868 Shares 3426 views

Rower dla dzieci z porażeniem mózgowym: Charakterystyka, rodzaje, charakterystyka

Porażenie mózgowe (lub CP) – złożoną chorobą wrodzoną charakteryzuje zmian w określonych częściach mózgu. Na poziomie fizycznym, powoduje ona nieprawidłowe działanie układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego i narządów przedsionkowych. Ma objawy konwulsji, paraliżu, zaburzeń wywiadowczych, słuchu, wzroku i więcej.

Często dzieci te są wyłączone i wymagają okresowego badania medycznego, leczenia i rehabilitacji. Jednym ze sposobów, aby pomóc wzmocnić układ odpornościowy, utrzymać napięcie mięśni i dostosować się do społeczeństwa jest rower dla dzieci z porażeniem mózgowym. Jakie są cechy i korzyści z niego?

Przegląd

Dziś porażenie mózgowe tradycyjna medycyna jest uznawana za chorobę nieuleczalną. Jednak w zależności od przebiegu postaci choroby, dzieci mogą rosnąć dość ludzi pełnosprawnych i zapomnieć o niepełnosprawności na zawsze. Wymaga to jednak specjalnego programu, który obejmuje również rower dla dzieci z porażeniem mózgowym.

Urządzenie to jest bardzo różne od tych, które jesteśmy przyzwyczajeni. Został on opracowany wspólnie przez naukowców, lekarzy i inżynierów. Specjalny pojazd jest zgodny z anatomią chorego dziecka. Dostarcza dodatkowe informacje, na przykład wspiera zamocowanie oparcia do rąk i nóg, pedały powłoki elastyczne i uchwytów. Co do zasady, dla dzieci z porażeniem mózgowym rower jest regulowany indywidualnie w zależności od charakterystyki maluchów chorobowych.

funkcje

Już jeden lat dzieci zaczynają aktywnie poznawać świat, a nawet takie choroby jak porażenie mózgowe nie jest przeszkodą dla nich. W tym okresie jest to już możliwe, aby stopniowo rozwijać pojazdów. Na przykład, trójkołowy rower dla dzieci. Porażenie mózgowe – ciężka choroba, ale doskonały pomocnik w rehabilitacji, jak specjalne środki, dzielić obciążeń ponoszonych chorób.

  • Małe modele są przeznaczone dla dzieci w wieku od 85 cm wzrostu. Urządzenia te wykonane są z trwałych, wysokiej jakości materiałów i wyposażone w szerokie, wygodne siedzenie.
  • Tułów dziecka jest zabezpieczony pasem bezpieczeństwa. Dzięki tym szczegółowo, rowery dla dzieci niepełnosprawnych z porażeniem mózgowym mogą być stosowane w paraliż kończyn lub osłabienie mięśni.
  • Inną właściwością takich pojazdów jest brak wiązania pomiędzy kolumną kierownicy i pedały. Jest to bardzo wygodne, jeśli dziecko nie jest pedałem, a rodzice lub pracownika służby zdrowia jest niezbędna do udziału w zarządzaniu transportem.
  • Pedały są szerokie i pokryte materiałem antypoślizgowym. Istnieją dodatkowe zamki hamulcowe do stóp i mankiety do szczotek.
  • Rowery również dla dzieci z porażeniem mózgowym są również wyposażone w bagażniku z tyłu i z przodu kosz na zabawki, żywność i rzeczy.
  • Wymiary transportu, oczywiście, kilka razy wyższe niż w przypadku konwencjonalnych modeli. Średnica koła zależy od wieku i masy ciała dziecka.

Ponieważ rozwój transportu, projekt może zostać zmieniony przez uwolnienie dodatkowych akcesoriów: klamry, paski, itp …

korzyść

Jak już wspomniano, rower rehabilitacyjny dla dzieci z porażeniem mózgowym – niezbędnym elementem w leczeniu niemowląt i adaptacji w społeczeństwie. Spacery na świeżym powietrzu temperamentem ciało dziecka, tlenu do tkanek, daje dobre samopoczucie, promowanie interakcji dziecka z rówieśnikami. Wszystko to jest pozytywna motywacja do rozwoju i doskonalenia.

Liczba rodzice mówią, że dzieci z porażeniem mózgowym są bardziej samodzielni, zwiększa ciekawość, towarzyskość, poszerzając horyzonty.

Z fizjologicznego boku takich dzieci obciążeniem dawkowania w mięśniach jest bardzo ważne i użyteczne. Zgięcie i rozbudowa – baza treningowa dla mięśni słaby dzieci. W procesie rozwoju nowego transportu dziecka poprawia koordynację i orientację w przestrzeni. Eksperci rowerowe polecić zastępcę z fizykoterapii i pływanie.

Gdzie kupić?

rower poduszka dla dzieci z porażeniem mózgowym są zwykle nabywane od producentów, którzy w montażu urządzenie będzie rozważać wszelkie życzenia rodziców i anatomiczne cechy dziecka. W produkcji ważnej roli odgrywanej przez wzrost, waga dziecka, kształt jego patologii.

Można oczywiście kupić gotowy produkt. Najważniejsze, że dziecko było w nim wygodnie. Co wpływa na szybkość i jakość rehabilitacji.

ceny

Niestety, takie pożyteczne i niezbędne towary, jak rower dla dzieci z porażeniem mózgowym ma bardzo wysoką skalę cen. W Rosji, średni koszt produktu jest około 70-80 tys. Rubli. W związku z tym, nie każda rodzina może sobie pozwolić, aby go kupić. Jednak dostępne w handlu poszczególne części (np kolumna kierownicy lub siedzącej), które są znacznie tańsze. Istnieją przypadki, gdy bezgraniczna miłość rodziców i chęć, aby ich dziecko zdrowe i szczęśliwe motywację do tworzenia własnych wzorów. Stosując wyobraźni i zręcznych rąk, oni samoskładaniu wyspecjalizowane rowery improwizowanych i komponentów z konwencjonalnymi urządzeniami.