634 Shares 6995 views

Zaparcia u dzieci: leczenie, przyczyny, zapobieganie

Dość często pacjenci pediatrzy są dzieci, które cierpią na zaparcia. Jeśli dotkniesz kwestię statystyki, to problem jest najbardziej powszechne wśród osób z problemami żołądka. Nieobecność fotela odbywa się głównie u niemowląt karmionych piersią, jednak przed rozpoczęciem rozważyć takie pytanie jak zaparcia u dzieci, co jest bardzo ważne w leczeniu, konieczne jest, aby przeczytać kilka danych. Dopiero wtedy możemy mówić o obecności patologii.


Krzesło z dzieckiem w pierwszych 12 miesiącach życia:

  • Do 6 miesięcy, częstotliwość stolca jest 5-6 razy, pod piersią
  • Od 6 miesięcy do roku – co najmniej 2-3 razy dziennie, pod warunkiem piersią
  • Do 6 miesięcy, częstotliwość stolca jest 2-3 razy dłuższy sztuczne karmienie
  • Od 6 miesięcy do roku – co najmniej 1-2 razy dziennie w warunkach sztucznego karmienia

Jeśli częstotliwość stolca nie spełnia określonych danych, dziecko zaparcia, leczenie których jest to konieczne, należy może być prawdziwym problemem. Jeśli spojrzeć na problem od strony naukowej, zaparcia – naruszenie w jelicie, które towarzyszy wzrost w przedziale pomiędzy wycieczki do łazienki 24 do 48 godzin.

Jeżeli rodzice mają do czynienia z trudnościami, takich jak zaparcia u dzieci, leczenie może być prowadzone w domu. Najszybszą metodą jest uważany lewatywa. Ponieważ charakteryzują się użyciem przegotowanej wody, która jest niezbędna do schłodzenia do temperatury pokojowej. Aby zwiększyć działanie przeczyszczające, jako dodatek może być stosowany glicerol. Zalecana dawka 1 do 2 łyżeczki na 200 gramów wody. Po ciecz wprowadza się do jelita, to zaleca się, aby utrzymać pośladkami kilka minut, tak aby woda wylewa się bezpośrednio na zewnątrz.

Aby stolec stał się bardziej miękki, możliwe jest stosowanie oleju wazelina. W wyniku czego otrzymano produkt w małych ilościach w przerwach między karmieniami. Zalecana dawka ½ łyżeczki – dla dzieci do 3 łyżeczki – dla dzieci od 4 lat.

Kolejnym narzędziem, obiecując natychmiast wyeliminować zaparcia u dzieci, których leczenie wymaga ogromny wysiłek jest zastosowanie świec. Wprowadzanie świecę w odbyt, należy zacisnąć pośladki, żeby nie było odruchowo wyciągnął z korytarza. Dla niemowląt najwygodniejsza pozycja dla wejścia jest uważany stwarzają leżąc na plecach z nogami uniesionymi i ugiętymi kolanami.

Istnieją tradycyjne metody leczenia zaparć, które obejmują usunięcie problemu poprzez wykorzystanie różnych składników naturalnych. Początkowo trzeba dodać do codziennej diety produktów dla dzieci, takich jak marchew, buraki, suszonych moreli i mango i kiwi, mają działanie przeczyszczające. Jest to doskonałe narzędzie zhosterny kompot. Żeby było warto w łyżkę jagody, rodzynki i suszone śliwki. Kompozycja wlać 2 szklanki wody i gotować przez 20 minut. Ciecz pić pół szklanki przed snem.

Kiedy dziecko pozostaje na sztucznym karmieniu zaleca się zmianę diety miksów. Należy dodać do mleka podawania proszku ze spożywaniem produktów mlecznych i włókna. Gdy organizm nie akceptuje mleko okruszki, należy całkowicie wykluczyć z diety.

Nie zapominaj, że problem zaparć może być całkowicie rozwiązany, wychodząc często dać dziecku do picia. Jak wspomniano powyżej, wywar rodzynek, morele i śliwki mogą stać się niezbędne narzędzia. Efekt przeczyszczający mieć jakiś sok. Jabłka, selera i buraka napoje pozbyć się problemów. Jako profilaktyki choroby trzeba dodać przeciery owocowe w codziennej diecie dziecka. Nie nadużywać miód i ryż z owsianką.

Wnioskujemy, że zaparcia u dzieci, których leczenie jest całkiem do przyjęcia w domu, w większości przypadków, problemy wieku, a nie patologii.