do 18,4 kg / m2.

wskaźnik masy powinna być obliczana dzielnica pediatra miesięcy do jednego roku, a następnie raz na kwartał do 3 lat.

Zależność masy od czasu porodu

Dzieci z oczywistych niedoborami masy ciała często są przedwczesne. Odnosi się to do porodów w 7 i 8 miesięcy. W takich przypadkach dzieci mogą urodzić się o wadze 2 kg. Tempo wzrostu różnią się też od normy. Niemniej jednak, w miarę upływu czasu, jest szybki przyrost masy ciała. Po 5 miesiącach wcześniaków może mieć masę ciała w zakresie od 4,8 do 6 kg. W tym przypadku, ich fizjologiczny rozwój jest uważane za normalne. Zatem, 5 miesięcy, ile powinna ważyć dziecko, jeśli jest on przedwczesny? Wartości graniczne dopuszczalne wartości, – od 4,6 do 9 kg.

Podobnie sytuacja jest taka sama z post-terminowych dzieci, których waga urodzeniowa może osiągnąć 5,5 kg. W tym przypadku, do 5 miesięcy życia uważa się za dopuszczalne od 6 do 11 kg.

prawidłowe odżywianie

W celu optymalnego dziecko przybiera na wadze, główny karmienie wyłącznie piersią powinno być. W tym przypadku dziecko może ssać mleko z piersi, a przed pójściem do łóżka, a podczas niego.

Ważne jest, że grudnichka waga w 5 miesięcy była w granicach normy. Dlatego karmienie w tym wieku powinny być aktualne i pełne.

Z 4 miesięcy, dzieci zaczynają być rozproszony przez szum tła, a nawet dźwięki. Dlatego przestrzeń do karmienia powinien być spokojny. Takie warunki powinny być przestrzegane aż do 7 miesiąca życia dziecka.

Podczas karmienia, należy zadbać, aby dziecko ssać mleko i cały pozostały pełny. Tryb ten jest szczególnie ważny wiek. Jeśli dziecko nie jeść, a następnie bardzo szybko poprosi ponownie klatkę piersiową.

Wpływ na masę karmienia

Wprowadzenie nowych produktów w diecie 5-miesięcznego niemowlęcia powinna stopniowo, a jego układ pokarmowy był używany tylko do uzyskania jednorodnej płynnej żywności. Uzupełniające podawanie jest korzystne dla normalizacji masy ciała dziecka. W przypadku otyłości można podawać witaminę uzupełniające dietę, natomiast niekorzystne masy – nowych produktów żywieniowych. Uzupełniające karmienie jest lepiej zacząć z kaszy gryczanej kaszy lub ryżu. Oni nie tylko normalizacji masy ciała dziecka w 5 miesięcy, ale również wzmocnić swój układ odpornościowy. Ich zaletą jest szybki asymilacji i minimalne prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych.

Następnie można wejść do menu głównego, warzyw i owoców puree. Zaleca się, aby rozpocząć z brokuły, kalafior i dyni. Dodatkowo istnieje możliwość urozmaicenia diety puree cebuli, ziemniaków, marchwi i owoców.

Soki w tym wieku są pokazane tylko dla dzieci, nie podatne na alergie. Ważne w 5 miesięcy dla organizmu dziecka jest wystarczająco dużo białka. Z tego idealnego niskotłuszczowy twaróg dla dzieci.